• IOS Image Rotator
  • IOS Image Rotator
Strona główna O Nas SZKOLENIA Statut Porady Firmy wspierające Deklaracja członkowska Raporty Egzaminy Galeria Władze OSP Kronika OSP Rzeczoznawcy Poradnik inwestora Dokumentacja prac Wieści z Izby Kontakt Partner medialny
Nie masz jeszcze konta? Załóż konto

Jesteśmy zrzeszeni:

Co preferujesz na swojej podłodze?

Wyniki

Spotkanie z Branżą Drzewną w Zwierzyńcu, 19 maja 2015

W dniu 19 maja, już po raz trzeci, odbyły się w Zwierzyńcu Dni Otwarte pod hasłem „Spotkanie z zawodem”, których ideą była promocja szkolnictwa zawodowego ze szczególnym naciskiem na branżę drzewną.

Historia szkoły sięga roku 1945, kiedy to utworzono (jako jedną z trzech w Polsce), szkołę średnią o profilu leśnym, podlegająca Departamentowi Organizacji i Kadr Ministerstwa Leśnictwa.
Obecnie szkoła, jak wiele innych, zmaga się ze skutkami niżu demograficznego oraz ogólnym brakiem zainteresowania gimnazjalistów szkolnictwem zawodowym. Jednym z pomysłów na zmianę tego stanu rzeczy jest cykliczne organizowanie imprezy plenerowej z udziałem przedstawicieli czołowych firm z branży drzewnej. Zaproszenie zostało skierowane także do lokalnych przedsiębiorców, stolarzy, parkieciarzy, którzy mogli na miejscu zapoznać się z ofertą firm wystawienniczych.

Jako reprezentanci segmentu drzewnego na spotkaniu zaprezentowali swoją ofertę przedstawiciele takich firm jak: JAWOR-PARKIET, FESTOOL, VENGA HARTZCHEMIE, REMA, REHAU, LOBA-WAKOL, HOMAG, LEITZ, PPG Industries.
W przedsięwzięciu wzięło również udział Ogólnopolskie Stowarzyszenie Parkieciarzy, które przy wsparciu firmy Jawor-Parkiet, Loba-Wakol, PPG Industries oraz Venga HARTZCHEMIE w wyjątkowo ciekawy sposób prezentowało kolejne etapy procesu układania parkietu oraz sposoby jego wykańczania.
Na uwagę zasługuje fakt, iż w prezentacji brali czynny udział uczniowie Technikum Przemysłu Drzewnego, dla których była to znakomita sposobność aby przez chwilę poczuć smak parkieciarstwa. Kto wie, może za parę lat któryś z tych młodych adeptów drzewnictwa wykorzysta zdobyte doświadczenie i skieruje swoje kroki zawodowe w tą stronę, poszerzając grono członków OSP. Ideą pomysłodawców jest, aby impreza weszła do kalendarza przedstawicieli drzewnictwa na stałe, wspierając jednocześnie technikum w tych trudnych dla szkolnictwa zawodowego czasach.
Do zobaczenia zatem za rok! Mazurek KrystianREDIX
ATLAS
Loba-Wakol
DĄBEX
TROTEC
Arbotec
Bostik


Baza dyplomowanych parkieciarzy

Baza dyplomowanych parkieciarzy


GIEŁDA OGŁOSZEŃ PARKIECIARSKICH
 Ogólnopolskie Stowarzyszenie Parkieciarzy
ul. Goławicka 1/31
03-550 Warszawa
tel. (22) 409-07-02

biuro@parkieciarzeosp.com.pl

Statut Porady Egzaminy Galeria Władze OSP Kronika OSP Rzeczoznawcy
Copyright by Ogolnopolskie Stowarzyszyszenie Parkieciarzy 2010. Wszystkie prawa zastrzezone.