• IOS Image Rotator
  • IOS Image Rotator
Strona główna O Nas SZKOLENIA Statut Porady Firmy wspierające Deklaracja członkowska Raporty Egzaminy Galeria Władze OSP Kronika OSP Rzeczoznawcy Poradnik inwestora Dokumentacja prac Wieści z Izby Kontakt Partner medialny
Nie masz jeszcze konta? Załóż konto

Jesteśmy zrzeszeni:

Co preferujesz na swojej podłodze?

Wyniki

Spotkanie branży parkieciarskiej na
II Centralnych Targach Budowlanych Building Solutions
w Ptak Warsaw Expo,Nadarzyn,
21-23 kwietnia 2017 r.

Fachowcy z branży budowlanej, inwestorzy, a także wszyscy planujący budowę lub remont domu, czy mieszkania spotkali się na II Centralnych Targach Budowlanych Building Solutions w Ptak Warsaw Expo, gdzie na 35 tysiącach metrów kwadratowych można było zobaczyć najnowszą ofertę producentów artykułów budowlanych i wyposażenia wnętrz, a także narzędzi i maszyn budowlanych zaprezentowanych przez 212 wystawców z całej Polski. Targi odbyły się w dniach 21-23 kwietnia w warszawskim Nadarzynie.

II Centralne Targi Budowlane Building Solutions były największą tego typu imprezą budowlaną w stolicy. Na 35 tys. metrów kwadratowych swoją ofertę pokazali m.in. Stalco, 3M Poland, Peri Polska, Narzędziownia Bis, Bosch, Festool, Stanley, Lafarge Cement, Marchewka Schody-Podłogi-Wnętrza, Wytwórnia Parkietów Dąbex  i wiele innych. W wydarzeniu wzięło udział kilkanaście tysięcy branżowych odwiedzających, w tym goście z zagranicy. Wystawę zwiedzali też uczniowie i studenci szkół i uczelni technicznych. Targi były nie tylko miejscem budowania relacji handlowych, ale też wymiany doświadczeń i poszerzania wiedzy. Służyły temu targowe konferencje: „Rozwiązania systemowe wspierające ergonomię i bezpieczeństwo pracy podczas montażu i eksploatacji rusztowań” – przygotowana przez Polską Izbę Gospodarczą Rusztowań oraz „Działania oraz programy wspierające poprawę warunków pracy i bezpieczeństwa na placu budowy” zorganizowana przez ZZ Budowlani, Ogólnopolskie Stowarzyszenie Pracowników Służby BHP, Okręgowy Inspektorat Pracy w Warszawie oraz ZUS, prezentacja "Termomodernizacja - znaczenie i perspektywy” autorstwa firm BOLIX i BUDMAT oraz wykłady: „Komfort cieplny w kontekście posadzek drewnianych” Tadeusza Woźniaka, rzeczoznawcy w zakresie podłóg drewnianych i „Podłoga w dobrym stylu - czyli jak dobrać podłogę do wnętrza” autorstwa architekt i rzeczoznawcy parkieciarskiego Małgorzaty Okoń Grotowskiej. Firma Rheinzink przez wszystkie trzy dni prowadziła szkolenia z serii "Dach od kuchni". W ramach targów odbyło się także Forum Uczelni Technicznych.


Tereny inwestycyjne

Centralnym Targom Budowlanym towarzyszyły również Targi Terenów Inwestycyjnych Investate Poland, w ramach których odbyły się takie seminaria, jak: rozwój infrastruktury drogowej i kolejowej w Polsce do 2020 roku i jej wpływ na atrakcyjność terenów inwestycyjnych, dotacje z Unii Europejskiej, rynek nieruchomości komercyjnych, wsparcie inwestycji z grantów rządowych oraz debata: Polska centrum logistycznym dla Europy Środkowo-Wschodniej.


Budowlany show dla wszystkich

Targi uświetniło m.in. Starcie Szlifierzy 3M, podczas którego operatorzy szlifierek pokazali swoje umiejętności. Było dużo iskier i jeszcze więcej hałasu. Zwycięzca wygrał wycieczkę do USA. Kolejną potyczką - atrakcyjną zarówno dla profesjonalistów, jak i konsumentów - były rywalizacje operatorów maszyn budowlanych Big Bau Masters, zorganizowane przez Stowarzyszenie Operator. Efektywnie wyglądały również pokazy i testy możliwości narzędzi budowlanych w Tools Arenie, przygotowanej przez Bosch, Festool i Narzędziownię BIS. W sześciu strefach tematycznych: remontowo-budowlanej, stolarskiej, dekarskiej, obróbki betonu, obróbki stali oraz pomiarowej zaprezentowano pokazy obróbki różnych materiałów budowlanych. Profesjonalistów, a także zwykłych Kowalskich - zwolenników metody "zrób to sam" zainteresowały też pokazy zabudowy suchej i mokrej autorstwa Stowarzyszenia Specjalistów Robót Wykończeniowych.


Promocja parkieciarstwa

Na targach pojawiło się ze swoim stoiskiem po raz drugi Ogólnopolskie Stowarzyszenie Parkieciarzy. Na stoisku można było porozmawiać i zasięgnąć opinii u dyżurujących ekspertów i rzeczoznawców, jak Marek Grabowski oraz Tadeusz Woźniak z firmy Parkiet Komplet. Na stoisku swoją ofertę prezentowała również firma Bona, która przygotowała bogaty program pokazów, m.in. lakiery Bona – w tym, jak osiągnąć efekt surowego drewna na lakierowanej podłodze drewnianej oraz pokaz wybielającego lakieru podkładowego; keje silanowe – zalety ich stosowania; oleje – w tym olej Craft Oil 2K, który można pokryć lakierem oraz prawidłowa pielęgnacja podłóg olejowanych; materiały ścierne – dlaczego opłaca się stosować diamentowe materiały ścierne; pokaz wielofunkcyjnej maszyny Bona FlexiSand.

Image00002
Image00001
Image00005
Image00004
Image00003


REDIX
ATLAS
Loba-Wakol
DĄBEX
TROTEC
Arbotec
Bostik


Baza dyplomowanych parkieciarzy

Baza dyplomowanych parkieciarzy


GIEŁDA OGŁOSZEŃ PARKIECIARSKICH
 Ogólnopolskie Stowarzyszenie Parkieciarzy
ul. Goławicka 1/31
03-550 Warszawa
tel. (22) 409-07-02

biuro@parkieciarzeosp.com.pl

Statut Porady Egzaminy Galeria Władze OSP Kronika OSP Rzeczoznawcy
Copyright by Ogolnopolskie Stowarzyszyszenie Parkieciarzy 2010. Wszystkie prawa zastrzezone.