• IOS Image Rotator
  • IOS Image Rotator
Strona główna O Nas SZKOLENIA Statut Porady Firmy wspierające Deklaracja członkowska Raporty Egzaminy Galeria Władze OSP Kronika OSP Rzeczoznawcy Poradnik inwestora Dokumentacja prac Wieści z Izby Kontakt Partner medialny
Nie masz jeszcze konta? Załóż konto

Jesteśmy zrzeszeni:

Co preferujesz na swojej podłodze?

Wyniki

Szkolenie parkieciarskie w Krakowie, 13 maja 2016r 

W piątek, 13 maja odbyło się szkolenie firm Dąbex, Trotec i HartzLack. Już drugi raz Ogólnopolskie Stowarzyszenie Parkieciarzy zaprosiło wykonawców z okolic Krakowa do Hotelu Witek do Modlniczki. Tam w pięknej, spokojnej okolicy można było złapać chwilę oddechu i poświęcić uwagę uzupełnieniu wiedzy z zakresu uprawianego na co dzień zawodu.

Pierwsza zaprezentowała się firma DĄBEX, w której imieniu szkolenie prowadził Pan Mateusz Nowacki. Przybliżył on zebranym historię założenia wytwórni parkietów, a następnie zaprosił gości do obejrzenia krótkiego filmu ilustrującego produkcję w zakładzie. Uczestnicy zyskali obszerną wiedzę o podłogach Dąbex i sposobach ich wykończenie lakierami bądź olejami. P. Mateusz omówił rodzaje klepek, wymiary, sposób łączenia piór i montażu. Opowiedział również o udzielanej  gwarancji na parkiet.

Następnie wystąpiła firma HartzLack, która zaprezentowała zarówno swoje lakiery wodne, jak i chemiczne oraz oleje. Firmę reprezentowały aż 3 osoby prowadzące, jedną Pani Magdalena Olejnik - Kierownik Działu  Technologicznego marki HartzLack, która nadzoruje pracę  w laboratorium składem i zawartością lakierów oraz zajmuje się ich testami. Wykonawcy mieli okazję poznać metody sprawdzania twardości lakierów testerem wahadłowym metoda Persoza, jak również testem naciskowym Bucholz'a – gratka dla zawodowców by zobaczyć i na miejscu przetestować te dosyć ciekawe urządzenia.

W dalszej kolejności była okazja do sprawdzenia w praktyce nowego lakieru wprowadzanego przez firmę na rynek. Przy okazji nakładania produktu na przygotowane uprzednio przez firmę wzorniki pojawiło się wiele komentarzy i pytań uczestników szkolenia związanych z schnięciem i rozlewnością tego lakieru. Prowadzący wyczerpująco odpowiadali na czasem dosyć skomplikowane pytania.

Dużo uwagi poświęcono omówieniu gwarancji na lakiery - firma HartzLack podkreśla, że w przypadku trudnych sytuacji nie zostawia parkieciarza z problemem podczas prac, stara się pomóc i rozwiązać problem, bez względu na to czy powstał z winy wykonawcy czy producenta lakierów. Spotkało się to z aprobatą i zainteresowaniem większości uczestników. Każdy z obecnych wykonawców otrzymał możliwość zakupu produktów w promocyjnych cenach, firma przygotowała także upominki w postaci koszulek, wałków, lakierów i olejów, a każdy z obecnych otrzymał certyfikat ukończenia szkolenia.

Na zakończenie Firma Trotec zaprezentowała swoje osuszacze i bardzo ciekawe urządzenia pomiarowe. Pan Paweł Surmia pokazał większe i mniejsze osuszacze, sposób w jaki pracują przy okazji omówienia ich parametrów do wyciągania wody wilgoci.

Później uczestnicy mogli zobaczyć urządzenia pomiarowe marki Trotec. Firma posiada bardzo ciekawe rozwiązania – można podłączyć wszystkie mierniki do <drewna, jastrychu, gipsów, kamer termowizyjnych>  do  jednego urządzenia typu "tablet" i na nim zapisać wyniki, wydrukować je, bądź również wysłać emailem. Można było skorzystać z promocji na zakup - oddając stary sprzęt konkurencyjnej firmy i wymienić na nowy Firmy Trotec  po atrakcyjnej cenie. Osoby zainteresowane mogły samodzielnie wykonać pomiary w/w urządzeniami.
Na koniec wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na pyszny obiad w restauracji hotelu.

Rafał Deryniowski

Szkolenie parkieciarskie w Krakowie, 13 maja 2016r
Szkolenie parkieciarskie w Krakowie, 13 maja 2016r
Szkolenie parkieciarskie w Krakowie, 13 maja 2016r
Szkolenie parkieciarskie w Krakowie, 13 maja 2016r
Szkolenie parkieciarskie w Krakowie, 13 maja 2016r


REDIX
ATLAS
Loba-Wakol
DĄBEX
TROTEC
Arbotec
Bostik


Baza dyplomowanych parkieciarzy

Baza dyplomowanych parkieciarzy


GIEŁDA OGŁOSZEŃ PARKIECIARSKICH
 Ogólnopolskie Stowarzyszenie Parkieciarzy
ul. Goławicka 1/31
03-550 Warszawa
tel. (22) 409-07-02

biuro@parkieciarzeosp.com.pl

Statut Porady Egzaminy Galeria Władze OSP Kronika OSP Rzeczoznawcy
Copyright by Ogolnopolskie Stowarzyszyszenie Parkieciarzy 2010. Wszystkie prawa zastrzezone.