• IOS Image Rotator
  • IOS Image Rotator
Strona główna O Nas SZKOLENIA Statut Porady Firmy wspierające Deklaracja członkowska Raporty Egzaminy Galeria Władze OSP Kronika OSP Rzeczoznawcy Poradnik inwestora Dokumentacja prac Wieści z Izby Kontakt Partner medialny
Nie masz jeszcze konta? Załóż konto

Jesteśmy zrzeszeni:

Co preferujesz na swojej podłodze?

Wyniki

Targi Budowlane SIBEX 2016, Budowlana wiosna i kiermasz ogrodniczy w Expo Silesia, 1-3 kwietnia 2016r

W pierwszy poświąteczny weekend (1-3 kwietnia 2016) w Centrum Targowo-Konferencyjnym Expo Silesia w Sosnowcu odbyły się 9. Targi Budowlane SIBEX oraz premierowe Targi Działki i Ogrody. Z ofertą 150 firm zgromadzonych w Expo Silesia zapoznało się ponad 6,5 tys. osób, które w ten piękny wiosenny weekend odwiedziły targowy obiekt w Sosnowcu.

Targi SIBEX są jedną z najdłużej organizowanych przez Expo Silesia imprez targowych i są doskonale znane mieszkańcom regionu, którzy tłumnie co roku je odwiedzają. W budowlanej części wystawy można było zapoznać się nie tylko z najnowszymi materiałami budowlanymi i ofertą firm usługowych z zakresu budowy i remontów, ale także znaleźć elementy niezbędne do wykańczania wnętrz, dokonać wyboru odpowiedniej instalacji grzewczej, klimatyzacyjnej czy wodnej, a nawet dokonać zakupu odpowiednich mebli czy dekoracji.

Targom SIBEX zawsze towarzyszą ciekawe wydarzenia branżowe. Do najważniejszych z nich podczas tegorocznej edycji należy zaliczyć:
- zorganizowaną przez Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla - 11 Konferencję Naukowo-Techniczną pt. „Kotły małej mocy zasilane paliwem stałym – koszty poprawy jakości powietrza w sezonie grzewczym w Polsce”. Ponad 150 uczestników tego spotkania dyskutowało nad poprawą jakości paliwa używanego do ogrzewania naszych mieszkań i skutkami tego faktu dla środowiska, w którym żyjemy.
- zorganizowane przez firmę „BRATA-Systemy Kominowe” - I Śląskie Mistrzostwa Montażu Kominów Systemowych, które odbyły się w sobotę drugiego dnia targów i wyłoniły cztery najbardziej fachowe zespoły montażystów kominów w regionie. Ich pracę oceniali przedstawiciele producenta, a zawodom przyglądało się wielu zwiedzających.
- I Forum Budownictwa Energetycznego „Buduj z Energią” przygotowane przez firmę GLOBENERGIA z Krakowa, która w przeprowadzała w ich trakcie konsultacje nt. rynku fotovoltaiki, efektywnych systemów grzewczych, budownictwa niskoenergetycznego, pomp ciepła czy zastosowania mat kapilarnych.
- spotkanie na temat zalet i zasad budownictwa drewnianego mieszkaniowego zorganizowane przez firmę DREWDOM-Mętel - członka Stowarzyszenia „Dom Drewniany”.

Dużym zainteresowaniem zwiedzających cieszyło się stoisko parkieciarskie. Pod szyldem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Parkieciarzy pojawiły się na nim firmy Bona, Festool oraz Dom Parkieciarza, której właścicielem jest doskonale znany w środowisku p. Bogdan Szendera.

Firma Bona zaprezentowała nowe maszyny do szlifowania, szlifierki krawędziowe i polerki. Firma ta ma także w swojej ofercie szeroki wachlarz chemii parkieciarskiej, w tym lakiery i kleje do parkietów, które zostały zwiedzającym zaprezentowane podczas pokazów klejenia podłóg drewnianych i lakierowania.

Firma Festool zaprezentowała swoje najnowsze, profesjonalne urządzenia, których sposób działania i pracy można było wypróbować przycinając własnoręcznie przygotowane wcześniej elementy.

Handlowo-usługowa firma Dom Parkieciarza pokazała kunszt pracy swoich współpracowników w trakcie pokazów szlifowania parkietu, przyciągały one uwagę gości tłumnie gromadzących się wokół stanowiska pracy prezentera. Przy okazji widzowie zadawali wiele pytań odnośnie wyboru podłóg drewnianych, zalecanej chemii, ale także prosząc o kontakt do polecanych wykonawców.
Ekspertami udzielającymi porad na stoisku OSP byli Panowie Marek Grabowski, Arkadiusz Andrzejczak i Rafał Deryniowski. Dni targowe w strefie parkieciarskiej upłynęły bardzo pracowicie, zaopatrując setki przewijających się przez stoisko klientów w moc nowych informacji i wiedzę na temat nowatorskich rozwiązań usług parkieciarskich.

Targi Budowlane SIBEX 2016, Budowlana wiosna i kiermasz ogrodniczy w Expo Silesia, 1 3 kwietnia 2016r 7
Targi Budowlane SIBEX 2016, Budowlana wiosna i kiermasz ogrodniczy w Expo Silesia, 1 3 kwietnia 2016r 8
Targi Budowlane SIBEX 2016, Budowlana wiosna i kiermasz ogrodniczy w Expo Silesia, 1 3 kwietnia 2016r 4
Targi Budowlane SIBEX 2016, Budowlana wiosna i kiermasz ogrodniczy w Expo Silesia, 1 3 kwietnia 2016r 3
Targi Budowlane SIBEX 2016, Budowlana wiosna i kiermasz ogrodniczy w Expo Silesia, 1 3 kwietnia 2016r 5
Targi Budowlane SIBEX 2016, Budowlana wiosna i kiermasz ogrodniczy w Expo Silesia, 1 3 kwietnia 2016r 1
Targi Budowlane SIBEX 2016, Budowlana wiosna i kiermasz ogrodniczy w Expo Silesia, 1 3 kwietnia 2016r 6
Targi Budowlane SIBEX 2016, Budowlana wiosna i kiermasz ogrodniczy w Expo Silesia, 1 3 kwietnia 2016r 2


REDIX
ATLAS
Loba-Wakol
DĄBEX
TROTEC
Arbotec
Bostik


Baza dyplomowanych parkieciarzy

Baza dyplomowanych parkieciarzy


GIEŁDA OGŁOSZEŃ PARKIECIARSKICH
 Ogólnopolskie Stowarzyszenie Parkieciarzy
ul. Goławicka 1/31
03-550 Warszawa
tel. (22) 409-07-02

biuro@parkieciarzeosp.com.pl

Statut Porady Egzaminy Galeria Władze OSP Kronika OSP Rzeczoznawcy
Copyright by Ogolnopolskie Stowarzyszyszenie Parkieciarzy 2010. Wszystkie prawa zastrzezone.