• IOS Image Rotator
  • IOS Image Rotator
Strona główna O Nas SZKOLENIA Statut Porady Firmy wspierające Deklaracja członkowska Raporty Egzaminy Galeria Władze OSP Kronika OSP Rzeczoznawcy Poradnik inwestora Dokumentacja prac Wieści z Izby Kontakt Partner medialny
Nie masz jeszcze konta? Załóż konto

Jesteśmy zrzeszeni:

Co preferujesz na swojej podłodze?

Wyniki

Jubileuszowe wroclawskie targi Tarbud, 18-20 marca 2016

W marcu bieżącego roku (18-20) odbyła się jubileuszowa, trzydziesta edycja Targów Budownictwa i Wyposażenia Wnętrz Tarbud.Po raz pierwszy impreza odbyła się w 1993 roku. Na przestrzeni tych dwudziestu trzech lat formuła targów ewoluowała, zmieniając i dostosowując się do oczekiwań branży, panujących w budownictwie i architekturze wnętrz trendów.
W momencie największego boomu w branży budownictwa przestrzeń wystawienniczą Tarbudu tworzyły: wnętrze Hali Stulecia, pomieszczenia wrocławskiej Wytwórni Filmów Fabularnych, dwanaście hal namiotowych oraz otaczające obiekty tereny zewnętrzne. Do rekordowych należała impreza zorganizowana w 1998 roku, kiedy wystawiło się w sumie 667 firm.

Na 30-tej tegorocznej imprezie targowej we Wrocławiu pojawiło się blisko 150 firm, którym towarzyszyły liczne atrakcje i wydarzenia. Patronem medialnym była Gazeta Wyborcza, która z tej okazji przygotowała wyjątkową galerię zdjęć, dostępną w strefie „Przystanek Historia”.
Były to obrazy ukazujące historię Targów i Wyposażenia Wnętrz Tarbud od samego początku, czyli wspomnianego 1993 roku.
W jednym miejscu można było zobaczyć nie tylko, jak zmieniał się wygląd samych stoisk, ale była to także historia samej branży budownictwa, można było się przyjrzeć, co wówczas prezentowali wystawcy i jak ich oferta wygląda obecnie.
W czasach, gdy nie było marketów budowlanych (niebywałe ;-)) wystawcy przygotowywali ogromne konstrukcje na Placu pod Iglicą.
Na fotografiach można było również wypatrzeć jakie osobistości otwierały kolejne edycje Targów. Podczas Targów TARBUD 2016 odbyło się FORUM Budownictwa Pasywnego i Energooszczędnego które przygotowała Agencja WIGOR a poprowadził Prezes Polskiego Instytutu Budownictwa Pasywnego Gunter Schlagowski.
Przez trzy dni wszyscy chętni mogli skorzystać z otwartych wykładów, porad oraz dyskusji dotyczących m.in. najnowszych osiągnięć w zakresie efektywności wykorzystania energii oraz rozwoju ekologicznego budownictwa, jak również zobaczyć wystawę Budownictwa Pasywnego.
W sobotę, 19 marca, architekt telewizyjnego programu „Dekoratornia” poprowadził prezentację przybliżającą najnowsze trendy w architekturze, najpopularniejsze kierunki w aranżacji wnętrz oraz najmodniejsze aktualnie dekoratorskie detale, a wszystko na podstawie własnych realizacji i autorskich projektów.Po raz kolejny z rzędu Ogólnopolskie Stowarzyszenie Parkieciarzy zaprosiło firmy partnerskie do współpracy i przygotowania wspólnego stoiska parkieciarskiego. Na apel odpowiedziały firmy Dąbex, producent parkietów, Loba-Wakol Polska, Bona Polska, a także firmy usługowe Parkiety Cichomski oraz Ale Parkiet z Wrocławia. Nad całym stoiskiem i jego sprawnym funkcjonowaniem czuwał członek zarządu Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Parkieciarzy, a zarazem redaktor naczelny pisma Profesjonalny Parkiet, p. Ryszard Drab.W trakcie trzydniowych spotkań z parkieciarzami, firma Bona zaprezentowała przede wszystkim nowości produktowe, w tym odbyła się premiera nowej maszyny Bona FlexiSand 1.9. Uczestnicy targów Tarbud, jako pierwsi mieli szansę przetestować działanie tego wielofunkcyjnego urządzenia do szlifowania, polerowania, olejowania oraz przygotowywania podkładów poprzez ich szlifowanie i zdzieranie starych powłok klejowych. Parkieciarze chwalili maszynę za możliwość zredukowania wysiłku w trakcie prac i skrócenie jej czasu, na co składa się większa moc maszyny (1.9 kW) w połączeniu z większą wagą w stosunku do FlexiSand 1.5. Sporym zainteresowaniem cieszyły się pokazy tej maszyny przy użyciu diamentowych krążków ściernych, przeznaczonych do podłóg drewnianych o wysokiej twardości, nie pozostawiających na obrabianej powierzchni żadnych kolistych zarysowań i odznaczających się nawet 12-krotnie wyższą trwałością niż konwencjonalne materiały ścierne.

