• IOS Image Rotator
  • IOS Image Rotator
Strona główna O Nas SZKOLENIA Statut Porady Firmy wspierające Deklaracja członkowska Raporty Egzaminy Galeria Władze OSP Kronika OSP Rzeczoznawcy Poradnik inwestora Dokumentacja prac Wieści z Izby Kontakt Partner medialny
Nie masz jeszcze konta? Załóż konto

Jesteśmy zrzeszeni:

Co preferujesz na swojej podłodze?

Wyniki

Wiosenne seminarium zwiazku rzeczoznawcow parkietekspert,
9-10 czerwca 2017r

W dniach 09 -10 czerwca w pensjonacie Czarny Staw w Nowym Adamowie odbyło się kolejne seminarium Związku Rzeczoznawców PARKIETEKSPERT.

Pierwszy dzień spotkania miał charakter merytoryczny, natomiast drugi zdominowały sprawy organizacyjne. Miejsce zaproponował i spotkanie zorganizował kol. Jerzy Jastrzębski. Wspólny obfity obiad dał początek spotkaniu, po którym prezes Andrzej Noskowiak przedstawił program czerwcowego seminarium, a następnie rozpoczął prezentację związaną z podłogami bambusowymi. Poza tym kol. Noskowiak przedstawił zmiany w przepisach dotyczących wprowadzania wyrobów budowlanych do obrotu i stosowania. Tematy zostały omówione bardzo obszernie, co wynikało z zawodowych doświadczeń prelegenta z racji kierowania Zakładem Badań Podłóg ITD w Poznaniu.

W dalszej kolejności p. Tadeusz Woźniak omówił wpływ mikroklimatu wnętrza na kondycję posadzek drewnianych, z podsumowaniem, że za jakość i trwałość podłogi odpowiada nie tylko producent i wykonawca, ale w dużej mierze jej użytkownik.

Ciekawy temat przedstawił kol. Valerjan Romanowski, który jako pracownik naukowy SGGW zwrócił uwagę na różnicę w obliczeniach współczynnika skurczu i współczynnika pęcznienia drewna. Fizycznie skurcz i pęcznienie drewna jest zjawiskiem w pełni odwracalnym, jednak ze względu poziom odniesienia, współczynnik skurczu ma inną wartość niż współczynnik pęcznienia przy zmianie wilgotności drewna o identycznej wartości. Można stwierdzić, że powyższa zależność jest mało znana w kręgu parkieciarskim.

Istotnym tematem była zmiana wizerunkowa strony internetowej, którą opracowała kol. Małgorzata Kuczyńska. Podczas spotkania uzgodniono, że każdy rzeczoznawca zaprezentuje swoją specjalizację oraz obszar działania, co pozwoli zainteresowanym na wybór rzeczoznawcy stosownie do potrzeb technicznych i możliwości lokalizacyjnych. Strona zostanie uzupełniona szeregiem opracowań związanych posadzkami drewnianymi oraz tarasami. Nowa szata graficzna zostanie wzbogacona ciekawymi zdjęciami przesłanymi przez członków związku.

W końcowej części spotkania nawiązano do tematu renowacji posadzek drewnianych. Problem renowacji posadzek parkietowych ożywił dyskusję, w której jak zawsze dominował kol. Czesław Bortnowski, dzieląc się swoim bogatym doświadczeniem zawodowym. Dzień zakończoną wspólną kolacją, podczas której w luźnej atmosferze omawiano problemy pracy zawodowej.

Drugi dzień spotkania rozpoczęto przyjęciem kolejnej Informacji Technicznej związanej z renowacjami posadzek drewnianych. Pozostałą część spotkania przeznaczono na sprawy organizacyjne. W tym roku skończyła się trzyletnia kadencja Zarządu, więc spotkanie miało również charakter sprawozdawczo-wyborczy. Sprawozdanie z działalności Związku złożył jego Prezes Andrzej Noskowiak, które zostało przyjęte przez wszystkich zebranych, podobnie jak sprawozdanie Przewodniczącego Komisji Etyki kol. Sławomira Chrzanowskiego. Przez kolejne trzy lata Zarząd Związku będzie działał w składzie Andrzej Noskowiak – Prezes oraz Małgorzata Kuczyńska i Tadeusz Woźniak jako wiceprezesi. Komisji Etyki będzie przewodniczył kol. Sławomir Chrzanowski, a kol. Andrzej Małek i Grzegorz Stanisławski będą w jej składzie. Spotkanie zakończyło się wspólnym obiadem.Tadeusz Woźniak

Wiosenne seminarium zwiazku rzeczoznawcow parkietekspert, 9 10 czerwca 2017r 1
Wiosenne seminarium zwiazku rzeczoznawcow parkietekspert, 9 10 czerwca 2017r 3
Wiosenne seminarium zwiazku rzeczoznawcow parkietekspert, 9 10 czerwca 2017r 4
Wiosenne seminarium zwiazku rzeczoznawcow parkietekspert, 9 10 czerwca 2017r 2


REDIX
ATLAS
Loba-Wakol
DĄBEX
TROTEC
Arbotec
Bostik


Baza dyplomowanych parkieciarzy

Baza dyplomowanych parkieciarzy


GIEŁDA OGŁOSZEŃ PARKIECIARSKICH
 Ogólnopolskie Stowarzyszenie Parkieciarzy
ul. Goławicka 1/31
03-550 Warszawa
tel. (22) 409-07-02

biuro@parkieciarzeosp.com.pl

Statut Porady Egzaminy Galeria Władze OSP Kronika OSP Rzeczoznawcy
Copyright by Ogolnopolskie Stowarzyszyszenie Parkieciarzy 2010. Wszystkie prawa zastrzezone.