• IOS Image Rotator
  • IOS Image Rotator
Strona główna O Nas SZKOLENIA Statut Porady Firmy wspierające Deklaracja członkowska Raporty Egzaminy Galeria Władze OSP Kronika OSP Rzeczoznawcy Poradnik inwestora Dokumentacja prac Wieści z Izby Kontakt Partner medialny
Nie masz jeszcze konta? Załóż konto

Jesteśmy zrzeszeni:

Co preferujesz na swojej podłodze?

Wyniki

Szkolenie parkieciarskie w Gdańsku,
3 października 2015 r.

Dnia 03.10.2015 r. Firma Drewno Hermanowska wraz z firmą Loba–Wakol Polska
zaprosiły parkieciarzy z terenu Trójmiasta i okolic na kolejne
szkolenie parkieciarskie z cyklu:
„Trudne inwestycje u wymagających klientów, czyli jak wykonać podłogę na podłożach słabych, wilgotnych oraz jak stosować nowej generacji lakiery i oleje do podłóg, aby sprostać obecnym oczekiwaniom klientów i trendom na rynku parkieciarskim.”.

Szkolenie odbyło się w Firmie Drewno Hermanowska przy ul. Goszczyńskiego 2 w Gdańsku. Tematy poruszane na szkoleniu przyciągnęły sporą grupę parkieciarzy, którzy z dużym zainteresowaniem aktywnie uczestniczyli w spotkaniu.


Ze strony Loba-Wakol Polska szkolenie prowadzili konsultant techniczno-handlowy Andrzej Kopała - odpowiedzialny za obsługę klientów z regionu Pomorza oraz Łukasz Długosz – Dyrektor Handlowy Loba-Wakol Polska.

Zaprezentowano szeroką gamę produktów obu niemieckich producentów - firm Wakol oraz Loba, w tym nowości przeznaczone dla parkieciarzy profesjonalistów.
Na samym początku szkolenia został szeroko przedstawiony temat wykonywania pomiarów na budowach u klientów. Omówiono i zarazem pokazano pomiary wytrzymałości podłoża przy pomocy urządzenia PressoMess i wilgotności przy pomocy urządzenia CM.


Na przygotowanych wcześniej próbkach wylewek betonowych: jednej bardzo słabej, drugiej średnio–słabej oraz trzeciej popękanej, każdy z parkieciarzy mógł zobaczyć i przetestować jak działa najnowszy produkt - gruntówka poliuretanowa PU 235, która jest stosowana jako wzmocnienie podłoża, a przy aplikacji w dwóch warstwach jak bariera przeciwwilgociowa.
W związku z licznymi zapytaniami działanie gruntówki pokazano zarówno na podłożu wcześniej frezowanym i niefrezowanym.


Kolejnym etapem szkolenia było omówienie szerokiej oferty klejów. Portfolio firmy Wakol w tym zakresie jest tak szerokie, że napewno zabrakło by czasu na szczegółową prezentację wszystkich pozycji w ofercie, więc technicy skupili uwagę zaproszonych gości na linii klejów MS Polimer . Zaprezentowali dwa kleje: twardo-elastyczny MS 260 oraz najnowsze dziecko w ofercie Wakola, flagowy produkt MS 290. Bezprzesuwny, twardy klej nadający się do klejenia wszystkich formatów parkietów i desek.


Po przerwie obiadowej Panowie Andrzej i Łukasz rozpoczęli prezentację systemów do lakierowania i olejowania. Zaczęli od przypomnienia dwóch ekologicznych wypełniaczy szczelin: wodorozcieńczalny WS EasyFill Plus oraz Opti Fill

Potem pokazali nam PreTone, wodny produkt dzięki któremu uzyskujemy większą głębię olejów koloryzujących do drewna firmy LOBA.
Następnie teoretycznie i praktycznie zaprezentowano olejowanie przy użyciu bezrozpuszczalnikowego, dwuskładnikowego oleju HS 2K ImpactOil, dostępnego w wersji bezbarwnej oraz wariantach kolorystycznych.


Szeroko została również omówiona oferta firmy Loba w zakresie pielęgnacji powierzchni lakierowanych i olejowanych, przy użyciu środków do pielęgnacji ParkettCare, FloorCare, Cleaner, ParkettSoap i ParkettOil oraz środka do gruntownego czyszczenia podłóg CareRemover.


Organizatorzy szkolenia zadbali, aby uczestnicy mieli również profesjonalną obsługę cateringową, w przerwach na kawę i drobne przekąski prowadzili więc żarliwe rozmowy na temat problemów, z jakim spotykają się w codziennej pracy.
Po zakończonym szkoleniu wśród uczestników zostały wylosowane upominki - produkty firm Loba i Wakol .

Zuzanna Hermanowska-Jabłońska & A.K.
„Drewno Hermanowska”
www.parkiety.org.plREDIX
ATLAS
Loba-Wakol
DĄBEX
TROTEC
Arbotec
Bostik


Baza dyplomowanych parkieciarzy

Baza dyplomowanych parkieciarzy


GIEŁDA OGŁOSZEŃ PARKIECIARSKICH
 Ogólnopolskie Stowarzyszenie Parkieciarzy
ul. Goławicka 1/31
03-550 Warszawa
tel. (22) 409-07-02

biuro@parkieciarzeosp.com.pl

Statut Porady Egzaminy Galeria Władze OSP Kronika OSP Rzeczoznawcy
Copyright by Ogolnopolskie Stowarzyszyszenie Parkieciarzy 2010. Wszystkie prawa zastrzezone.