• IOS Image Rotator
  • IOS Image Rotator
Strona główna O Nas SZKOLENIA Statut Porady Firmy wspierające Deklaracja członkowska Raporty Egzaminy Galeria Władze OSP Kronika OSP Rzeczoznawcy Poradnik inwestora Dokumentacja prac Wieści z Izby Kontakt Partner medialny
Nie masz jeszcze konta? Załóż konto

Jesteśmy zrzeszeni:

Co preferujesz na swojej podłodze?

Wyniki

Wrocławscy parkieciarze przeszkoleni przez Dąbex,
Festool i Trotec, 4 marca 2016

W dniu 4 marca 2016 roku odbyło się we Wrocławiu szkolenie parkieciarskie, które zostało zorganizowane z inicjatywy Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Parkieciarzy. W progu sali konferencyjne, wynajętej w Hotelu Śląsk, zaproszonych uczestników witał przedstawiciel stowarzyszenia i członek zarządu p. Marek Grabowski. A Ci pojawili się bardzo licznie, co świadczy o coraz większym zainteresowaniu rzemieślników podnoszeniem wiedzy i swoich umiejętności.

Tematyka spotkania była dość różnorodna, a to za sprawą trzech firm, które przygotowały prezentacje. Jako pierwsi głos zabrali przedstawiciele firmy Dąbex. Omawiając podstawowy materiał w pracy parkieciarza jakim jest drewno zaprezentowali szeroki asortyment podłóg drewnianych znajdujący się w ofercie firmy. Pokazane produkty charakteryzowały się ogromną różnorodnością rozwiązań i zastosowań na każdą podłogę.

W dalszej kolejności w imieniu firmy Trotec wystąpił p. Paweł Surmiak. Marka wchodzi na rynek polski, ale patrząc na oferowane produkty i dbałość firmy o jakość oferowanych urządzeń, doskonale wpisujących się w potrzeby profesjonalnych wykonawców, można się spodziewać, że w niedługim czasie zawojują rynek. Na początek p. Paweł Surmiak skupił się na omówieniu pomiarów od strony teoretycznej.

W kolejnej części prezentacji pokazał jak wyglądają w praktyce pomiary wykonywane przy zastosowaniu uniwersalnego miernika T3000, starając się zaprezentować możliwie najpełniej możliwości jego zastosowań. Innowacyjna koncepcja urządzenia podstawowego T3000, poszerzanego o wymienialne czujniki, uwalnia użytkownika od konieczności posiadania całego zestawu różnych urządzeń pomiarowych. Po łatwej wymianie czujnika, T3000 może stać się specjalistycznym urządzeniem pomiarowym, dostosowanym do aktualnych potrzeb.
Dokonywanie dodatkowych ustawień urządzenia nie jest konieczne, ponieważ inteligentne systemy modelu T3000 automatycznie rozpoznają podłączony czujnik. Wykonawcom zdarza się, że muszą się zmierzyć z pracą na obiektach, które uległy zalaniu. I tu naprzeciw wychodzi firma Trotec, mająca w swoim asortymencie sprzęt do efektywnego, i co istotne, ekonomicznego osuszania budynków.

Część szkoleniową wrocławskiego spotkania zakończyła prezentacja marki Festool. Technolodzy dużo czasu poświęcili na omówienie przygotowania posadzki betonowej do położenia kleju. Omówiono szlifierki do renowacji RENOFIX RG 80 i RG 130. Stanowią one optymalne rozwiązanie do usuwania materiału podczas renowacji i remontów, do usuwania betonu, jastrychów i powłok na twardych podłożach, z przeznaczeniem do większych powierzchni lub miejscowych zastosowań na ścianach, sufitach i podłogach.
Na szkoleniu parkieciarskim nie można pominąć tematu precyzyjnego cięcia klepek lub paneli, które w przypadku urządzeń marki Festool najlepiej wykonywać za pomocą niezawodnej przecinarki Kapex KS120 oraz pilarki stolikowej PRECISIO CS50. Wszystkie urządzenia marki Festool są wyposażone w efektywny system odprowadzania pyłu. To sprawia, że praca z nimi jest ergonomiczna i czysta, co oszczędza nie tylko czas, który trzeba by było poświęcić na sprzątanie, ale i zdrowie.

Kończąc efektywnie spędzony piątek przeszkoleni uczestnicy zasiedli do wspólnej kolacji. Był to czas relaksu i spokojnej wymiany opinii na poruszane wcześniej tematy, a także możliwość zasięgnięcia porady wśród kolegów po fachu.

      

      

      

   


REDIX
ATLAS
Loba-Wakol
DĄBEX
TROTEC
Arbotec
Bostik


Baza dyplomowanych parkieciarzy

Baza dyplomowanych parkieciarzy


GIEŁDA OGŁOSZEŃ PARKIECIARSKICH
 Ogólnopolskie Stowarzyszenie Parkieciarzy
ul. Goławicka 1/31
03-550 Warszawa
tel. (22) 409-07-02

biuro@parkieciarzeosp.com.pl

Statut Porady Egzaminy Galeria Władze OSP Kronika OSP Rzeczoznawcy
Copyright by Ogolnopolskie Stowarzyszyszenie Parkieciarzy 2010. Wszystkie prawa zastrzezone.