• IOS Image Rotator
  • IOS Image Rotator
Strona główna O Nas SZKOLENIA Statut Porady Firmy wspierające Deklaracja członkowska Raporty Egzaminy Galeria Władze OSP Kronika OSP Rzeczoznawcy Poradnik inwestora Dokumentacja prac Wieści z Izby Kontakt Partner medialny
Nie masz jeszcze konta? Załóż konto

Jesteśmy zrzeszeni:

Co preferujesz na swojej podłodze?

Wyniki

 Krzysztof Ratka,
właściciel firmy ICA -PARKIET w Łodzi.

Początek mojej przygody z parkietami to rok 1993. Wyjechałem wtedy do Włoch i tam przez pięć lat uczyłem się, pracowałem oraz zdobywałem doświadczenie i wiedzę na temat parkietów z drewna egzotycznego i sposobów jego układania oraz obróbki . Poznałem też maszyny wykorzystywane do obróbki i montażu podłóg drewnianych.

W 1998 roku zdecydowałem się na powrót do Polski i zaczęcie działalności w branży parkieciarskiej. Przez trzy lata działałem na terenie Pomorza, a po tym okresie osiedliłem się w Łodzi, gdzie działam do dziś.

W 2001 roku otworzyłem sklep z podłogami drewnianymi, materiałami ściernymi i chemią do parkietów. Od 2002 roku zatrudniam pracowników, których szkoleniem zajmowałem się sam. Jeden z nich zdobył kilka lat temu tytuł Mistrza Polski Młodych Parkieciarzy. Wszyscy pracownicy mają ponad 10 letni staż pracy w naszej firmie.

Moja firma wykonuje wszystkie rodzaje podłóg (pałacowe, z ogrzewaniem podłogowym, a także schody i renowację starych parkietów). Moje prace są widoczne w całej Polsce jak i za granicą (Holandia, Niemcy, Włochy) . Wykonywaliśmy zlecenia w siedzibie Polskich Linii Oceanicznych, wypoczynkowych obiektach rządowych w Juracie, w biurach, instytucjach, domach i mieszkaniach prywatnych.

Najbardziej lubię wykonywać podłogę z wzorami, z bordiurą, gdzie wyzwaniem jest dobre przygotowanie i wykonanie poszczególnych elementów wzoru. Daje to dużo satysfakcji i zadowolenia z wykonanej pracy oraz uznanie klienta.

W 2002 roku wystartowałem na pierwszych mistrzostwach parkieciarzy open w Krakowie i zdobyłem 3 miejsce. W tym roku wziąłem udział w III Mistrzostwach Parkieciarzy w Kielcach w kategorii Open. Zająłem tam drugie miejsce i uzyskałem tytuł I – ego Wicemistrza Parkieciarzy, co jest dla mnie wspaniałym podsumowaniem mojej dotychczasowej pracy.

Branża podłóg drewnianych bardzo się rozwija i mam nadzieję, że jeszcze wiele ciekawych zawodowych wyzwań przede mną.

Pozdrawiam serdecznie.

 

Krzysztof Ratka

ICA-PARKIET

Łódź

    REDIX
ATLAS
Loba-Wakol
DĄBEX
TROTEC
Arbotec
Bostik


Baza dyplomowanych parkieciarzy

Baza dyplomowanych parkieciarzy


GIEŁDA OGŁOSZEŃ PARKIECIARSKICH
 Ogólnopolskie Stowarzyszenie Parkieciarzy
ul. Goławicka 1/31
03-550 Warszawa
tel. (22) 409-07-02

biuro@parkieciarzeosp.com.pl

Statut Porady Egzaminy Galeria Władze OSP Kronika OSP Rzeczoznawcy
Copyright by Ogolnopolskie Stowarzyszyszenie Parkieciarzy 2010. Wszystkie prawa zastrzezone.