Odwiedzający targi równie chętnie uczestniczyli w praktycznych pokazach nowego, szybkoschnącego oleju Bona Craft Oil 2K, który można używać samodzielnie lub jako warstwę koloryzującą pod późniejszą aplikację wybranego dla tego systemu lakieru Bona.

Premiera i testowanie maszyny Bona FlexiSand 1.9

Aplikacja nowego oleju Bona Craft Oil 2KDużym zainteresowaniem klientów cieszyły się podłogi firmy Dąbex. Firma może się pochwalić wieloletnim doświadczeniem, oferuje naturalne podłogi drewniane produkowane przy użyciu najnowszych technologii. Podejście firmy do produkowanych parkietów owocuje dużym zaufaniem ze strony klientów i niesłabnącym uznaniem. Bogactwo oferty skutkuje praktycznie nieograniczonymi możliwościami aranżacji, dzięki czemu każdy klient znajdzie coś co będzie odpowiadało jego wyobrażeniom i oczekiwaniom.Osoby poszukujące nowoczesnych systemów do montażu i wykańczania posadzek drewnianych znajdą je w ofercie firmy Loba-Wakol. Przedstawiciele firmy doradzali zainteresowanym jaki dobrać produkt w zależności od rodzaju montowanej podłogi i oczekiwanego efektu końcowego. Zarówno zwolennicy lakieru na podłodze, jak również bardziej naturalnego efektu w postaci podłogi olejowanej, mogli wybrać coś dla siebie. Na stoisku można było się zapoznać z produktami firmy, obejrzeć jaki dają efekt na przygotowanych wzornikach, ale także przyjrzeć się ich aplikacji podczas pokazów parkieciarskich przeprowadzanych przez obecnych na miejscu wykonawców.

Tu słowa uznania należą się firmie Parkiety Cichomski, która zaprawiona w bojach po poprzednich edycjach targów, przygotowała się także i do tej imprezy prezentując ciekawe pokazy sztuki parkieciarskiej – od przycinania i pasowania wzorów parkietowych po ich wykańczanie, w tym barwienie.

      

      

      

      

      

      REDIX
ATLAS
Loba-Wakol
DĄBEX
TROTEC
Arbotec
Bostik


Baza dyplomowanych parkieciarzy

Baza dyplomowanych parkieciarzy


GIEŁDA OGŁOSZEŃ PARKIECIARSKICH
 Ogólnopolskie Stowarzyszenie Parkieciarzy
ul. Goławicka 1/31
03-550 Warszawa
tel. (22) 409-07-02

biuro@parkieciarzeosp.com.pl

Statut Porady Egzaminy Galeria Władze OSP Kronika OSP Rzeczoznawcy
Copyright by Ogolnopolskie Stowarzyszyszenie Parkieciarzy 2010. Wszystkie prawa zastrzezone.