• IOS Image Rotator
  • IOS Image Rotator
Strona główna O Nas SZKOLENIA Statut Porady Firmy wspierające Deklaracja członkowska Raporty Egzaminy Galeria Władze OSP Kronika OSP Rzeczoznawcy Poradnik inwestora Dokumentacja prac Wieści z Izby Kontakt Partner medialny
Nie masz jeszcze konta? Załóż konto

Jesteśmy zrzeszeni:

Co preferujesz na swojej podłodze?

Wyniki

Wielki piknik parkieciarski, 12-14 czerwca 2015 r.

Teren leżący pomiędzy Krakowem i Częstochową, zwany Wyżyną Krakowsko-Częstochowską, to jedno z najpiękniejszych miejsc w Polsce położonych pośród przepięknych pagórków porośniętych lasami, wśród malowniczych wapiennych ostańców, stwarzając wrażenie niezwykłej harmonii występującej pomiędzy człowiekiem i środowiskiem. W odległej przeszłości na terenie Śląska i Małopolski powstawały pierwsze osady ludzkie. Na początku drugiego tysiąclecia wzniesiono tutaj pierwsze grody obronne, które chronić miały szlaki handlowe w tworzącym się państwie piastowskim.

Wśród wzgórz, lasów, potoków i stawów panuje korzystny dla zdrowia mikroklimat. Okolica obfituje w bogatą faunę i florę oraz liczne zjawiska krasowe o fantastycznych kształtach, stanowi tym samym niecodzienną atrakcję turystyczną. I to właśnie te rejony Ogólnopolskie Stowarzyszenie Parkieciarzy wybrało na miejsce corocznego spotkania parkieciarskiego. Zarząd zaprosił zrzeszonych w związku parkieciarzy do Hotelu Kmicic, gdzie kilkudziesięciu wykonawców bawiło się w ramach Wielkiego Pikniku Parkieciarskiego OSP 2015.

Organizatorzy spotkania zadbali, by program spotkania obfitował w atrakcje i każdy z uczestników znalazł coś dla siebie. Był więc czas i na naukę, i na zabawę. Tu podziękowania należy skierować w stronę współgospodarzy spotkania, a dokładnie firm Atlas, Festool Polska, Uzin Polska i Bona Polska. W ramach bloku szkoleniowego przedstawiciele wymienionych producentów przeprowadzili niezwykle interesujące wykłady. W imieniu firmy Atlas prezentację poprowadził p. Arkadiusz Armacki. Dotyczyła ona przede wszystkim przygotowanych przez markę nowych szybkosprawnych mas samopoziomujących SMS. Jest to stosunkowo świeży w ofercie firmy produkt, który dedykowany jest pod podłogi drewniane. Zebrani mieli możliwość nie tylko zapoznać się z parametrami technicznymi produktów, ale podczas przeprowadzonych pokazów praktycznych zobaczyć się jak wygląda właściwa aplikacja produktów.

W dalszej kolejności p. Bolesław Sareło zaprezentował produkty marki Festool. Marka przykłada ogromną uwagę do jakości swoich produktów, czego potwierdzeniem jest chociażby oferowany program gwarancyjny „SERVICE All-inclusive”. W ramach programu nabywcy mają zapewnioną bezpłatną gwarancję ochrony przed kosztami napraw na okres 36 miesięcy od daty zakupu (bezpłatna wymiana uszkodzonych części lub bezpłatna wymiana urządzenia) oraz prawo do dodatkowych usług serwisowych (w tym 36 miesięcy ochrony przed kradzieżą). Użytkowanie maszyn marki Festool to nie tylko przyjemna praca, ale także pewność, że urządzenia będą sprawne i gotowe do pracy.

Szkolenie przeprowadzone przez firmę Uzin Polska dotyczyło w głównej mierze przygotowania i sprawdzenia podłoża pod podłogi drewniane. Prowadzący je w imieniu firmy p. Janusz Dziewanowski, będący jednocześnie rzeczoznawcą w zakresie parkietów i podłóg drewnianych, podzielił się z uczestnikami swoją bezcenną wiedzą w temacie obowiązków parkieciarza i konsekwencji z nimi związanych w aspekcie stosowania podkładów pod posadzki, a wszystko w odniesieniu do obowiązujących przepisów prawa. Towarzyszący mu Waldemar Drab podczas części praktycznej wystąpienia pokazał wybrane produkty marek Uzin i Pallmann, w tym działanie maszyn szlifujących i polerujących.

