• IOS Image Rotator
  • IOS Image Rotator
Strona główna O Nas SZKOLENIA Statut Porady Firmy wspierające Deklaracja członkowska Raporty Egzaminy Galeria Władze OSP Kronika OSP Rzeczoznawcy Poradnik inwestora Dokumentacja prac Wieści z Izby Kontakt Partner medialny
Nie masz jeszcze konta? Załóż konto

Jesteśmy zrzeszeni:

Co preferujesz na swojej podłodze?

Wyniki

JUBILEUSZ WYDZIAŁU TECHNOLOGII DREWNA SGGW W WARSZAWIE, 19-20 maja 2015r.

Jest rok 1946, trudne lata powojenne, Polska potrzebuje wykształconych młodych ludzi gotowych podnieść ze zgliszczy gospodarkę. Tak zaczyna się historia najstarszego w kraju wydziału i kształcącego technologów drewna do dziś – Wydziału Technologii Drewna SGGW. Nieprzerwanie od 70 lat znakomita kadra akademicka z pasją i zaangażowaniem wychowuje kolejne pokolenia zakochane w drewnie. Jubileusz jest okazją do licznych wspomnień, spotkań, refleksji i podejmowania wyzwań, które pozwolą ciągle udoskonalać programy studiów.

Jak na siedemdziesięciolatka przystało urodziny wydziału rozpoczęliśmy świętowaniem na Dniach SGGW, które odbyły się w dniach 19- 20 maja 2015r. Nasze stoisko, jak zawsze, mocno podkreślało bliskie związki wydziału z drewnem.
W tym roku pokazaliśmy nie tylko przepiękne wyroby wykonane przez studentów ze specjalizacji konserwacji drewna zabytkowego takie jak intarsje, ale również Koło Konserwacji Drewna WTD przez dwa dni prowadziło warsztaty z odnawiania starych drewnianych mebli i nadawania im nowego życia. Pomimo lekkiego deszczu, osób chętnych do nauki nie brakowało.
Poza tradycyjną szkołą obróbki drewna na stoisku można było zobaczyć również nowoczesne trendy reprezentowane przez KN CNC, które wystawiło zbudowaną z drewna obrabiarkę CNC. Działalność młodych ludzi, którzy z pasją realizują na naszym wydziale swoje zainteresowania, sprawia wszystkim doświadczonym pracownikom ogromną radość.

Warto wspomnieć, że jak co roku na naszym stoisku nie zabrakło zaprzyjaźnionego z Wydziałem Technikum Drzewnego z Garbatki Letnisko, pod wodzą profesora Marcina Tomaszewskiego.
Jego uczniowie wzbogacili nasz wystrój o drewniany motocykl, kajdany oraz robota! Tegoroczną nowością były pokazy łucznicze oraz przyjazd ruchomego „lasu w szkatułce” z Nadleśnictwa Olsztynek.
Zainteresowaniem zwiedzających cieszyły się również pokazy układania parkietu i jego konserwacji przygotowane przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Parkieciarzy. Zygmunt Zenc ze swoimi młodymi mistrzami, Michałem Kwietniewskim i Michałem Lipińskim, na przygotowanych płytach pasowali wymyślne wzory z deszczułek parkietowych różnych gatunków drewna.
Ochotnicy mogli wypróbować swoich sił przyklejając parkiet do podłoża. Przedstawiciel zarządu OSP, rzeczoznawca w dziedzinie posadzek drewnianych i wieloletni praktyk zawodu, Ryszard Drab, rozmawiał z gośćmi i udzielał zainteresowanym porad w zakresie pielęgnacji i konserwacji podłóg drewnianych.

Po ciężkich, ale bardzo udanych, Dniach SGGW nie odpoczywaliśmy i czym prędzej zabraliśmy się do przygotowania Zjazdu Absolwentów WTD. Liczba zgłoszeń przerosła nasze najśmielsze oczekiwania, bo udział z zjeździe potwierdziło 400 osób. Każde z tych zgłoszeń było dla nas ważne i bardzo cenne, jednak najbardziej cieszyło nas zainteresowanie wśród najstarszych roczników naszego wydziału – absolwentów z 1946 czy 1947 roku. Wśród nich znaleźli się późniejsi profesorowie i wykładowcy WTD, prof. Leszek Żukowski, Ryszard Petelski czy Kazimierz Duchnowski.

Po części oficjalnej był czas na zwiedzanie sal wykładowych wydziału, co szczególnie dla najstarszych absolwentów było wielkim przeżyciem, ponieważ ich wspomnienia dotyczą budynku przy Rakowieckiej.

Jak przystało na urodziny z tak dużą liczbą gości nie zabrakło też tortu, obowiązkowo z logo naszego wydziału. Była to słodka niespodzianka podarowana przez jednego z naszych absolwentów p. Tomasza Wiktorskiego oraz p. Małgorzatę Wnorowską.

Na zakończenie wspólnego świętowania obchody przeniosły się pod halę technologiczną WTD, gdzie biesiadowaliśmy przy grillu i muzyce do późnego wieczora. Rozmowom i wspomnieniom nie było końca.

A już dziś zapraszamy wszystkich na obchody 80-lecia Wydziału Technologii Drewna – bo tu nie ma lipy!REDIX
ATLAS
Loba-Wakol
DĄBEX
TROTEC
Arbotec
Bostik


Baza dyplomowanych parkieciarzy

Baza dyplomowanych parkieciarzy


GIEŁDA OGŁOSZEŃ PARKIECIARSKICH
 Ogólnopolskie Stowarzyszenie Parkieciarzy
ul. Goławicka 1/31
03-550 Warszawa
tel. (22) 409-07-02

biuro@parkieciarzeosp.com.pl

Statut Porady Egzaminy Galeria Władze OSP Kronika OSP Rzeczoznawcy
Copyright by Ogolnopolskie Stowarzyszyszenie Parkieciarzy 2010. Wszystkie prawa zastrzezone.