• IOS Image Rotator
  • IOS Image Rotator
Strona główna O Nas SZKOLENIA Statut Porady Firmy wspierające Deklaracja członkowska Raporty Egzaminy Galeria Władze OSP Kronika OSP Rzeczoznawcy Poradnik inwestora Dokumentacja prac Wieści z Izby Kontakt Partner medialny
Nie masz jeszcze konta? Załóż konto

Jesteśmy zrzeszeni:

Co preferujesz na swojej podłodze?

Wyniki

XXIX TARGI BUDOWNICTWA I WYPOSAŻENIA WNĘTRZ TARBUD, 27-29 marca 2015

Przez 3 dni targów TARBUD, trwających od 27 do 29 marca, pod zabytkową kopułą Hali Stulecia ponad 8000 odwiedzających spotkało się z blisko 200 wystawcami oferującymi m.in. materiały, maszyny oraz chemię budowlaną. Dużym zainteresowaniem cieszyła się strefa wyposażenia i dekoracji wnętrz oraz warsztaty i pokazy branżowe, a wśród nich pokazy parkieciarskie.

W opinii wystawców Targi TARBUD 2015 były wyjątkowo udanym wydarzeniem branżowym. Pomimo nieco niższej frekwencji niż w roku ubiegłym, przedstawiciele firm prezentujących swoje produkty i usługi nawiązali znacznie więcej kontaktów handlowych, zawarli więcej umów i otrzymali więcej sprecyzowanych zapytań ofertowych.

Największą popularnością wśród gości TARBUD-u cieszyła się ekspozycja modułowego, jednorodzinnego domu o drewnianej konstrukcji szkieletowej firm Jarpol i Limba. Alternatywne dla domów murowanych - budownictwo drewniane wzbudziło wyraźne zainteresowanie na tegorocznym wydarzeniu, co potwierdza również wysoka frekwencja na seminarium „Buduj z drewna”, jakie odbyło się w sobotę 28 marca. Wśród warsztatów, najwięcej chętnych zgromadziły zajęcia ze stolarki dla kobiet. Miejsc było zaledwie dla 20 uczestniczek, ale również bezpłatnie można było się przyglądać zmaganiom pań z narzędziami i technikami stolarskimi. Wystawcy nie zapomnieli o najmłodszych uczestnikach Targów, Wrocławski Zespół Elektrociepłowni KOGENERACJA SA organizował dla dzieci konkurs strzelania piłką do bramki.

Ogromnym zainteresowaniem zwiedzających cieszyła się strefa parkieciarska przygotowana przez firmy Bona, Selena, Festool i Saicos, na stoisku firmowanym przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Parkieciarzy. Regionalne firmy usługowe nie zawiodły również tym razem i, podobnie jak w roku ubiegłym, przygotowały pokazy pasowania różnych wzorów z drewnianych materiałów podłogowych, szlifowania parkietów i później ich wykańczania. Za część praktyczną odpowiadały firmy Parkiety Cichomski, Mark-Parkiet oraz Wichsol Parkiet. Dla parkieciarzy mieszkających i pracujących w okolicach Wrocławia była to możliwość spotkania się z przedstawicielami zarządu Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Parkieciarzy. Na miejscu obecni byli p. Arkadiusz Kowalski, Prezes Zarządu OSP, oraz Ryszard Drab. Z rzemieślnikami, którzy odwiedzili stoisko parkieciarskie, rozmawiali o sytuacji wykonawców pracujących w regionie, wymienili się doświadczeniami, ale także wysłuchali uwag odnośnie Stowarzyszenia OSP i kierunków w których w swojej działalności mogłoby Stowarzyszenie podążać. Ilość przeprowadzonych spotkań i godziny rozmów jednoznacznie pokazują, jak potrzebne jest pojawianie się na branżowych imprezach targowych i rozmowa bezpośrednia, czy to z parkieciarzami, czy też z odwiedzającymi targi klientami.

Równie obleganą strefą okazała się część aranżacji i wyposażenia wnętrz. Klienci Targów dopytywali o szczegóły dekoracyjne, możliwości wykończenia ścian, meble, oświetlenie i inne detale architektoniczne. Nie zabrakło też chętnych na warsztatach z Home – Stagingu, czyli profesjonalnego przygotowania mieszkania do sprzedaży lub wynajmu poprzez zmianę aranżacji wnętrz, niekoniecznie wysokim nakładem finansowym.


TARBUD 2016
W przyszłym, 2016 roku Targi Budownictwa i Wyposażenia Wnętrz TARBUD będą obchodzić jubileuszową, trzydziestą edycję. Z tej okazji organizator WP Hala Ludowa Sp. z o.o. przygotowuje szereg atrakcji i niespodzianek, opracowywana jest już nowa, szersza formułą wydarzenia, która będzie też odpowiedzią na zmieniające się oczekiwania i potrzeby zarówno wystawców, jak i odwiedzających Targi gości.

 
    
   


REDIX
ATLAS
Loba-Wakol
DĄBEX
TROTEC
Arbotec
Bostik


Baza dyplomowanych parkieciarzy

Baza dyplomowanych parkieciarzy


GIEŁDA OGŁOSZEŃ PARKIECIARSKICH
 Ogólnopolskie Stowarzyszenie Parkieciarzy
ul. Goławicka 1/31
03-550 Warszawa
tel. (22) 409-07-02

biuro@parkieciarzeosp.com.pl

Statut Porady Egzaminy Galeria Władze OSP Kronika OSP Rzeczoznawcy
Copyright by Ogolnopolskie Stowarzyszyszenie Parkieciarzy 2010. Wszystkie prawa zastrzezone.