• IOS Image Rotator
  • IOS Image Rotator
Strona główna O Nas SZKOLENIA Statut Porady Firmy wspierające Deklaracja członkowska Raporty Egzaminy Galeria Władze OSP Kronika OSP Rzeczoznawcy Poradnik inwestora Dokumentacja prac Wieści z Izby Kontakt Partner medialny
Nie masz jeszcze konta? Załóż konto

Jesteśmy zrzeszeni:

Co preferujesz na swojej podłodze?

Wyniki

X Targi Budowlane SIBEX 2017
w Centrum Targowo-Konferencyjnym
Expo Silesia, Sosnowiec,
21-23 kwietnia 2017 r.

W dniach 21-23 kwietnia 2017 roku w Centrum Targowo-Konferencyjnym Expo Silesia w Sosnowcu odbyły się jubileuszowe X Targi Budowlane SIBEX 2017. Są one jedną z najdłużej organizowanych budowlanych imprez targowym w tym regionie. Mieszkańcy niezmienne tłumnie co roku je odwiedzają. W budowlanej części wystawy tradycyjnie można zapoznać się nie tylko z najnowszymi materiałami budowlanymi i ofertą firm usługowych z zakresu budowy i remontów, ale także znaleźć elementy niezbędne do wykańczania wnętrz, dokonać wyboru odpowiedniej instalacji grzewczej, klimatyzacyjnej czy wodnej, a nawet dokonać zakupu odpowiednich mebli czy dekoracji.

W ramach imprezy funkcjonował Salon Wyposażenia Wnętrz Wygodny Dom 2017, w ramach którego zostały zaprezentowane najnowsze trendy dotyczące urządzenia i wyposażenia wnętrz. Na miejscu można było podziwiać szeroki wachlarz wszelkiego rodzaju mebli, artykułów dekoracyjnych, oświetlenia, tekstyliów, ceramik. Na gości czekał również Salon Ogrzewania Ekologicznego EkoCiepło, w ramach którego zwiedzający mieli możliwość pozyskania kompleksowej informacji nt. możliwości pozyskania dofinansowania lub zwrotu kosztów inwestycji związanych z wymianą pieców c.o. oraz instalacji grzewczych, przyczyniających się do ograniczenia „Niskiej Emisji” z ogrzewnictwa indywidualnego, a także możliwości wyboru urządzenia w ramach ekspozycji targowej.
W tym roku organizatorzy sprawili zwiedzającym niespodziankę w postaci bezpłatnego parkingu oraz darmowego wstępu.
Jak co roku na targach pojawiło się stoisko Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Parkieciarzy, na którym reprezentowali je i udzielali porad i pomocy w zakresie podłóg drewnianych panowie Arkadiusz Andrzejczak, Rafał Deryniowski i Dawid Jarosz. Stoisko współtworzyły firmy Selena (z marką Artelit), Bochem, Dąbex i Dom Parkieciarza, prezentując materiały do układania i wykańczania podłóg drewnianych najnowszej technologii i najwyższej jakości. Na miejscu osoby stojące przed wyborem podłogi do swoich mieszkań mogły zapoznać się z bogatą wystawą próbników podłóg przygotowaną przez firmę Dom Parkieciarza, prowadzoną w Ćwiklicach przez Bogdana Szenderę.
Na stoisku przeprowadzano także pokazy parkieciarskie na żywo. Pierwszego dnia rzemieślnicy na miejscu układali fragment podłogi w „jodełkę”, dopasowując i przycinając poszczególne elementy parkietu i później przyklejając je do płyty. Kolejne etapy pracy obejmowały pokaz prawidłowego cyklinowania, a następnie olejowania. Co ciekawe, przy pokazach aktywnie udzielały się też panie. Rafał Deryniowski uczestniczył w targach z pokazem szlifowania i polerowania betonu tarczami diamentowymi przy pomocy przywiezionej ze sobą szlifierko-polerki marki Janser, wyposażonej oczywiście w system bezpyłowy.
Tegoroczna edycja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem zwiedzających, którzy tłumnie odwiedzili targi i licznie zaglądali na stoisko Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Parkieciarzy. W sumie fakt ten nie powinien nikogo zaskoczyć, bo prócz atrakcyjnych pokazów można było uzyskać porady techniczne, poznać zalecenia odnośnie codziennej pielęgnacji i konserwacji podłóg drewnianych i parkietów, czy podyskutować z ekspertami w temacie wyższości parkietu w odniesieniu do innych posadzek podłogowych. Na stoisku dostępne były ulotki informacyjne, katalogi oraz pismo Profesjonalny Parkiet.
Organizator doceniając wkład Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Parkieciarzy we współpracę złożył podziękowania organizacji za wieloletni aktywny udział w targach Sibex.

Rafał Deryniowski

Image00003
Image00002
Image00001


REDIX
ATLAS
Loba-Wakol
DĄBEX
TROTEC
Arbotec
Bostik


Baza dyplomowanych parkieciarzy

Baza dyplomowanych parkieciarzy


GIEŁDA OGŁOSZEŃ PARKIECIARSKICH
 Ogólnopolskie Stowarzyszenie Parkieciarzy
ul. Goławicka 1/31
03-550 Warszawa
tel. (22) 409-07-02

biuro@parkieciarzeosp.com.pl

Statut Porady Egzaminy Galeria Władze OSP Kronika OSP Rzeczoznawcy
Copyright by Ogolnopolskie Stowarzyszyszenie Parkieciarzy 2010. Wszystkie prawa zastrzezone.