• IOS Image Rotator
  • IOS Image Rotator
Strona główna O Nas SZKOLENIA Statut Porady Firmy wspierające Deklaracja członkowska Raporty Egzaminy Galeria Władze OSP Kronika OSP Rzeczoznawcy Poradnik inwestora Dokumentacja prac Wieści z Izby Kontakt Partner medialny
Nie masz jeszcze konta? Załóż konto

Jesteśmy zrzeszeni:

Co preferujesz na swojej podłodze?

Wyniki

Warsztaty parkieciarskie dla uczniów
w Zwierzyńcu, luty 2017

W pierwszych dniach lutego w Zespole Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska w Zwierzyńcu odbyło się szkolenie z zakresu technik układania parkietu oraz uszlachetniania powierzchni. Było ono elementem programu szkoleń zaplanowanych
i realizowanych wspólnie z Ogólnopolskim Stowarzyszeniem Parkieciarzy, którego celem jest popularyzowanie technik tworzenia podłóg drewnianych.

Dwudniowe szkolenie, rozpoczynające się szczegółowym omówieniem tematyki warsztatów, stosowanych rodzajów okładzin posadzkowych oraz możliwych sposobów wykańczania powierzchni na przestrzeni ostatnich lat, pozwoliło przygotować niemal 40 uczniów do odpowiedzi na pytanie – czy parkieciarstwo jest tym, co mnie interesuje i z czym chcę związać życie zawodowe. Na uwagę zasługuje fakt, iż grupa tegorocznych absolwentów odbyła staż zawodowy, biorąc czynny udział w wykonaniu podług drewnianych w nowopowstającej siedzibie sądu w Zamościu.

Tegoroczne szkolenie prowadzili z ramienia Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Parkieciarzy Panowie Leszek i Łukasz Socha – właściciele firmy Drewex ze Świdnika. Organizatorzy część praktyczną warsztatów oparli na produktach firmy Jawor-Parkiet oraz Loba-Wakol - jako głównych sponsorów szkolenia.

W pierwszym dniu prowadzący skupili się na zaznajomieniu słuchaczy z teoretycznymi podstawami przygotowania podłoża, a następnie uczniowie, w dwuosobowych zespołach, przystąpili do realizacji postawionych zadań. Tego dnia warsztaty zakończyły się klejeniem klepki dębowej naturalnej, jesionowej oraz dębu czarnego, według założonego wzoru, do podłoża za pomocą kleju Wakol MS 260.

Drugiego dnia przedstawiciele firmy Drewex skoncentrowali tematykę szkolenia na szpachlowaniu, szlifowaniu oraz nakładaniu lakieru podkładowego/nawierzchniowego jak i oleju. Do tych prac wykorzystano WS EasyFillPlus, WS EasyPrimer, WS 2K DUO oraz HS 2K ImpactOil.

Na prośbę uczniów prowadzący zademonstrowali skutki nieprzestrzegania zaleceń producenta co do kolejności aplikacji poszczególnych warstw oraz wymaganych czasów pomiędzy kolejnymi operacjami. Było to bardzo wartościowe, ponieważ uzmysłowiło uczestnikom jak ważne jest stosowanie się do wskazań producenta i czym może się kończyć niefrasobliwość wykonawcy.

Zaangażowanie uczniów oraz ich dociekliwość w zgłębianiu tematu podług drewnianych pozwala przypuszczać, iż przynajmniej część z nich poważnie rozważy ten segment branży drzewnej jako swój sposób na życie. Organizatorzy serdecznie dziękują firmie Drewex, Loba-Wakol, Jawor-Parkiet oraz Ogólnopolskiemu Stowarzyszeniu Parkieciarzy za zaangażowanie w organizację i przeprowadzenie szkolenia.

Mazurek Krystian

Warsztaty parkieciarskie dla uczniow w Zwierzyncu 10
Warsztaty parkieciarskie dla uczniow w Zwierzyncu 09
Warsztaty parkieciarskie dla uczniow w Zwierzyncu 08
Warsztaty parkieciarskie dla uczniow w Zwierzyncu 07
Warsztaty parkieciarskie dla uczniow w Zwierzyncu 06
Warsztaty parkieciarskie dla uczniow w Zwierzyncu 05
Warsztaty parkieciarskie dla uczniow w Zwierzyncu 04
Warsztaty parkieciarskie dla uczniow w Zwierzyncu 03
Warsztaty parkieciarskie dla uczniow w Zwierzyncu 02
Warsztaty parkieciarskie dla uczniow w Zwierzyncu 01


REDIX
ATLAS
Loba-Wakol
DĄBEX
TROTEC
Arbotec
Bostik


Baza dyplomowanych parkieciarzy

Baza dyplomowanych parkieciarzy


GIEŁDA OGŁOSZEŃ PARKIECIARSKICH
 Ogólnopolskie Stowarzyszenie Parkieciarzy
ul. Goławicka 1/31
03-550 Warszawa
tel. (22) 409-07-02

biuro@parkieciarzeosp.com.pl

Statut Porady Egzaminy Galeria Władze OSP Kronika OSP Rzeczoznawcy
Copyright by Ogolnopolskie Stowarzyszyszenie Parkieciarzy 2010. Wszystkie prawa zastrzezone.