• IOS Image Rotator
  • IOS Image Rotator
Strona główna O Nas SZKOLENIA Statut Porady Firmy wspierające Deklaracja członkowska Raporty Egzaminy Galeria Władze OSP Kronika OSP Rzeczoznawcy Poradnik inwestora Dokumentacja prac Wieści z Izby Kontakt Partner medialny
Nie masz jeszcze konta? Załóż konto

Jesteśmy zrzeszeni:

Co preferujesz na swojej podłodze?

Wyniki

Szkolenie parkieciarskie firmy Loba-Wakol  w Rzeszowie, kwiecień 2017 r.

Kontynuując cykl szkoleń w całej Polsce firma Loba-Wakol Polska , we współpracy z Ogólnopolskim Stowarzyszeniem Parkieciarzy, tym razem przeszkoliła rzemieślników działających w województwie podkarpackim. Zainteresowani rozszerzeniem swojej zawodowej wiedzy parkieciarze spotkali się w klimatycznej sali Hotelu Grein w Rzeszowie na początku kwietnia.
Szkolenie prowadził dyrektor sprzedaży działu produktów budowlanych firmy Loba-Wakol Polska pan Łukasz Długosz. Zaprezentowano szeroką gamę produktów obu niemieckich producentów firm Loba i Wakol, w tym nowości przeznaczone dla profesjonalnych wykonawców.

Szkolenie podzielono na dwie części. Pierwszą poświęcono omówieniu i prezentacji oferty firmy Loba w zakresie lakierów podkładowych. Z dużym zainteresowaniem spotkał się nowy produkt marki Loba, a mianowicie HS 2K Intensive A.T. – grunt High-Solid.
Pięknie przyciemnia i podkreśla strukturę drewna, dając efekt podłogi olejowanej, którą można wykończyć jedno- i dwuskładnikowymi lakierami Loba.
Udoskonalony skład produktu zapewnia dużo krótszy czas schnięcia i lepszą przyczepność z lakierami Loba.

Podczas szkolenia nie mogło zabraknąć ważnej grupy produktów, czyli lakierów nawierzchniowych. Spotkanie było okazją do przedstawienia nowego dwuskładnikowego, poliuretanowego produktu na bazie wody 2K Invisible Protect A.T.
Wygląd podłogi pozostaje całkowicie naturalny, zachowana jest optyka surowego drewna.
Aplikuje się 2 warstwy bezpośrednio na powierzchnię drewna. Jego zaletą jest łatwa aplikacja i dobre parametry techniczne.

W dalszej kolejności rzemieślnicy zapoznali się z produktami barwiącymi do podłóg, a dokładniej z bejcami na bazie wody PreTone, które można łączyć z olejem LOBASOL HS 2K ImpactOil (w wersji bezbarwnej bądź kolorowej) lub z gruntem HS 2K Intensive A.T. Uczestnicy szkolenia mieli możliwość zobaczenia również palety kolorów produktu HS 2K Intensive Color dającego nieograniczone możliwości uzyskania kombinacji kolorystycznych a parametry techniczne produktu umożliwiają lakierowanie już po upływie 12 godzin.
Za to twarde olejo-woski Markant / MarkantColor pozwalają uzyskać ciekawą paletę kolorystyczną z gwarancją szybkiego czasu schnięcia i pełną wytrzymałością mechaniczną już po upływie doby od nałożenia.

W drugiej części szkolenia uwaga uczestników skupiła się na produktach marki Wakol, a tu na początek na produktach na bazie MS - Polimer. Omówiono, które produkty są najbardziej optymalne do zastosowania ze względu na podłoże i mocowaną posadzkę.
Pojawiła się też nowość marki Wakol – rozprowadzany za pomocą aplikatora - WAKOL MS 262 Klej do parkietu, twardo – elastyczny, w „kiełbasach”. Takie rozwiązanie zapewnia szybszą i wydajniejszą pracę, odciążającą plecy (praca w pozycji stojącej) oraz bardziej ekonomiczne zużycie kleju.

Szkolenie uwieńczyła wspólna kolacja, podczas której można było jeszcze na gorąco przedyskutować świeżo przyswojoną wiedzę i poznać innych rzemieślników pracujących na rynku lokalnym.

Image00006
Image00005
Image00004
Image00003
Image00002
Image00001


REDIX
ATLAS
Loba-Wakol
DĄBEX
TROTEC
Arbotec
Bostik


Baza dyplomowanych parkieciarzy

Baza dyplomowanych parkieciarzy


GIEŁDA OGŁOSZEŃ PARKIECIARSKICH
 Ogólnopolskie Stowarzyszenie Parkieciarzy
ul. Goławicka 1/31
03-550 Warszawa
tel. (22) 409-07-02

biuro@parkieciarzeosp.com.pl

Statut Porady Egzaminy Galeria Władze OSP Kronika OSP Rzeczoznawcy
Copyright by Ogolnopolskie Stowarzyszyszenie Parkieciarzy 2010. Wszystkie prawa zastrzezone.