• IOS Image Rotator
  • IOS Image Rotator
Strona główna O Nas SZKOLENIA Statut Porady Firmy wspierające Deklaracja członkowska Raporty Egzaminy Galeria Władze OSP Kronika OSP Rzeczoznawcy Poradnik inwestora Dokumentacja prac Wieści z Izby Kontakt Partner medialny
Nie masz jeszcze konta? Załóż konto

Jesteśmy zrzeszeni:

Co preferujesz na swojej podłodze?

Wyniki

WIOSENNE SEMINARIUM RZECZOZNAWCÓW ZRZESZONYCH W ZWIĄZKU RZECZOZNAWCÓW Z ZAKRESU PARKIECIARSTWA I POSADZEK DREWNIANYCH, 29-30 maja 2015

W dniach 29 -30.05.2015 r. odbyło się wiosenne spotkanie Związku Rzeczoznawców z zakresu Parkieciarstwa i Posadzek Drewnianych. Uczestniczyli w nim nie tylko członkowie organizacji, ale i goście spoza Związku zainteresowani tematyką zaplanowanych prelekcji, które zwyczajowo stanowią główną oś organizowanych przez organizację zjazdów.

Pierwszy dzień seminarium miał miejsce w siedzibie producenta materiałów chemii budowlanej - w firmie Novol Sp. z o.o. w Komornikach k/Poznania. Tematem dnia były jastrychy i wylewki anhydrytowe, ich cechy, wytrzymałość i zastosowanie. Przedstawiciel techniczny firmy Lafarge, p. Jakub Boroński, zapoznał zebranych z rodzajami, cechami i właściwościami jastrychów anhydrytowych Agilia Sols A, po czym przedstawił obraz produkcji, rodzajów oraz dystrybucji produktów do wykonywania podkładów anhydrytowych. Po prezentacji wśród gości wywiązała się ożywiona polemika, w trakcie której omawiano problemy związane z zastosowaniem poszczególnych rodzajów podkładów anhydrytowych przeznaczonych pod posadzki drewniane.

Następnie w laboratorium firmy Novol, kierownik działu technicznego p. Zbigniew Cichocki zaprezentował sposoby wzmacniania i naprawy podkładów anhydrytowych. W praktycznym pokazie wykazano, że wzmocnienie w/w podkładów gruntem poliuretanowym o niższej lepkości zwiększa średnio dwukrotnie wytrzymałość na ścinanie i odrywanie.

Wieczorna część seminarium, przygotowana na przykładzie rewitalizacji podłóg w Pałacu Mierzęcin, wprowadziła uczestników spotkania w tematykę drugiego dnia zajęć. W międzyczasie Zarząd omówił aktualne problemy i zadania w działalności Związku.

Następnego dnia tematem wiodącym były parkiety zabytkowe, ich rodzaje, konstrukcja i rozwój na tle epok historycznych. Ponadto omówiono konserwację, renowację i rekonstrukcję zabytkowych posadzek drewnianych. Całość przygotowała i zaprezentowała p. Małgorzata Kuczyńska-Cichocka.

W dalszej kolejności uczestnicy skupili się na problematyce odkształceń skurczowych i termicznych wylewek betonowych. Zagadnienia związane z wykonaniem, pielęgnacją i rodzajem odkształceń podkładów na bazie cementu przedstawił p. Tadeusz Wożniak.

Jako zapowiedź tematyki jesiennego seminarium przedstawiono obraz uszkodzeń tafli parkietowych na skutek zmian wilgotności drewna. Wprowadzenie w tym zakresie przygotował p. Karol Kopeć.

Seminarium zamknęła żywa dyskusja dotycząca szeregu problemów związanych z branżą parkieciarską, ponadto wytyczono kolejne zadania dla poszczególnych członków Związku.

Następnie podczas wspólnego obiadu wymieniano się doświadczeniami z zakresu rzeczoznawstwa.

Ustalono, że jesienne seminarium Związku odbędzie się w Warszawie, gdzie będzie kontynuowana tematyka parkietów zabytkowych. Zainteresowanych uczestnictwem w spotkaniu prosimy o zgłaszanie się pod adres Związku: parkietekspert@parkietekspert.pl

Opracowanie: Tadeusz WoźniakREDIX
ATLAS
Loba-Wakol
DĄBEX
TROTEC
Arbotec
Bostik


Baza dyplomowanych parkieciarzy

Baza dyplomowanych parkieciarzy


GIEŁDA OGŁOSZEŃ PARKIECIARSKICH
 Ogólnopolskie Stowarzyszenie Parkieciarzy
ul. Goławicka 1/31
03-550 Warszawa
tel. (22) 409-07-02

biuro@parkieciarzeosp.com.pl

Statut Porady Egzaminy Galeria Władze OSP Kronika OSP Rzeczoznawcy
Copyright by Ogolnopolskie Stowarzyszyszenie Parkieciarzy 2010. Wszystkie prawa zastrzezone.