Równie interesującą prezentację przygotowała firma Bona, w której imieniu mówili panowie Jacek Dziurdzia i Janusz Kuchtar. Uczestnicy mieli okazje nie tylko przyjrzeć się i poznać oferowane przez firmę produkty i maszyny, ale także samodzielnie wypróbować ich działanie w praktyce. Z tej możliwości chętnie skorzystali obecni wykonawcy, własnoręcznie szlifując przygotowane wcześniej płyty parkietowe.

Podczas pikniku parkieciarskiego odbyło się doroczne walne zebranie członków Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Parkieciarzy. Wybrany w roku ubiegłym zarząd zdał szczegółowe sprawozdanie ze swojej działalności. Udzielone jednogłośnie absolutorium potwierdziło, że członkowie organizacji popierają działania podejmowane przez władze organizacji do tej pory i te zaplanowane do realizacji na rok kolejny. Jedną z ważniejszych rzeczy omawianych podczas zebrania była sprawa rzeczoznawców branżowych. W środowisku parkieciarskim, jak każdym innym rzemieślniczym, są potrzebni rzeczoznawcy i ważne żeby były to osoby o wieloletniej praktyce w zawodzie oraz rozległej wiedzy teoretycznej. Walne zebranie podjęło w trakcie zebrania ważną uchwałę odnośnie powoływania rzeczoznawców – rekomendację na rzeczoznawcę będzie udzielało walne zebranie członków OSP na dorocznych spotkaniach, po wcześniejszym zweryfikowaniu i akceptacji wniosku złożonego przez osoby pragnące uzyskać tytuł rzeczoznawcy. Szczegółowych informacji można zasięgnąć w biurze stowarzyszenia.

Wielką atrakcją Jury Krakowsko-Częstochowskiej jest Szlak Orlich Gniazd, na którego zwiedzanie chętnych wrażeń zabrał wynajęty zawczasu autokar. W ramach wycieczki goście odwiedzili ruiny zamku w Olsztynie, zabytkowy kościółek w Zrębicach, najbogatszy w Polsce klasztor w Leśniowie oraz zamki w Mirowie i Bobolicach. Wycieczkę uświetniał przewodnik, który w niezwykle barwny i zajmujący sposób opowiadał o historii odwiedzanych obiektów, sprzedając przy okazji zebranym wiele zabawnych anegdot.

Pogoda dopisywała podczas całego trzydniowego spotkania. Obecni parkieciarze i ich bliscy mogli wieczorem odetchnąć po aktywnym dniu, delektując się pięknymi widokami rozpościerającymi się z ogromnego tarasu, wyborowym towarzystwem i smakołykami serwowanymi przez obsługę hotelu. Rozmowy i wspólne biesiadowanie przeciągnęło się do późnych godzin nocnych. To tylko potwierdza konieczność organizowania spotkań branżowych i udowadnia, że pracując w naszym środowisku nie tylko spotykamy się z konkurencją, ale zawiązujemy przyjaźnie i potrafimy się wzajemnie wspierać i współdziałać.
 REDIX
ATLAS
Loba-Wakol
DĄBEX
TROTEC
Arbotec
Bostik


Baza dyplomowanych parkieciarzy

Baza dyplomowanych parkieciarzy


GIEŁDA OGŁOSZEŃ PARKIECIARSKICH
 Ogólnopolskie Stowarzyszenie Parkieciarzy
ul. Goławicka 1/31
03-550 Warszawa
tel. (22) 409-07-02

biuro@parkieciarzeosp.com.pl

Statut Porady Egzaminy Galeria Władze OSP Kronika OSP Rzeczoznawcy
Copyright by Ogolnopolskie Stowarzyszyszenie Parkieciarzy 2010. Wszystkie prawa zastrzezone.