• IOS Image Rotator
  • IOS Image Rotator
Strona główna O Nas SZKOLENIA Statut Porady Firmy wspierające Deklaracja członkowska Raporty Egzaminy Galeria Władze OSP Kronika OSP Rzeczoznawcy Poradnik inwestora Dokumentacja prac Wieści z Izby Kontakt Partner medialny
Nie masz jeszcze konta? Załóż konto

Jesteśmy zrzeszeni:

Co preferujesz na swojej podłodze?

Wyniki

Szkolenie parkieciarskie w Gdańsku,
23 luty 2017

Pod koniec lutego 2017 roku firma Loba-Wakol Polska, przy współpracy z Ogólnopolskim Stowarzyszeniem Parkieciarzy, zorganizowała szkolenie w wynajętej sali na stadionie Energa Gdańsk. Ze strony firmy Loba-Wakol Polska w szkoleniu wziął udział przedstawiciel firmy i technik, p. Andrzej Kopała, odpowiedzialny za obsługę klientów Polski północnej, a całość szkolenia poprowadził dyrektor handlowy firmy Loba-Wakol Polska, p. Łukasz Długosz. Zaprezentowano szeroką gamę produktów obu niemieckich producentów firm Loba oraz Wakol, w tym nowości przeznaczone dla parkieciarzy profesjonalistów.

W pierwszej części szkolenia została omówiona i pokazana szeroka oferta firmy Loba w zakresie lakierów podkładowych. Został przedstawiony całkowicie nowy produkt dostępny w ofercie marki, a mianowicie system koloryzujący HS 2K Intensive. Charakteryzuje się on mocnym podkreśleniem i przyciemnieniem struktury drewna dając efekt podłogi olejowanej, którą możemy wykończyć lakierami firmy Loba: 1K lub 2K. Produkt został udoskonalony i wzbogacony o drugi składnik tak, aby czas schnięcia był zdecydowanie krótszy, niezależnie od gatunku drewna na który jest aplikowany oraz, aby przyczepność lakieru 1K lub 2K nie była tylko problematycznym do zrealizowania mitem. Jak widać motto firmy Loba-Wakol „Z korzyścią dla klientów na pierwszym miejscu” zostało tutaj zrealizowane w 100 %, modyfikując dotychczasową, dobrze znaną wersję podkładu jednokomponentowego HS Globaseal oraz systemu koloryzującego pod lakiery Pro Color.

Podczas spotkania pokazano i omówiono także lakiery nawierzchniowe, gdzie przedstawiono kolejny nowy produkt, obrazujący kompletnie inny wymiar lakierowania podłóg, całkowicie różny od dotychczasowych standardów, w postaci dwukomponentowego poliuretanowego lakieru na bazie wody WS 2K Invisible. Możemy nim wykończyć każdy gatunek drewna, aplikując zaledwie dwie warstwy produktu bezpośrednio na podłogę drewnianą, uzyskując efekt całkowicie surowego drewna. Po połączeniu tego produktu z wcześniej omawianym podkładem na bazie oleju, czyli HS 2K Intensive, nanosząc jego jedną warstwę uzyskamy efekt podłogi olejowanej zabezpieczony niewidzialną powłoką. WS 2K Invisible jest to lakier charakteryzujący się łatwą aplikacją i dobrymi parametrami technicznymi.

Na zakończenie części szkoleniowej firmy Loba dokonano prezentacji produktów barwiących do podłóg: bejce koloryzujące na bazie wody Pretone, w połączeniu z olejem HS 2K Impact Oil w postaci wersji koloru lub bezbarwnej, lub w połączeniu z lakierem podkładowym HS 2K Intensive. Intensive Color daje możliwość uzyskania prawie nieskończonej ilości kombinacji kolorów i perspektywę uzyskania indywidualnych odcieni z efektem 3D w wykończeniu olejowym, bądź lakierniczym. Pokazano również system barwienia podłóg w postaci twardych olejo-wosków Markant. Oleje charakteryzujące się ciekawą paletą kolorystyczną, szybkim schnięciem oraz 100% wytrzymałością mechaniczną już po 24 godzinach.

Po przerwie został szeroko omówiony temat pomiarów i zaleceń wykonywany na budowach u klientów. Przedyskutowano pomiary wytrzymałości podłoża przy pomocy urządzenia PressoMess oraz omówiono wyczerpująco burzliwy temat pomiarów CM wilgotności oraz zmian wilgotności w jastrychach cementowych z racji coraz częściej spotykanych na rynku cementów typu CEM II. Został bardzo szeroko skomentowany program naprawy krytycznych podłoży poprzez zastosowanie systemów firmy Wakol.

Kolejnym etapem szkolenia było omówienie i pokazanie produktów na bazie MS Polimer, charakterystyka produktu oraz podział w odniesieniu o prawidłowe technologiczne zastosowanie. Jak wiadomo, w tej gamie produktów nie ma jednego złotego środka odpowiedniego do wszystkich rodzajów podłóg, każdy produkt jest zróżnicowany technologicznie i, aby dopasować właściwy klej do odpowiedniej okładziny i podłoża, trzeba wiedzieć czym się dokładnie charakteryzuje każdy z nich. Została pokazana kolejna nowość - MS 262. Jest to klej twardo-elastyczny w kiełbasach, który aplikujemy za pomocą specjalnego aplikatora. System pozwala na zdecydowanie szybszą i bardziej wydajną pracę w pozycji stojącej oraz daje zdecydowanie efektywniejsze zużycie kleju niż to ma miejsce w przypadku tradycyjnej aplikacji. Produkt omówiono w dosyć szerokim spectrum, natomiast jego testy praktyczne nastąpiły już bezpośrednio na jednej z budów parę dni po omawianym wyżej szkoleniu, aby zainteresowani mogli bliżej przyjrzeć się omawianemu systemowi.

Szkolenie zakończyła wspólna kolacja oraz długie rozmowy podsumowujące
szkolenie i wymiana doświadczeń zawodowych wykonawców.

Szkolenie parkieciarskie w Gdansku  firma Loba Wakol Polska 06
Szkolenie parkieciarskie w Gdansku  firma Loba Wakol Polska 05
Szkolenie parkieciarskie w Gdansku  firma Loba Wakol Polska 04
Szkolenie parkieciarskie w Gdansku  firma Loba Wakol Polska 03
Szkolenie parkieciarskie w Gdansku  firma Loba Wakol Polska 02
Szkolenie parkieciarskie w Gdansku  firma Loba Wakol Polska 01


REDIX
ATLAS
Loba-Wakol
DĄBEX
TROTEC
Arbotec
Bostik


Baza dyplomowanych parkieciarzy

Baza dyplomowanych parkieciarzy


GIEŁDA OGŁOSZEŃ PARKIECIARSKICH
 Ogólnopolskie Stowarzyszenie Parkieciarzy
ul. Goławicka 1/31
03-550 Warszawa
tel. (22) 409-07-02

biuro@parkieciarzeosp.com.pl

Statut Porady Egzaminy Galeria Władze OSP Kronika OSP Rzeczoznawcy
Copyright by Ogolnopolskie Stowarzyszyszenie Parkieciarzy 2010. Wszystkie prawa zastrzezone.