• IOS Image Rotator
Strona główna O Nas SZKOLENIA Statut Porady Firmy wspierające Przyłącz się do nas Raporty Egzaminy Galeria Władze OSP Kronika OSP Rzeczoznawcy Poradnik inwestora Dokumentacja prac Wieści z Izby Kontakt Partner medialny

Nie masz jeszcze konta? Załóż konto

Jesteśmy zrzeszeni:

Co preferujesz na swojej podłodze?

Wyniki

Szkolenie ADR – zaświadczenie niezbędne w pracy parkieciarza

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Parkieciarzy organizuje szkolenie ADR, które odbędzie się 30 września 2016 r. w Warszawie.

Praca firmy parkieciarskiej jest związana z załadunkiem, przewozem i rozładunkiem towarów niebezpiecznych. Nie posiadając zaświadczenia o ukończeniu szkolenia ADR parkieciarz naraża się na kary finansowe sięgające kilku tysięcy złotych. Szkoda ryzykować!

Termin i miejsce szkolenia: 30 września 2016 r., Warszawa

Czas trwania: 6 godzin

Temat szkolenia:

Szkolenie wewnętrzne: ogólne, stanowiskowe oraz z zakresu bezpieczeństwa

OBOWIĄZKI UCZESTNIKÓW PRZEWOZU W ZAKRESIE BEZPIECZEŃSTWA ZWIĄZANEGO Z TOWARAMI NIEBEZPIECZNYMI ADR 2015” zgodnie z wymaganiami przepisów 1.3 oraz 8.2.3 Umowy europejskiej dotyczącej międzynarodowego przewozu materiałów niebezpiecznych ADR.

PROGRAM kursu szkoleniowego:

I. Przepisy ogólne międzynarodowej umowy dotyczącej bezpieczeństwa w transporcie drogowym towarów niebezpiecznych ADR (2 godz.)

- Przepisy ogólne i przepisy dotyczące materiałów i przedmiotów niebezpiecznych.
- Zakres i stosowanie umowy ADR.
- Wykaz towarów niebezpiecznych, przepisy szczególne.
- Klasyfikacja.

- Wyłączenia. Wyłączenie dotyczące towarów niebezpiecznych pakowanych w ilościach ograniczonych.
- Wyłączenie dotyczące ilości przewożonych w jednostce transportowej
- Procedury nadawcze.
- Dokumentacja. Instrukcje pisemne.
- Oznakowanie i umieszczanie nalepek ostrzegawczych.
- Przepisy dotyczące przewozu w sztukach przesyłki. Przepisy dotyczące załadunku, rozładunku i manipulowania ładunkiem.

II. Szkolenie stanowiskowe. Ogólne środki bezpieczeństwa. Wymagania głównych uczestników przewozu (2 godz.)

- Obowiązki nadawcy. Obowiązki odbiorcy. Obowiązki przewoźnika.
- Dokumenty przewozowe i dokumenty towarzyszące.
- Obowiązki innych uczestników przewozu (załadowca, rozładowca, pakujący).

III. Charakterystyka zagrożeń stwarzanych przez towary niebezpieczne (1 godz.)

- Bezpieczne sposoby postępowania w przypadku zaistnienia wypadku.
- Pierwsza pomoc. Osobiste wyposażenie ochronne. Procedury ratownicze.
- Środki do gaszenia pożaru. Inne wyposażenie.
- Procedury postępowania w razie uwolnienia materiału niebezpiecznego

IV. Wymagania zawarte w rozdziale 1.10 ADR/RID „Przepisy bezpieczeństwa” (45 min.)

- Przepisy ochronne. Zabezpieczenia magazynu, obszaru terminali.
- Identyfikacja pojazdu, ładunku, załogi.

V. Test podsumowujący (15 min.)

Uczestnicy otrzymają zaświadczenie uczestnictwa w kursie ADR zgodnie z przepisami Europejskiej umowy dotyczącej międzynarodowego przewozu drogowego towarów niebezpiecznych .

Osoby, których obowiązki dotyczą przewozu drogowego towarów niebezpiecznych, powinny zostać przeszkolone w zakresie wymagań związanych z takim przewozem, stosownie do odpowiedzialności i obowiązków tych osób, zgodnie z przepisami działu 1.3. Niniejsze wymaganie dotyczy osób takich jak: pracownicy zatrudnieni przez przewoźnika lub nadawcę, pracownicy dokonujący załadunku lub rozładunku towarów niebezpiecznych, pracownicy firm spedycyjnych lub wysyłkowych oraz kierowcy inni niż posiadający zaświadczenie zgodnie z 8.2.1, zaangażowani w przewóz drogowy towarów niebezpiecznych.

Nieprzeszkolenie osób wykonujących czynności związane z przewozem towaru niebezpiecznego, zatrudnionych przez uczestnika przewozu towarów niebezpiecznych lub wykonujących te czynności na jego rzecz wiąże się z karą w wysokości 2000 zł – zgodnie z taryfikatorem kar stanowiącym załącznik do USTAWA z dnia 19 sierpnia 2011 r. o przewozie towarów niebezpiecznych.

Prosimy o potwierdzenie uczestnictwa do do 23 wrzesnia 2016
telefonicznie pod nr tel.: 601-07-12-16
bądź mailowo na adres: biuro@parkieciarzeosp.com.pl.

REDIX
ATLAS
Loba-Wakol
DĄBEX
TROTEC
Arbotec
Bostik

Baza dyplomowanych parkieciarzy

GIEŁDA OGŁOSZEŃ PARKIECIARSKICH

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Parkieciarzy
ul. Goławicka 1/31
03-550 Warszawa
tel. (22) 409-07-02

biuro@parkieciarzeosp.com.pl

Statut Porady Egzaminy Galeria Władze OSP Kronika OSP Rzeczoznawcy
Copyright by Ogolnopolskie Stowarzyszyszenie Parkieciarzy 2010. Wszystkie prawa zastrzezone.