• IOS Image Rotator
  • IOS Image Rotator
Strona główna O Nas SZKOLENIA Statut Porady Firmy wspierające Deklaracja członkowska Raporty Egzaminy Galeria Władze OSP Kronika OSP Rzeczoznawcy Poradnik inwestora Dokumentacja prac Wieści z Izby Kontakt Partner medialny
Nie masz jeszcze konta? Załóż konto

Jesteśmy zrzeszeni:

Co preferujesz na swojej podłodze?

Wyniki

XX Jubileuszowa edycja konkursu „Sprawny w Zawodzie’
Stolarz i Technik Technologii Drewna,
16 - 17 marca 2017 r.

 W dniach 16 i 17 marca 2017 r. w Zespole Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego w Oświęcimiu odbyła się V edycja ogólnopolskiego, a zarazem XX jubileuszowa edycja konkursu „Sprawny w Zawodzie - Stolarz i Technik Technologii Drewna,” którego współorganizatorem od samego początku jest Zespół Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej w Kalwarii Zebrzydowskiej.

W tych dniach gościliśmy w naszej placówce najzdolniejszych młodych stolarzy i techników technologii drewna z całej Polski. W trakcie zmagań konkursowych musieli oni zarówno udowodnić swoją wiedzę teoretyczną, jak i zdolności praktyczne - wykonując prace z użyciem narzędzi ręcznych oraz elektronarzędzi.

Konkurs „Sprawny w Zawodzie” to odbywające się od dwudziestu lat (po raz piąty na arenie ogólnopolskiej) przedsięwzięcie mające na celu sprawdzenie i wyróżnienie, posiadających wybitne umiejętności zawodowe w dziedzinie stolarstwa, uczniów szkół zawodowych i techników.

Niezwykle prestiżowy tytuł „Sprawnego w zawodzie” i przyznawana przez naszą placówkę nagroda jest potwierdzeniem doskonałego przygotowania młodzieży do wykonywania zawodu i wskaźnikiem ich gotowości do pracy.

Pierwszego dnia, o zwycięstwo walczyło 42 uczniów z 15 zasadniczych szkół zawodowych, z 15 miejscowości, jak: Białystok, Dobrodzień, Gdańsk, Grybów, Kalwaria Zebrzydowska, Kraków, Leżajsk, Mielec, Opole, Ostróda, Oświęcim, Stary Sącz, Sucha Beskidzka, Zakopane i Żywiec. Drugiego dnia w szranki o tytuł najsprawniejszego stanęło 27 techników technologii drewna z 9 szkół, z miejscowości: Białystok, Jelenia Góra, Kalwaria Zebrzydowska, Kraków, Opole, Ostrów Mazowiecka, Oświęcim, Stargard, Zwierzyniec.

Przebieg konkursu w obu dniach był podobny. Na początku uczestników powitała szkolna orkiestra dęta. Następnie, na świetlicy, uczestników oraz ich nauczycieli, przedstawicieli władz oświatowych i lokalnych, sponsorów i wszystkich zaproszonych gości powitał ks. Dyrektor Zenon Latawiec.

Po części oficjalnej rozpoczął się test teoretyczny, po którego zakończeniu nastąpił poczęstunek. Następnie miała miejsce krótka przerwa, po której rozpoczęła się część praktyczna konkursu.

Równolegle miał miejsce pokaz firm ClassenPol, Eurostyl, Festool, Faba oraz Palette Cad, w którym uczestniczyli zainteresowani przedsiębiorcy oraz uczniowie. W tym samym czasie firma Palette Cad miała swoją prezentację dla nauczycieli, a w drugim dniu dodatkowo odbywała się prezentacja Wydziału Technologii Drewna Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie dla uczniów technikum i liceum.

Po obiedzie, który zapewniony był wszystkim uczestnikom, a także po zakończeniu prac jury, nastąpiło uroczyste ogłoszenie wyników konkursów połączone z wręczeniem okolicznościowych dyplomów i nagród rzeczowych dla zwycięzców oraz osób wyróżnionych. Wręczono również dyplomy uczestnictwa i materiały reklamowe oraz upominki okolicznościowe wszystkim uczniom, uczestnikom konkursów oraz ich opiekunom.

