• IOS Image Rotator
  • IOS Image Rotator
Strona główna O Nas SZKOLENIA Statut Porady Firmy wspierające Deklaracja członkowska Raporty Egzaminy Galeria Władze OSP Kronika OSP Rzeczoznawcy Poradnik inwestora Dokumentacja prac Wieści z Izby Kontakt Partner medialny
Nie masz jeszcze konta? Załóż konto

Jesteśmy zrzeszeni:

Co preferujesz na swojej podłodze?

Wyniki

Spotkanie podczas Dni Otwartych
z Branżą Drzewną w Zwierzyńcu,
19 maja 2017r.

W dniu 19 maja odbyły się w Zwierzyńcu niecodzienne Dni Otwarte pod hasłem „Spotkanie z zawodem”, których ideą była promocja szkolnictwa zawodowego ze szczególnym naciskiem na branżę drzewną.

Historia szkoły sięga roku 1945, kiedy to utworzono (jako jedną z trzech w Polsce), szkołę średnią o profilu leśnym, podlegającą Departamentowi Organizacji i Kadr Ministerstwa Leśnictwa. Obecnie szkoła, jak wiele innych, zmaga się ze skutkami niżu demograficznego oraz ogólnym brakiem zainteresowania gimnazjalistów szkolnictwem zawodowym.
Pomysłem na zmianę tego stanu rzeczy było zorganizowanie imprezy plenerowej z udziałem przedstawicieli czołowych firm z branży drzewnej, ochrony środowiska i geodezyjnej. Zaproszenie zostało również skierowane do lokalnych przedsiębiorców, stolarzy, parkieciarzy, którzy mogli na miejscu zapoznać się z ofertą firm wystawienniczych. Jako reprezentanci segmentu drzewnego na spotkaniu zaprezentowali swoją ofertę przedstawiciele takich firm jak: Festool, Drewex, Arboritec, Rehau, Nestro, Leitz oraz Model Opakowania.
Ogólnopolskie Stowarzyszenie Parkieciarzy reprezentowane przez firmę ZPHU Drewex ze Świdnika, przy wsparciu przedstawicieli firmy Arboritec, wzięło w tym przedsięwzięciu czynny udział. Zaprezentowali w wyjątkowo ciekawy sposób kolejne etapy procesu układania parkietu oraz sposoby jego wykańczania z zastosowaniem lakierów utwardzanych promieniami UV. Na uwagę zasługuje fakt, iż w tych warsztatach aktywny udział brali uczniowie Technikum Przemysłu Drzewnego, dla których była to znakomita sposobność, aby przez chwilę poczuć smak parkieciarstwa. Zaangażowanie uczniów oraz ich dociekliwość w zgłębianiu tematu podług drewnianych pozwala przypuszczać, iż przynajmniej część z nich poważnie rozważy ten segment branży drzewnej jako swój sposób na życie.
Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim zaangażowanym w pokazy firmom za wkład włożony w profesjonalne przeprowadzenie prezentacji oraz za miłą atmosferę podczas ich przebiegu.

Mazurek Krystian

Image00010
Image00008
Image00009
Image00007
Image00006
Image00005
Image00004
Image00003
Image00002
Image00001


REDIX
ATLAS
Loba-Wakol
DĄBEX
TROTEC
Arbotec
Bostik


Baza dyplomowanych parkieciarzy

Baza dyplomowanych parkieciarzy


GIEŁDA OGŁOSZEŃ PARKIECIARSKICH
 Ogólnopolskie Stowarzyszenie Parkieciarzy
ul. Goławicka 1/31
03-550 Warszawa
tel. (22) 409-07-02

biuro@parkieciarzeosp.com.pl

Statut Porady Egzaminy Galeria Władze OSP Kronika OSP Rzeczoznawcy
Copyright by Ogolnopolskie Stowarzyszyszenie Parkieciarzy 2010. Wszystkie prawa zastrzezone.