• IOS Image Rotator
  • IOS Image Rotator
Strona główna O Nas SZKOLENIA Statut Porady Firmy wspierające Deklaracja członkowska Raporty Egzaminy Galeria Władze OSP Kronika OSP Rzeczoznawcy Poradnik inwestora Dokumentacja prac Wieści z Izby Kontakt Partner medialny
Nie masz jeszcze konta? Załóż konto

Jesteśmy zrzeszeni:

Co preferujesz na swojej podłodze?

Wyniki

Targi Budownictwa i Kamieniarstwa TARBUD, Hala Stulecia,
26 marca 2017r.

Niedziela 26 marca była ostatnim dniem Targów TARBUD. Pod zabytkową kopułą Hali Stulecia blisko 5000 odwiedzających spotkało się z ponad 200 wystawcami oferującymi m.in. materiały, maszyny oraz chemię budowlaną. Dużym zainteresowaniem cieszyła się strefa kreatywna oraz warsztaty i pokazy branżowe.

3 dni targów, ponad 200 wystawców, 5000 odwiedzających
W tym roku po raz pierwszy Tarbud gościł wystawców z branży kamieniarskiej. Swoje produkty i usługi prezentowały m.in. Borowskie Kopalnie Granitu i Piaskowca - Skalimex, kopalnia Piasmar Zbigniew i Ryszard Więcławek, firma wykonująca elewacje z piaskowca Piaskowiec i Wapień, producent i dystrybutor maszyn do obróbki kamienia Abra Tomasz Czekaj, wykonawca ekskluzywnych pomników i płyt nagrobnych Thust Manufaktur, specjalizująca się w obróbce kamienia Imerial Granit z Bralina czy też producent kostki granitowej i innych wyrobów kamieniarskich firma Instal-Bert Albert Janicki. Dużą część kuluarów Hali Stulecia zajmowały stoiska Wystawców z Chin, którzy prezentowali specjalistyczne narzędzia oraz części do maszyn kamieniarskich a także dostawcy i dystrybutorzy kamienia naturalnego.

Parkieciarski akcent
Na największej w regionie imprezie targowej branży budowlanej nie mogło zabraknąć reprezentacji szlachetnego zawodu jakim jest parkieciarstwo. Drewno na podłodze od wieków cieszy się nie słabnącą popularnością, jest materiałem uniwersalnym nadającym pomieszczeniom ciepła i elegancji. Nie dziwi więc fakt, że stoisko pod patronatem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Parkieciarzy cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Stoisko było mocno oblegane w dużej mierze dzięki pokazom, które przygotowała i przeprowadziła firma Parkiety Cichomski prowadzona przez mistrza tego zawodu p. Henryka Cichomskiego. Zainteresowanym parkieciarze przedstawiali prace maszynami i chemią firmy Bona, ściśle trzymając się najnowszej technologii barwienia podłogi lakierami podkładowymi. Tematem pokazów były również techniki szlifowania parkietu. Dodatkowym atutem stoiska był żart w postaci "artysty malarza i modela", w których role się wcielili obecni na miejscu parkieciarze, nawiązując do obrazu Gustave'a Caillebotte "The Floor Planers" (roli mistrza malarstwa podjął się p. Henryk Cichomski).

Część naukowa
Dużym zainteresowaniem wśród odwiedzających cieszyły się wykłady tematyczne, w których bez żądnych dodatkowych opłat mógł uczestniczyć każdy gość targów. Przez trzy dni specjaliści i eksperci opowiadali m.in. o najciekawszych miejskich projektach budowlanych, zastosowaniu kamienia naturalnego w budownictwie oraz dekoratorstwie wnętrz, najnowszych trendach na rynku wnętrzarskim, homestagingu – czyli przygotowaniu mieszkania na wynajem lub sprzedaż, a osoby szczególnie związane z branżą budowlaną i kamieniarską mogli uczestniczyć w prelekcjach dotyczących największych inżynierskich wyzwań oraz specjalistycznych badań przy realizacji obiektów mostowych i tunelowych.

Zwycięzcy, nagrodzeni, wyróżnieni
W trakcie Targów Tarbud odbyły się dwa konkursy dla wystawców. W konkursie na Wyróżniony Produkt główną nagrodę otrzymały firmy P.P.H. Jarpol / P.P.H.U. Limba za energooszczędny dom mieszkalny z poddaszem użytkowym, który wpisuje się w bardzo popularny i rosnący trend budownictwa domów drewnianych. W tego typu domach panuje korzystny mikroklimat, a koszt budowy jest stosunkowo niski. Drewno jest ekologicznym, naturalnym i przyjaznym człowiekowi materiałem, sucha technologia budowy pozwala prowadzić prace nawet w zimie.
Za Najciekawszą Aranżację Stoiska Targowego na Targach Tarbud 2017 nagrodę przyznawała publiczność. Gościom Targów najbardziej spodobało się okazałe i wyjątkowo eleganckie stoisko firmy Team Plast, zaprojektowane w kolorach pomarańczowo-srebrno-czarnym. Wewnątrz przewidziano strefę prezentacji produktów, rozmów z kontrahentami, jak również miejsce gdzie można odpocząć przy filiżance kawy.
Tarbud to największe wydarzenie branży budowlanej i kamieniarskiej na Dolnym Śląsku, gromadzące ponad 200 wystawców, m.in. producentów i dostawców materiałów, narzędzi, maszyn i chemii budowlanej, firm specjalizujących się w usługach z zakresu stolarki otworowej, techniki sanitarnej, grzewczej, wentylacyjnej, klimatyzacyjnej oraz elektrycznej. Podczas wydarzenia prezentowane są najnowsze technologie, nowatorskie rozwiązania w obszarze projektowania przestrzeni zewnętrznej, ekologiczne i ekonomiczne podejście do architektury. Organizatorzy przygotowują konkursy zarówno dla wystawców, jak i gości, jak również bogaty program imprez towarzyszących. Do dyspozycji wystawców przeznacza się 4000 m2 powierzchni wystawienniczej pod zabytkową kopułą Hali Stulecia oraz 2000 m2 na placu pod Iglicą. .

Image00007
Image00006
Image00005
Image00004
Image00003
Image00002
Image00001


REDIX
ATLAS
Loba-Wakol
DĄBEX
TROTEC
Arbotec
Bostik


Baza dyplomowanych parkieciarzy

Baza dyplomowanych parkieciarzy


GIEŁDA OGŁOSZEŃ PARKIECIARSKICH
 Ogólnopolskie Stowarzyszenie Parkieciarzy
ul. Goławicka 1/31
03-550 Warszawa
tel. (22) 409-07-02

biuro@parkieciarzeosp.com.pl

Statut Porady Egzaminy Galeria Władze OSP Kronika OSP Rzeczoznawcy
Copyright by Ogolnopolskie Stowarzyszyszenie Parkieciarzy 2010. Wszystkie prawa zastrzezone.