• IOS Image Rotator
  • IOS Image Rotator
Strona główna O Nas SZKOLENIA Statut Porady Firmy wspierające Deklaracja członkowska Raporty Egzaminy Galeria Władze OSP Kronika OSP Rzeczoznawcy Poradnik inwestora Dokumentacja prac Wieści z Izby Kontakt Partner medialny
Nie masz jeszcze konta? Załóż konto

Jesteśmy zrzeszeni:

Co preferujesz na swojej podłodze?

Wyniki

Jesienne seminarium rzeczoznawców Parkiet Ekspert,
7 – 8 października 2016r

W dniach 7 – 8 października 2016r w siedzibie Instytutu Technologii Drewna Poznaniu odbyło się jesienne seminarium Związku Rzeczoznawców z zakresu parkieciarstwa
i posadzek drewnianych.

W seminarium uczestniczyło 20 osób. Na spotkanie zjeżdżają członkowie z różnych regionów Polski, więc jak zwykle, by zebrać siły po podróży rozpoczęto je ciepłym posiłkiem.
Po nim Przewodniczący Andrzej Noskowiak omówił stare i nowe problemy z interpretacją zapisów normatywnych, dotyczących podłóg drewnianych oraz przedstawił zapisy dotyczące reakcji posadzek drewnianych na ogień.
Po prelekcji uczestnicy spotkania mieli okazję zapoznać się z bieżącymi badaniami prowadzonymi przez Instytut oraz poznać urządzenia i metody służące do oceny właściwości drewnianych elementów posadzkowych.

Kolejnym punktem szkolenia był wykład kol. Valerjana Romanowskiego w temacie: Metody stabilizowania deszczułki litej, który wywołał ciekawą dyskusję uczestników spotkania.
W dalszej kolejności przystąpiono do omawiania kolejnego tematu związanego z posadzkami drewnianymi na ogrzewaniu i chłodzeniu podłogowym. Temat zaprezentował kol. Tadeusz Woźniak.

Dzień zakończyła wspólna kolacja w hotelu Ikar, w trakcie której uczestnicy zjazdu omawiali codzienne problemy związanie z wykonawstwem i naprawami posadzek drewnianych. Kolejny poranek rozpoczęto od dyskusji nt. propozycji zmian w Wytycznych ITB.
Jak zwykle "na tapecie” był temat pomiaru wilgotności podkładów wylewanych i jej wartości dopuszczającej montaż posadzek drewnianych.

Kol. Piotr Pióro omówił istotę dokładności wyników pomiaru w kontekście staranności pobrania próbki oraz precyzji wykonania pomiaru. Temat wywołał ożywioną dyskusję z ogólnym wnioskiem, że różnica jednej czy dwóch dziesiątych w otrzymanym wyniku pomiaru jest mniej istotna od dokładności poszczególnych czynności wykonywanych podczas przeprowadzania danego pomiaru.

Ostatnim tematem były sprawy organizacyjne. Zarząd Związku jednogłośnie przyjął w swoje szeregi rzeczoznawcę p. Małgorzatę Grotowską.

Spotkanie zakończono w godzinach popołudniowych.

Tadeusz WoźniakREDIX
ATLAS
Loba-Wakol
DĄBEX
TROTEC
Arbotec
Bostik


Baza dyplomowanych parkieciarzy

Baza dyplomowanych parkieciarzy


GIEŁDA OGŁOSZEŃ PARKIECIARSKICH
 Ogólnopolskie Stowarzyszenie Parkieciarzy
ul. Goławicka 1/31
03-550 Warszawa
tel. (22) 409-07-02

biuro@parkieciarzeosp.com.pl

Statut Porady Egzaminy Galeria Władze OSP Kronika OSP Rzeczoznawcy
Copyright by Ogolnopolskie Stowarzyszyszenie Parkieciarzy 2010. Wszystkie prawa zastrzezone.