• IOS Image Rotator
  • IOS Image Rotator
Strona główna O Nas SZKOLENIA Statut Porady Firmy wspierające Deklaracja członkowska Raporty Egzaminy Galeria Władze OSP Kronika OSP Rzeczoznawcy Poradnik inwestora Dokumentacja prac Wieści z Izby Kontakt Partner medialny
Nie masz jeszcze konta? Załóż konto

Jesteśmy zrzeszeni:

Co preferujesz na swojej podłodze?

Wyniki

Artelit na budowie apartamentowca COSMOPOLITAN w Warszawie

Obiekt: apartamentowiec COSMOPOLITAN – ul. Twarda 2/4 w Warszawie
Wykonawcy prac parkieciarskich: „Decor Prest. Paweł Suder ”,
podwykonawcy i 4 inne firmy parkieciarskie.
Drewno: deska gotowa trójwarstwowa TARKETT
Chemia: grunt Artelit PB-230, klej poliuretanowy Artelit PB-890
 

Od kilku lat w Polsce coraz częściej powstają obiekty mieszkalne lub apartamenty z kompletnym wykończeniem i wyposażeniem wnętrz. W krajach Europy zachodniej jest to standardem, u nas jak dotychczas nie jest to zjawisko powszechne. Wynika to oczywiście z ograniczonego popytu na takie mieszkania, które ze względu na swój charakter są bardzo drogie i niedostępne dla „przeciętnego Kowalskiego”.

W Warszawie we wrześniu 2014 roku oddano do użytku apartamentowiec COSMOPOLITAN. Ten 44-piętrowy wieżowiec zlokalizowany jest w ścisłym centrum Warszawy u zbiegu ulic Emilii Plater i Twardej, w bezpośrednim sąsiedztwie Placu Grzybowskiego.

Zaprojektowany został przez światowej sławy architekta Helmuta Jahna, który jest wymieniany wśród najlepszych architektów XXI wieku. Jest on twórcą projektów architektonicznych wielu prestiżowych obiektów, między innymi siedziby Unii Europejskiej w Brukseli oraz Sony Center w Berlinie. Warszawski Cosmopolitan to pierwszy obiekt zaprojektowany przez H. Jahna w Polsce. Budynek jest całkowicie przeszklony, z każdego pomieszczenia rozpościera się widok na centrum Warszawy.


Każdy z apartamentów jest kompleksowo wykończony i wyposażony m.in. w kompletnie urządzoną kuchnię z wysokiej jakości sprzętem AGD, gotową do użytku łazienkę, komputerowo sterowane rolety i klimatyzację.W całym obiekcie obejmującym 236 apartamentów zaprojektowano podłogi dębowe z deski trójwarstwowej klejonej do podłoża. O rozmiarze przedsięwzięcia najlepiej świadczą liczby: do pomalowania ścian wewnątrz budynku zużyto 35.500 litrów farby, w całym budynku przyklejono łącznie ponad 22.000 m2 podłóg drewnianych, a łączna długość cokołów podłogowych wyniosła ponad 14 kilometrów. W okresie wykonywania prac wykończeniowych na budowie pracowało około 600 osób z różnych branż budowlanych.

 

   

Inwestorem obiektu była firma TACIT Development Polska Sp. z o.o., a firmami które podjęły się funkcji generalnych wykonawców prac wykończeniowych były QUADRUM S.A. z Krakowa oraz NEO ŚWIAT z Warszawy. Prace związane z wykonaniem podłóg drewnianych, pomimo tego, że klejona była deska warstwowa, nie należały do łatwych.Inwestor w trosce o wysoką jakość wykończenia narzucił rygorystycznie przestrzegane, bardzo wysokie wymogi co do jakości i odbioru prac. Dla wielu firm parkieciarskich tak wysokie wymagania stały się dużym wyzwaniem, ale podjęli oni to wyzwanie i wykonali z powodzeniem zlecone prace. Udowodnili, że dla dobrych fachowców wykonanie podłogi z milimetrową dokładnością jest możliwie. I nawet test „łyżeczki” nie okazał się dla nich straszny (te firmy parkieciarskie, które pracowały na „Cosmo” poznały taką specyficzną metodę odbioru prac ☺).

W okresie największej kumulacji prac podłogowych w apartamentowcu pracowało kilkanaście ekip parkieciarskich. Na kleju poliuretanowym 2-składnikowym ARTELIT PB-890 w okresie od grudnia 2013 do lipca 2014 pięć różnych firm parkieciarskich przykleiło łącznie ponad 8.000 m2 podłóg drewnianych. Klej ARTELIT zdał pomyślnie kolejny egzamin w 2014 roku na dużej i prestiżowej inwestycji.

Janusz CiszekREDIX
ATLAS
Loba-Wakol
DĄBEX
TROTEC
Arbotec
Bostik


Baza dyplomowanych parkieciarzy

Baza dyplomowanych parkieciarzy


GIEŁDA OGŁOSZEŃ PARKIECIARSKICH
 Ogólnopolskie Stowarzyszenie Parkieciarzy
ul. Goławicka 1/31
03-550 Warszawa
tel. (22) 409-07-02

biuro@parkieciarzeosp.com.pl

Statut Porady Egzaminy Galeria Władze OSP Kronika OSP Rzeczoznawcy
Copyright by Ogolnopolskie Stowarzyszyszenie Parkieciarzy 2010. Wszystkie prawa zastrzezone.