• IOS Image Rotator
  • IOS Image Rotator
Strona główna O Nas SZKOLENIA Statut Porady Firmy wspierające Deklaracja członkowska Raporty Egzaminy Galeria Władze OSP Kronika OSP Rzeczoznawcy Poradnik inwestora Dokumentacja prac Wieści z Izby Kontakt Partner medialny
Nie masz jeszcze konta? Załóż konto

Jesteśmy zrzeszeni:

Co preferujesz na swojej podłodze?

Wyniki

Jesienne seminarium Parkietekspert,
6-7 listopada 2015 r. 

 W dniach 6 i 7 listopada 2015r. odbyło się jesienne seminarium Związku Rzeczoznawców Parkietekspert. Dzięki gościnności dr hab. inż. Pawła Kozakiewicza, profesora Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, pierwszy dzień szkoleniowy odbył się w gmachu Wydziału Technologii Drewna.

Tematem głównym była renowacja podłóg zabytkowych. Pani dr inż. Anna Różańska - specjalista w temacie podłóg zabytkowych, bardzo szeroko przedstawiła analizę badań drewnianych posadzek ozdobnych w Muzeum - Zamku w Łańcucie. Przedmiotem analizy była charakterystyka wzornictwa, konstrukcji podłogi, w tym jej taflowych elementów posadzkowych. Dalsza analiza dotyczyła użytych gatunków drewna, ze szczególnym zwróceniem uwagi na cechy anatomiczne drewna oraz stan zachowania posadzek. Ponadto dr Różańska omówiła zagadnienia związane z renowacją podłóg - posadzek zabytkowych z uwzględnieniem różnych gatunków drewna z podkreśleniem właściwości drewna dębowego. Temat wzbudził duże zainteresowanie uczestników mimo, że podczas wiosennego spotkania był on już ciekawie i fachowo omawiany przez kol. Małgorzatę Kuczyńską-Cichocką. W drugiej części spotkania kol. Valerjan Romanowski, absolwent i doktorant SGGW, przedstawił zależności wilgotnościowe powietrza korzystając z wykresu H-X i psychometru Assmana. Swoją obecność zaznaczył także kol. Karol Kopeć, który zawsze chętnie dzieli się swoją wiedzą, a podczas tego spotkania omówił min. wpływ rozpuszczalników na pęcznienie drewna oraz zwrócił uwagę na odkształcenia wilgotnościowe parkietowych elementów taflowych z różnymi kątami ich cięcia. W seminarium uczestniczyło ponad 20 osób w tym zrzeszeni rzeczoznawcy oraz zaproszeni goście.

W części wieczornej spotkanie odbyło się przy sutej kolacji w Hotelu Trylogia w Zielonce.

W drugim dniu seminarium miało charakter zamknięty. W pierwszej części omówiono sprawy organizacyjne, po czym przystąpiono do omawiania przygotowanej przez kol. Grzegorza Stanisławskiego i kol. Sławomira Chrzanowskiego informacji technicznej dotyczącej renowacji posadzek drewnianych. Po kilkugodzinnej dyskusji przygotowano wstępny projekt informacji, który po wniesieniu ewentualnych poprawek, zostanie ostatecznie zamknięty i wprowadzony jako Informacja Techniczna Związku Rzeczoznawców PARKIETEKSPERT. Spotkanie zakończyło się obiadem i luźną dyskusją związaną z bieżącymi problemami zawodowymi.

Tadeusz WoźniakREDIX
ATLAS
Loba-Wakol
DĄBEX
TROTEC
Arbotec
Bostik


Baza dyplomowanych parkieciarzy

Baza dyplomowanych parkieciarzy


GIEŁDA OGŁOSZEŃ PARKIECIARSKICH
 Ogólnopolskie Stowarzyszenie Parkieciarzy
ul. Goławicka 1/31
03-550 Warszawa
tel. (22) 409-07-02

biuro@parkieciarzeosp.com.pl

Statut Porady Egzaminy Galeria Władze OSP Kronika OSP Rzeczoznawcy
Copyright by Ogolnopolskie Stowarzyszyszenie Parkieciarzy 2010. Wszystkie prawa zastrzezone.