• IOS Image Rotator
  • IOS Image Rotator
Strona główna O Nas SZKOLENIA Statut Porady Firmy wspierające Deklaracja członkowska Raporty Egzaminy Galeria Władze OSP Kronika OSP Rzeczoznawcy Poradnik inwestora Dokumentacja prac Wieści z Izby Kontakt Partner medialny
Nie masz jeszcze konta? Załóż konto

Jesteśmy zrzeszeni:

Co preferujesz na swojej podłodze?

Wyniki

Podłoga z dębu bielonego

Obiekt :Prywatny apartament we Wrocławiu
Powierzchnia : ponad 100 m2 + balkon
Rodzaj podłogi: Deska warstwowa dąb, szczotkowana, olej naturalny, biały
Deska tarasowa: CUMARU
Wykonawca : AMS Parkiet Mateusz Sarnacki, www.aleparkiet.pl
Dostawca technologii podłogowej: klej, grunt - firma Kerakoll, oleje nawierzchniowe - firma Bautec Polska Sp. z o.o.,
zastosowane materiały: grunt poliuretanowy PU 31, klej dwuskładnikowy L34 Plus, olej eku-ol 2 Plus HS + barwnik biały, olej pielęgnacyjny Refresher

Firma AMS PARKIET Mateusz Sarnacki ( www.aleparkiet.pl) po raz kolejny, przy współpracy z biurem projektowym TAMITUM pani Łucji Dwornickiej, wykonywała posadzki drewniane i taras dla prywatnego inwestora we Wrocławiu.

Zakres wykonanej pracy obejmował montaż podłogi drewnianej, montaż cokołów przypodłogowych oraz montaż deski tarasowej na powierzchni balkonu. Pomieszczenia z wykonaną posadzką drewnianą znajdowały się na dwóch poziomach apartamentu.W czasie trwania intensywnych prac wykończeniowych w pomieszczeniach, firma AMS Parkiet pojawiła się na budowie, aby zamontować deskę tarasową na powierzchni balkonu.
Deska tarasowa wykonana została z drewna Cumaru ze stabilnym systemem montażu – przykręceniu desek do legarów wkrętami z góry.
Do montażu zastosowano wkręty firmy SPAX o przekroju 5 mm. Po zamontowaniu desek, powierzchnia została wykończona profesjonalnym olejem do tarasów. Firma AMS Parkiet oczekiwała dalej na dalsze etapy swoich prac.

Pomimo iż, wszystkie prace na budowie wykonywane były w oparciu o ściśle określony grafik prac oraz co najważniejsze sztywnie określony termin zakończenia budowy, wystąpiły „lekkie” poślizgi ekip pracujących.
Przesunięcie terminu rozpoczęcia prac oraz skrócenie założonego czasu, przeznaczonego na wykonanie podłogi drewnianej spowodowało, iż firma AMS Parkiet Mateusz Sarnacki podjęła decyzję o zmianie formy wykonania usługi. Pierwotne założenia stanowiące tradycyjną metodę montażu podłogi, gdzie podłoga miała być wykończona na budowie po ułożeniu, zostały zastąpione rozwiązaniem z zastosowaniem wykończonej, poolejowanej deski podłogowej.Ze względu na zamówiony już towar w wersji „surowej” olejowanie i polerowanie podłogi pracownicy firmy wykonali w magazynie firmowym.
Przed ułożeniem posadzki drewnianej zgodnie z protokołami odbioru podłoża, zostały wykonane pomiary wilgotności posadzki, parametry powietrza w pomieszczeniu oraz zbadana została wilgotność drewna dostarczonego na budowę. Podłoże z wcześniej wykonaną przez firmę budowlaną, wylewką samopoziomująca o podwyższonej wytrzymałości – przystosowaną do montażu posadzek drewnianych, zostało zagruntowane gruntem poliuretanowym PU31.Na następny dzień, pod okiem dyplomowanego mistrza parkieciarstwa, została ułożona deska podłogowa wg sztuki parkieciarskiej z zastosowaniem wszelkich niezbędnych dylatacji zarówno wzdłuż przegród budowlanych jak i przy połączeniu drewna z kaflami w kuchni i w łazienkach. Klej L34 umożliwił już po 24 godzinach wejście innych ekip wykończeniowych w celu dalszych prac montażowych.


Po 3 dniach firma AMS Parkiet pojawiła się na budowie w celu montażu białych listew przypodłogowych. Niestety nie obyło się bez awarii, tzn. po zakończeniu prac i wyjściu ekip okazało się, że podłoga miała przebarwienia po rozlaniu jakiegoś płynu. Pracownicy firmy AMS Parkiet, znający sztukę parkieciarską bez problemu usunęli powstałe odbarwienia i dodatkowo zabezpieczyli całą podłogę nakładając warstwę oleju pielęgnacyjnego.

Efekt końcowy całej budowy wyszedł, jak widać na zdjęciach, doskonale. Bielona podłoga wykonana przez naszą firmę komponowała się wyśmienicie z całością wykończenia. Najlepszą nagrodą za wykonane prace było zadowolenie klienta, które przełożyło się na następne zlecenie. Dodatkowo firma AMS Parkiet Mateusz Sarnacki zyskała kolejne doświadczenie oraz co również ważne uzyskała rekomendację od obecnych na budowie firm m.in. firmy ANEGRE montującej meble, jako godnego współpracownika na przyszłe inwestycje. Współpraca rozwija się nadal, a dowodem jest wspólne otwarcie nowego salonu podłóg i mebli w centrum Berlina.

Mateusz SarnackiREDIX
ATLAS
Loba-Wakol
DĄBEX
TROTEC
Arbotec
Bostik


Baza dyplomowanych parkieciarzy

Baza dyplomowanych parkieciarzy


GIEŁDA OGŁOSZEŃ PARKIECIARSKICH
 Ogólnopolskie Stowarzyszenie Parkieciarzy
ul. Goławicka 1/31
03-550 Warszawa
tel. (22) 409-07-02

biuro@parkieciarzeosp.com.pl

Statut Porady Egzaminy Galeria Władze OSP Kronika OSP Rzeczoznawcy
Copyright by Ogolnopolskie Stowarzyszyszenie Parkieciarzy 2010. Wszystkie prawa zastrzezone.