• IOS Image Rotator
  • IOS Image Rotator
Strona główna O Nas SZKOLENIA Statut Porady Firmy wspierające Deklaracja członkowska Raporty Egzaminy Galeria Władze OSP Kronika OSP Rzeczoznawcy Poradnik inwestora Dokumentacja prac Wieści z Izby Kontakt Partner medialny
Nie masz jeszcze konta? Załóż konto

Jesteśmy zrzeszeni:

Co preferujesz na swojej podłodze?

Wyniki

Targi DOM i OGRÓD i TY zakończone sukcesem, 8-10 kwietnia 2016r.

Ponad 20 tysięcy zwiedzających wybrało Targi DOM, OGRÓD i Ty oraz AGROTRAVEL jako weekendową formę relaksu. Widać było ogromne zainteresowanie. Zwiedzający szukali konkretnych akcesoriów do domu i mieszkania oraz porad architektów, projektantów wnętrz czy ogrodników. Mimo niesprzyjającej pogody, zamiast grillować i szukać oznak wiosny, Kielczanie spędzili weekend w Targach Kielce.

Łącznie tegoroczne targi, które odbyły się w dniach 8-10 kwietnia 2016 r., to ponad 8 tysięcy metrów kwadratowych i oferta ponad 250 firm związanych z branżą materiałów budowlanych i wykończeniowych, wyposażenia wnętrz, roślin ogrodowych oraz 131 firm reprezentujących działalność agroturystyczną, rękodzieło czy wyroby regionalne.

Ponownie mieszkańcy świętokrzyskiego udowodnili, że przyjeżdżają do Targów Kielce, by poznać najnowsze trendy w budownictwie i wyposażeniu wnętrz. Targi to również okazja by skorzystać z darmowych porad ekspertów i specjalistów od urządzania domów i mieszkań.

- Bardzo wiele osób przyszło z własnym projektem, by zapytać o możliwości aranżacji - mówiła Lidia Małecka, architekt zajmująca się projektowaniem wnętrz i ogrodów. – Wiele osób szukało pomysłów na tradycyjne wnętrza, ciepłe i przyjazne. Inni chcieli mieć wnętrza nowoczesne, ale także zaaranżowane jako ciepłe, rodzinne, bliżej polskiego stylu niż oszczędnych loftowych aranżacji.

Amatorzy naturalnych podłóg drewnianych mogli zasięgnąć porady na kompleksowym stoisku parkieciarskim przygotowanym przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Parkieciarzy. Partnerami OSP podczas tegorocznej wiosennej edycji targów były firmy Selena z linią profesjonalnych produktów dla branży parkieciarskiej Artelit, firma Bona, Dąbex i Exo Line. Osoby zainteresowane mogły uzyskać poradę u dyżurujących na stoisku fachowców odnośnie doboru materiałów podłogowych, ale także właściwej pielęgnacji już położonej posadzki drewnianej. Atrakcją na stoisku były pokazy układania wzorów parkieciarskich prowadzone przez młodych adeptów parkieciarskich pod okiem doświadczonego wykonawcy w osobie Zygmunta Zenca, swoją drogą członka zarządu Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Parkieciarzy.

W wykonaniu firmy Bona można było obejrzeć przede wszystkim praktyczne pokazy nowych produktów, które od niedawna zagościły w ofercie firmy. Były to lakier podkładowy Bona White pozwalający osiągnąć popularny wygląd wybielonego drewna, lakiery nawierzchniowe Traffic Natural i Mega Natural dające efekt surowego drewna i szlifierka o zwiększonej mocy - Bona FlexiSand 1.9.

Selena S.A., polska firma, producent marki Artelit Professional, zaprezentowała kompleksowe rozwiązania dedykowane profesjonalnym wykonawcom podłóg. Artelit Professional to systemowa oferta produktów do parkietów oraz do wykładzin, zapewniająca bezpieczeństwo oraz wysoką i stabilną jakość. Poza gotowymi i łatwymi do użycia formułami, Artelit zapewnia indywidualne doradztwo techniczne. Podczas Targów również można było skorzystać z porady doświadczonego Doradcy Technicznego – Piotra Stawskiego, który zaprezentował m.in. kleje oparte na nowoczesnych technologiach np. elastyczny klej HB-820 na bazie silanizowanych polimerów czy poliuretanowy 2-składnikowy klej PB-890, charakteryzujący się długim czasem pracy – do 90 minut oraz wysoką wytrzymałością na ścinanie. Ponadto w trakcie Targów, można było zobaczyć podczas aplikacji jakość olejów i lakierów do podłóg drewnianych marki Artelit.

Teren wokół hali A,E i F wypełniły sadzonki wszelkiego rodzaju roślin ogrodowych. Jedne już z pięknymi kwiatostanami, inne z finezyjnie przystrzyżonymi gałązkami. Ogrodnicy i właściciele szkółek chętnie podpowiadali jakie rośliny wybrać do swojego ogrodu czy na działkę, i jak je pielęgnować, aby zachowały świetność na lata.

Targi AGROTRAVEL ponownie okazały się perełką przemysłu agroturystycznego. Tradycyjna kuchnia z różnych regionów Polski, własnoręcznie wykonane produkty regionalne – cieszyły oko niejednego zwiedzającego. Wszystko okraszone było skoczną muzyką w wykonaniu lokalnych zespołów ludowych. Stoiska kusiły smakami i zapachami. Szczególnie powodzeniem cieszyły się pajdy pieczonego chleba ze smalcem i ogórkiem kiszonym, jajcocha, bigos, swojska kiełbasa czy żurek świętokrzyski. Wielu gospodarzy zarządzających agroturystykami skorzystało z bogatego programu konferencyjnego, gdzie mogli usłyszeć między innymi o sposobach na wypromowanie swojej działalności.

Targi DOM i OGROD i TY zakonczone sukcesem, 8 10 kwietnia 2016r 7
Targi DOM i OGROD i TY zakonczone sukcesem, 8 10 kwietnia 2016r 1
Targi DOM i OGROD i TY zakonczone sukcesem, 8 10 kwietnia 2016r 6
Targi DOM i OGROD i TY zakonczone sukcesem, 8 10 kwietnia 2016r 5
Targi DOM i OGROD i TY zakonczone sukcesem, 8 10 kwietnia 2016r4
Targi DOM i OGROD i TY zakonczone sukcesem, 8 10 kwietnia 2016r 2
Targi DOM i OGROD i TY zakonczone sukcesem, 8 10 kwietnia 2016r3

___________________________________________


REDIX
ATLAS
Loba-Wakol
DĄBEX
TROTEC
Arbotec
Bostik


Baza dyplomowanych parkieciarzy

Baza dyplomowanych parkieciarzy


GIEŁDA OGŁOSZEŃ PARKIECIARSKICH
 Ogólnopolskie Stowarzyszenie Parkieciarzy
ul. Goławicka 1/31
03-550 Warszawa
tel. (22) 409-07-02

biuro@parkieciarzeosp.com.pl

Statut Porady Egzaminy Galeria Władze OSP Kronika OSP Rzeczoznawcy
Copyright by Ogolnopolskie Stowarzyszyszenie Parkieciarzy 2010. Wszystkie prawa zastrzezone.