Jako organizatorzy konkursów, co roku, przywiązujemy wiele uwagi do tego, aby uczestnicy i laureaci konkursów zostali odpowiednio nagrodzeni. Jest to możliwe głównie dzięki współpracy z firmami działającymi na szczeblu lokalnym, jak i ogólnokrajowym, które rozumiejąc taką potrzebę, pragną czynnie wesprzeć działania w zakresie promowania szkolenia zawodowego w naszym kraju.

Należy tutaj wymienić m. innymi, takie firmy, jak: Firma Festool z siedzibą w Warszawie, już po raz czwarty, jest sponsorem nagrody dla zdobywców I miejsca, w postaci cennych, profesjonalnych elektronarzędzi; Firma Castorama Oświęcim, również po raz czwarty sponsoruje nagrody rzeczowe; Firmy: GTV oraz HÖGERT Technik z Warszawy, są sponsorami cennych nagród rzeczowych w postaci narzędzi dla zdobywców I, II i III miejsca. Firma „Mebloform” z Kalwarii Zebrzydowskiej, ufundowała cenne nagrody w postaci płatnego stażu zawodowego dla zdobywców I i II miejsca. Gazeta Przemysłu Drzewnego była fundatorem I wyróżnienia.

Cennym wsparciem dla konkursu byli także: Aksam, Classen Pol, Eurostyl, Instytut Technologii Drewna, Intergal, Ogólnopolskie Stowarzyszenie Parkieciarzy, PalleteCad, Polska Izba Gospodarstwa Przemysłu Drzewnego, Stowarzyszenie Dom Drewniany, Stowarzyszenie Parkieciarzy Polskich oraz Pan Andrzej Noskowiak.

Cennym wsparciem organizowanych konkursów, jest także udzielany nam patronat uczelni wyższych: Dziekana wydziału technologii drewna z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz Dziekana Wydziału Technologii Drewna z SGGW w Warszawie, który już po raz kolejny ufundował dla zwycięscy konkursu technik technologii drewna Indeks uprawniający do podjęcia studiów na Wydziale Technologii Drewna.

Na wdzięczność ze strony organizatorów konkursów zasługują również nasi patroni medialni, tacy jak: „BIZNESmeble.pl” „drewno.pl”, „E-handeldrewnem”, Fakty Oświęcim, „Gazeta Przemysłu Drzewnego”, „Kurier Drzewny&Przegląd Meblarski”, „Lakiernictwo Przemysłowe”, meble.pl” oraz „Profesjonalny Parkiet”, które jako fachowe i profesjonalne czasopisma, przyczyniają się do propagowania konkursów w środowiskach branży drzewnej.

Bardzo dużym wyróżnieniem dla tegorocznej XX edycji konkursu było pojawienie się na nim znamienitych gości: przedstawiciela Ministra Edukacji Narodowej Anny Zalewskiej – Pani Wicedyrektor ORE ds. kształcenia zawodowego – Pani Bożeny Mayer-Gawron; Wiceprezydent Miasta Oświęcim – Pani Marii Pędrak, Burmistrza Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej – Pana Augustyna Ormantego, Pani Aleksandry Bibrzyckiej – Sekretarza Powiatu Oświęcimskiego, Pani Wicekurator Haliny Cimer – reprezentującej Małopolskiego Kuratora Oświaty Barbarę Nowak; Prodziekana ds. Spraw studenckich – Pawła Kozakiewicza – reprezentującego Dziekana Wydziału Technologii Drewna SGGW Prof. dr hab. Krzysztofa Krajewskiego oraz Dziekana Wydziału Technologii Drewna Akademii Rolniczej w Poznaniu – Prof. Dr Hab. Bartłomieja Mazelę.

