• IOS Image Rotator
  • IOS Image Rotator
Strona główna O Nas SZKOLENIA Statut Porady Firmy wspierające Deklaracja członkowska Raporty Egzaminy Galeria Władze OSP Kronika OSP Rzeczoznawcy Poradnik inwestora Dokumentacja prac Wieści z Izby Kontakt Partner medialny
Nie masz jeszcze konta? Załóż konto

Jesteśmy zrzeszeni:

Co preferujesz na swojej podłodze?

Wyniki

Wielki Piknik Parkieciarski za nami

 W dniach 19-21 września 2014 roku odbył się Wielki Piknik Parkieciarski Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Parkieciarzy. Partnerami tegorocznej imprezy były firmy Bona, Bochem i Festool. Dzięki ich obecności spotkanie było nie tylko okazją do spędzenia czasu w gronie osób związanych z branżą parkieciarską, ale także do poszerzenia wiedzy w zakresie nowych technologii podczas przeprowadzonych na miejscu warsztatów. Szczególne podziękowania należą się również firmie Jawor-Parkiet, która specjalnie z tej okazji otworzyła drzwi do swojej nowoczesnej fabryki. Uczestnicy spotkania mogli osobiście zobaczyć jak wygląda produkcja materiałów podłogowych, z którymi na co dzień pracują.

Blok szkoleniowy rozpoczęła firma Bona. W trakcie swojej prezentacji omówili dostępne w ofercie marki kleje i systemy wykończeniowe do powierzchni drewnianych posadzek podłogowych. Słuchacze mieli okazję zapoznać się z maszynami parkieciarskimi Bona i wypróbować ich działanie w praktyce.

Po krótkiej przerwie przedstawiciel firmy Festool zaprezentował wybrane maszyny marki dedykowane dla rzemieślników z branży podłogowej, a w dalszej kolejności głos zabrał p. Piotr Pinkowski, który w imieniu firmy Bochem przedstawił prawidłowe zastosowanie klejów poliuretanowych, gruntów poliuretanowych oraz żywicy do naprawy spękanego betonu. Szczegółowo omówiono aplikację oraz powiązania pomiędzy doborem kleju, a różnymi rodzajami klejonych do podłoży parkietów i desek podłogowych.
Bardzo ważną rzeczą bowiem jest aby klej dobierać do rodzaju drewna, sposobu jego wykończenia i wielkości przytwierdzanych elementów. Jak w każdym przypadku, tak i podczas tego szkolenia wywiązała się bardzo rzeczowa i pragmatyczna dyskusja pomiędzy praktykami z branży. Wieczorem goście mieli okazję wymienić się między sobą uwagami odnośnie przeprowadzonych szkoleń i zaprezentowanych produktów, ale i własnych doświadczeń w gronie kolegów po fachu. Kolacja upływała uczestnikom w na tyle przyjemnej atmosferze, że ostatecznie przerodziła się w imprezę trwającą do wczesnych godzin rannych.

W sobotę parkieciarze i zrzeszeni w OSP przedstawiciele branży przetwórstwa drzewnego odwiedzili fabrykę Jawor-Parkiet w Nowym Mieście Lubawskim. Janusz Gawiński, kierownik Jawor-Parkiet, przedstawił i omówił etapy produkcji podłóg drewnianych. Goście mogli na własne oczy przekonać się, jak długotrwały i złożony jest proces produkcji gotowych podłóg dwuwarstwowych. Spotkanie było także doskonałą okazją do zapoznania się z możliwościami wykończenia parkietu i desek. Zwiedzanie fabryki odbyło się w bardzo miłej atmosferze. Po południu uczestnicy pikniku, ciesząc się piękną pogodą, wzięli udział w zabawach i konkursach m.in. rzucie klepką, wbijaniu gwoździ długim młotkiem czy wędkowaniu na sucho. Wieczorem czekała wszystkich niespodzianka, która wprawiła imprezowiczów w jeszcze lepsze humory. Dzięki uprzejmości p. Grzegorza Stanisławskiego mogliśmy nie tylko trzymać kciuki, ale aktywnie kibicować naszej drużynie narodowej podczas odbywających się w tym czasie Mistrzostwom Świata w Piłce Siatkowej. Polacy nie zawiedli. Po emocjach sportowych biesiadnicy kontynuowali zabawę do późnych godzin nocnych na wieczornej imprezie parkieciarskiej.

 

 
    

    

    

  


REDIX
ATLAS
Loba-Wakol
DĄBEX
TROTEC
Arbotec
Bostik


Baza dyplomowanych parkieciarzy

Baza dyplomowanych parkieciarzy


GIEŁDA OGŁOSZEŃ PARKIECIARSKICH
 Ogólnopolskie Stowarzyszenie Parkieciarzy
ul. Goławicka 1/31
03-550 Warszawa
tel. (22) 409-07-02

biuro@parkieciarzeosp.com.pl

Statut Porady Egzaminy Galeria Władze OSP Kronika OSP Rzeczoznawcy
Copyright by Ogolnopolskie Stowarzyszyszenie Parkieciarzy 2010. Wszystkie prawa zastrzezone.