• IOS Image Rotator
  • IOS Image Rotator
Strona główna O Nas SZKOLENIA Statut Porady Firmy wspierające Deklaracja członkowska Raporty Egzaminy Galeria Władze OSP Kronika OSP Rzeczoznawcy Poradnik inwestora Dokumentacja prac Wieści z Izby Kontakt Partner medialny
Nie masz jeszcze konta? Załóż konto

Jesteśmy zrzeszeni:

Co preferujesz na swojej podłodze?

Wyniki

Pierwsze szkolenia marek Domalux i Festool za nami, 3 marca 2016

Rozpoczęta na początku 2016 roku współpraca pomiędzy markami Domalux i Festool przyniosła pierwsze efekty. 3 marca, w Akademii Technicznej PPG Deco, odbyło się wspólne szkolenie dla parkieciarzy. Podczas warsztatów zaprezentowano lakier utwardzany światłem UV, którego wprowadzenie planowane jest jeszcze w tym roku, oraz program narzędziowy marki Festool dedykowany branży parkieciarskiej.

Szkolenie było podzielone na dwie części: teoretyczną i praktyczną. W pierwszej części eksperci marek pokrótce omówili technologie, którym poświęcone było spotkanie i ich specyfikację. Gamę oferowanych produktów oraz wdrażany do sprzedaży lakier Domalux Professional utwardzany światłem UV przedstawił Ernest Wesołowski, Szef Zespołu Serwisu i Aplikacji Akademii Technicznej PPG Deco, ekspert ds. lakierów i Grzegorz Woźniak, Ekspert ds. szkoleń w Akademii. Natomiast Regionalny kierownik sprzedaży Grzegorz Botor i doradca techniczny Rafał Grzegorek z Festool Polska omówili założenia Kampanii Bezpyłowej, w odniesieniu do korzyści płynących w postaci obniżenia kosztów materiałów eksploatacyjnych w pracy z odsysaniem. Uczestnicy dowiedzieli się o zagrożeniach związanych z pyłami powstającymi podczas pracy bez odsysania w kontekście chorób zawodowych oraz poznali usługi Service all inclusive. Przedstawione zostały również gotowe rozwiązania usprawniające codzienną pracę parkieciarzy.

W części praktycznej można było zapoznać się z szlifierkami przeznaczonymi do pomocy w przygotowaniu podłoża pod nowy parkiet, jak i usuwania starych często termoplastycznych klejów po starym parkiecie - szlifierki typu Renofix. w różnych konfiguracjach osprzętowych sprzężone z odkurzaczem klasy „M” CTM36eAC HD. Uczestnicy mogli ocenić ergonomię i efekt szybkiego bezpyłowego szlifowania w postaci uzyskanej wysokiej jakości powierzchni. Kolejnym krokiem była prezentacja szlifierek już docenionych w branż, takich jak wielofunkcyjny Rotex 150, bardzo szybka i wydajna szlifierka RAS 180 (talerz fi180), oraz nowości ETS EC150/5 super lekka szlifierka mimośrodowa z silnikiem bezszczotkowym, materiały ścierne dedykowane w tym segmencie, oraz lampę Sys Duo jako nowe spojrzenie na problematykę oświetlenia w miejscu pracy.

Zaprezentowano również aplikację lakieru i utwardzanie powierzchni za pomocą światła UV emitowanego przez specjalne urządzenie. Zaletą zastosowania lakieru UV jest możliwość uzyskania wysokiej jakości powierzchni o dużej wytrzymałości mechanicznej, przy jednoczesnym bardzo krótkim czasie utwardzania. Samą posadzkę można użytkować bezpośrednio po utwardzeniu jej światłem UV. Oznacza to, że kompleksowe prace parkieciarskie mogą zająć kilka godzin, a nie, jak w przypadku tradycyjnego wykończenia, kilka dni. „To rewolucja w branży” – chórem mówili zebrani parkieciarze przyglądający się prezentacji.
Przedstawiciele marek rozpoczęli wspólne opracowywanie systemów obróbki i lakierowania drewna. Dzięki wypracowanym standardom łatwiej będzie rozwiązać dany problem, a prace parkieciarskie będą jeszcze łatwiejsze. Szkolenie zakończyła wymiana refleksji, które pozwolą udoskonalić oferowane produkty i rozwiązania Domalux Professional.

Informacje o kolejnych szkoleniach dotyczących lakieru Domalux Professional utwardzanego światłem UV i doskonalenia umiejętności przy wykorzystaniu narzędzi Festool, dostępne są w sieci sklepów Centrum Dekoral Professional.REDIX
ATLAS
Loba-Wakol
DĄBEX
TROTEC
Arbotec
Bostik


Baza dyplomowanych parkieciarzy

Baza dyplomowanych parkieciarzy


GIEŁDA OGŁOSZEŃ PARKIECIARSKICH
 Ogólnopolskie Stowarzyszenie Parkieciarzy
ul. Goławicka 1/31
03-550 Warszawa
tel. (22) 409-07-02

biuro@parkieciarzeosp.com.pl

Statut Porady Egzaminy Galeria Władze OSP Kronika OSP Rzeczoznawcy
Copyright by Ogolnopolskie Stowarzyszyszenie Parkieciarzy 2010. Wszystkie prawa zastrzezone.