WYNIKI

V Ogólnopolski Konkurs „Sprawny w Zawodzie” – Stolarz
16.03.2017r

1 miejsce: Krzysztof Gazurek – Zespół Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego w Oświęcimiu
2 miejsce: Michał Orlicki – Zespół Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego w Oświęcimiu
3 miejsce: Dariusz Nycz- Zespół Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego w Oświęcimiu
Wyróżnienie I stopnia: Piotr Bogdał – Zespół Szkół Budowlano-Drzewnych im. Armii Krajowej w Żywcu
Wyróżnienie II stopnia: Adam Oliwia – Zespół Szkół im. KEN w Kalwarii Zebrzydowskiej

V Ogólnopolski Konkurs „Sprawny w zawodzie” – Technik technologii drewna 
17.03.2017r

1 miejsce: Krystian Korczyk – Zespół Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego w Oświęcimiu
2 miejsce: Adam Penkała - Zespół Szkół im. KEN w Kalwarii Zebrzydowskiej
3 miejsce: Jakub Długopolski – Zespół Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego w Oświęcimiu
Wyróżnienie I stopnia: Piotr Knapczyk – Zespół Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego w Oświęcimiu
Wyróżnienie II stopnia: Karol Janik – Zespół Szkół Rzemiosł Artystycznych im. Stanisława Wyspiańskiego w Jeleniej Górze
Wyróżnienie II stopnia: Szymon Dziemianowicz – Zespół Szkół Technicznych im. gen. Wł. Andersa w Białymstoku

 

 Przedsięwzięcie kierowane było do uczniów programowo najstarszych klas o profilu stolarz oraz technik technologii drewna.

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęli:

1. Minister Edukacji Narodowej    Anna Zalewska
2. Marszałek Województwa Małopolskiego    Jacek Krupa
3. Marszałek Województwa Śląskiego    Wojciech Saługa
4. Prezydent Miasta Oświęcim    Janusz Chwierut
5. Burmistrz Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej    Augustyn Ormanty
6. Starosta Powiatu Oświęcimskiego    Zbigniew Starzec
7. Starosta Powiatu Wadowickiego    Bartosz Kaliński
8. Wójt Gminy Oświęcim    Albert Bartosz
9. Małopolski Kurator Oświaty –    Barbara
10. Dziekan Wydziału Technologii Drewna SGGW –    Prof. dr hab. Krzysztof KRAJEWSKI
11. Dziekan Wydziału Technologii Drewna Akademii Rolniczej w Poznaniu –    Prof. Dr Hab. Bartłomiej Mazela
12. Inspektor Inspektorii Krakowskiej –    Ks. Adam Parszywka

Patronami wydarzenia byli:
1. Instytut Technologii Drewna 
2. Ogólnopolskie Stowarzyszenie Parkieciarzy 
3. Polska Izba Gospodarstwa Przemysłu Drzewnego 
4. Stowarzyszenie Dom Drewniany 
5. Wydział Technologii Drewna Akademii Rolniczej w Poznaniu
6. Wydział Technologii Drewna SGGW 


Patronat Medialny nad wydarzeniem objęli:
1. Biznes Meble.pl 
2. Czasopismo "Lakiernictwo Przemysłowe" 
3. DREWNO.PL
4. E-Handel Drewnem 
5. Fakty Oświęcim 
6. Gazeta Przemysłu Drzewnego 
7. Meble.pl 
8. Profesjonalny Parkiet 
9. Kurier Drzewny & Przegląd Meblarski 

Ponadto Pani Premier Beata Szydło przekazała dla zwycięzców piękne długopisy.

Pragniemy podziękować za wsparcie konkursu. Bez Państwa pomocy nie udałoby nam się zrealizować przedsięwzięcia na tak wysokim poziomie !!! Dobro wraca! BÓG ZAPŁAĆ! 

Ks. Zenon Latawiec
Franciszek Synowiec
Ewelina Matyjasik-Lewandowska

Image00016
Image00017
Image00015
Image00014
Image00012
Image00013
Image00011
Image00010
Image00009
Image00008
Image00006
Image00007
Image00005
Image00004
Image00003
Image00002
Image00001


REDIX
ATLAS
Loba-Wakol
DĄBEX
TROTEC
Arbotec
Bostik


Baza dyplomowanych parkieciarzy

Baza dyplomowanych parkieciarzy


GIEŁDA OGŁOSZEŃ PARKIECIARSKICH
 Ogólnopolskie Stowarzyszenie Parkieciarzy
ul. Goławicka 1/31
03-550 Warszawa
tel. (22) 409-07-02

biuro@parkieciarzeosp.com.pl

Statut Porady Egzaminy Galeria Władze OSP Kronika OSP Rzeczoznawcy
Copyright by Ogolnopolskie Stowarzyszyszenie Parkieciarzy 2010. Wszystkie prawa zastrzezone.