• IOS Image Rotator
  • IOS Image Rotator
Strona główna O Nas SZKOLENIA Statut Porady Firmy wspierające Deklaracja członkowska Raporty Egzaminy Galeria Władze OSP Kronika OSP Rzeczoznawcy Poradnik inwestora Dokumentacja prac Wieści z Izby Kontakt Partner medialny
Nie masz jeszcze konta? Załóż konto

Jesteśmy zrzeszeni:

Co preferujesz na swojej podłodze?

Wyniki
Podsumowanie 8. Targów Budowlanych SIBEX 2015 w Sosnowcu

W sosnowieckim Centrum Targowo-Konferencyjnym EXPO SILESIA zakończyły się ósme Targi Budowlane SIBEX 2015 oraz towarzyszące im: 5. Targi Wyposażenia Wnętrz SilesiaINTERIOR, Targi Mieszkaniowo-Developerskie TeMD oraz Targi Technologii Izolacyjnych IZOLACJE 2015.
Trwające od 20-22 lutego wydarzenia zgromadziły ok. 6 tysięcy zwiedzających, którzy mogli zapoznać się z ofertą prawie 170 przedsiębiorstw. Oprócz bogatej oferty wystawienniczej na odwiedzających czekało wiele wydarzeń towarzyszących – konferencji, seminariów, warsztatów oraz pokazów.

Była to największa wystawa branży budowlanej na południu Polski, a jej zakres tematyczny obejmował wszelkie działania związane z budową oraz wyposażeniem domu lub mieszkania, począwszy od wyboru materiałów budowlanych oraz wykończeniowych, poprzez dobór instalacji grzewczej, klimatyzacyjnej i wodnej, skończywszy na zakupie odpowiednich mebli oraz wszelkich elementów dekoracyjnych.

Bogaty program wydarzeń

SIBEX to nie tylko ekspozycja produktów i usług firm będących wystawcami, ale również bogaty program wydarzeń towarzyszących cieszących się dużą popularnością wśród Odwiedzających.
Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla z Zabrza zrealizował jubileuszową X Konferencję Naukowo-Techniczną pn. „Kotły małej mocy zasilane paliwem stałym – Niska emisja z ogrzewnictwa indywidualnego” – temat wciąż aktualny w świetle zadymienia polskich miast. GLOBEnergia z Krakowa przeprowadził konferencję „Buduj z Energią – Technologie Energooszczędne w budownictwie”
Stowarzyszenie DOM DREWNIANY zorganizowało „Ścieżkę edukacyjną po budownictwie drewnianym” oraz seminarium pt. „Buduj z Drewna”.
Zrzeszenie Montażystów Stolarki przeprowadziło warsztaty dla handlowców, konsultacje montażowe oraz egzaminy, które wyłoniły aż dwunastu nowych Mistrzów Montażu.
Firma RHEINZINK Polska Sp. z o.o. przez wszystkie dni prowadziła warsztaty blacharsko-dekarskie, a Śląskie Stowarzyszenie Dekarzy przeprowadziły pokazy krycia dachu blachą i gontem bitumicznym.
Szereg pokazów zrealizowanych zostało na stoisku Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Parkieciarzy. Profesjonalni wykonawcy przez cały czas trwania imprezy prezentowali zwiedzającym kolejne etapy układania elementów parkietowych, a później sztukę ich wykończenia. Były to firmy Dom Parkieciarza z Ćwiklic oraz Parkiet Bud. Współgospodarzami stoiska były firmy Bona, Festool, Artelit I Atlas.
Firma Bona, prócz doskonale znanej wszystkim profesjonalnej chemii dedykowanej do podłóg drewnianych, zaprezentowała także maszyny do szlifowania i polerowania posadzek drewnianych. Na stoisku gościł także samochód pokazowy firmy Festool, a dyżurujący przez cały czas trwania targów technicy firmy prezentowali działanie i funkcjonalności poszczególnych urządzeń marki Festool. Osoby zainteresowane marką Artelit mogły porozmawiać o wyrobach tej marki z przedstawicielem firmy, ale także zobaczyć aplikację ich produktów, które podczas pokazów były wykorzystywane przez firmę Parkiet Bud.

Po raz pierwszy na stoisku Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Parkieciarzy pojawiła się firma Atlas. Do tej pory firma ta była kojarzona przede wszystkim z produktami przeznaczonymi do montażu płytek, zaprawami murarskimi i tynkarskimi bądź systemami ociepleń.
Od początku roku Atlas nawiązał współpracę z OSP, a powodem było m.in. wprowadzenie przez firmę produktów dedykowanych pod podłogi drewniane, mowa tu o podkładach cementowych (SMS 15/SMS 30) i anhydrytowych (SAM 100), które to były prezentowane na stoisku w Sosnowcu.REDIX
ATLAS
Loba-Wakol
DĄBEX
TROTEC
Arbotec
Bostik


Baza dyplomowanych parkieciarzy

Baza dyplomowanych parkieciarzy


GIEŁDA OGŁOSZEŃ PARKIECIARSKICH
 Ogólnopolskie Stowarzyszenie Parkieciarzy
ul. Goławicka 1/31
03-550 Warszawa
tel. (22) 409-07-02

biuro@parkieciarzeosp.com.pl

Statut Porady Egzaminy Galeria Władze OSP Kronika OSP Rzeczoznawcy
Copyright by Ogolnopolskie Stowarzyszyszenie Parkieciarzy 2010. Wszystkie prawa zastrzezone.