• IOS Image Rotator
  • IOS Image Rotator
Strona główna O Nas SZKOLENIA Statut Porady Firmy wspierające Deklaracja członkowska Raporty Egzaminy Galeria Władze OSP Kronika OSP Rzeczoznawcy Poradnik inwestora Dokumentacja prac Wieści z Izby Kontakt Partner medialny
Nie masz jeszcze konta? Załóż konto

Jesteśmy zrzeszeni:

Co preferujesz na swojej podłodze?

Wyniki

Tłumy na wrocławskich targach Tarbud

 Targi Tarbud to największa impreza budowlana w województwie dolnośląskim. Tegoroczna edycja odbyła się w dniach 28-30 marca. W tych dniach w Hali Stulecia pojawiło się około 250 wystawców, głównie firmy związane z budową i urządzaniem domu. Halę odwiedziło w sumie prawie 10 tysięcy zwiedzających. Międzynarodowe Targi Budownictwa odbyły się już po raz 28.

Według organizatorów, mimo że żyjemy w epoce Internetu, targi cały czas są ważnym wydarzeniem dla branży budowlanej i jej klientów. W jednym miejscu dają możliwość spotkania ponad 200 wystawców, którzy nie tylko reklamują swoje produkty, ale także rozmawiają z klientami i im doradzają. Dla zwiedzających są miejscem, gdzie mogą znaleźć inspirację, porozmawiać z przedstawicielami firm, a dzięki przygotowanym atrakcjom także spędzić ciekawie czas, zaś osoby prowadzące firmy budowlane mogą na miejscu poznać potencjalnych kontrahentów.

Na targach można było zobaczyć mistrzów budowlanych w akcji. W jednej z sal odbywały się ogólnopolskie mistrzostwa glazurników, a na innym stoisku swoje możliwości w układaniu podłóg drewnianych prezentowali parkieciarze.

Na zaproszenie organizacji stoiska pokazowego, wystosowanego przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Parkieciarzy, odpowiedziały trzy firmy usługowo-handlowe działające na terenie Dolnego Śląska. Były to Mark Parkiet (www.markparkiet.pl), Wichsol Parkiet (www.wichsol-parkiet.pl) i Parkiety Cichomski (www.parkietycichomski.pl). Prócz nich swoje produkty do pokazów użyczyły firmy Bona, VerMeister, Jawor-Parkiet oraz Festool. Technicy z wymienionych firm przez trzy dni trwania imprezy dyżurowali i udzielali porad zwiedzającym.

Pierwszy dzień targowy był najspokojniejszy ze wszystkich. Była to okazja do wymiany doświadczeń wśród obecnych wykonawców między sobą i z przedstawicielami producentów.

Sytuacja znacząco uległa zmianie wraz z nastaniem soboty. Na targi przybyła bardzo duża liczba gości, a wśród nich ci mniej, ale też i bardziej zainteresowani tym co się działo na stoisku parkieciarskim. Pokazy wykonywane przez firmę Parkiety Cichomski wspólnie z zespołami pozostałych firm okazały się niesamowitą atrakcją dla zwiedzających, którzy z zaciekawieniem przyglądali się wykonywanym pracom, używanym materiałom i pracującym maszynom. Podczas prezentacji przygotowanej przez p. Henryka Cichomskiego wielu gości próbowało swoich sił używając narzędzi i wykonując kilka prostszych czynności parkieciarskich.

Pokazy praktyczne przeprowadziły firmy Parkiety Cichomski oraz Wichsol Parkiet. Wykonawcy pracowali na maszynach i narzędziach firm Festool, Bona-Tech, Lagler. Przygotowane pokazy obejmowały: wzór z kostką (układanie, szlifowanie i olejowanie, Wzór mozaiki przemysłowej na dziko (ułożenie, fugowanie, szlifowanie i lakierowanie), frezowanie wzoru narysowanego przez jednego z gości oraz frezowanie „z ręki” wzoru ryby.

„Targi te, to nie tylko szansa na pozyskiwanie nowych klientów, ale także szansa na zdobycie nowych, niezwykle ważnych doświadczeń. A firma bogata w doświadczenia to firma profesjonalna” – podsumował imprezę p. Henryk Cichomski, mistrz parkieciarski, pracujący w zawodzie od 1987 roku.

    
    
    
 


REDIX
ATLAS
Loba-Wakol
DĄBEX
TROTEC
Arbotec
Bostik


Baza dyplomowanych parkieciarzy

Baza dyplomowanych parkieciarzy


GIEŁDA OGŁOSZEŃ PARKIECIARSKICH
 Ogólnopolskie Stowarzyszenie Parkieciarzy
ul. Goławicka 1/31
03-550 Warszawa
tel. (22) 409-07-02

biuro@parkieciarzeosp.com.pl

Statut Porady Egzaminy Galeria Władze OSP Kronika OSP Rzeczoznawcy
Copyright by Ogolnopolskie Stowarzyszyszenie Parkieciarzy 2010. Wszystkie prawa zastrzezone.