• IOS Image Rotator
  • IOS Image Rotator
Strona główna O Nas SZKOLENIA Statut Porady Firmy wspierające Deklaracja członkowska Raporty Egzaminy Galeria Władze OSP Kronika OSP Rzeczoznawcy Poradnik inwestora Dokumentacja prac Wieści z Izby Kontakt Partner medialny
Nie masz jeszcze konta? Załóż konto

Jesteśmy zrzeszeni:

Co preferujesz na swojej podłodze?

Wyniki

Targi DOM oraz OGRÓD i TY,
Kielce, 11-13 kwietnia 2014

 

Targowe inspiracje i wielki konkurs dla zwiedzających

 

Targi DOM oraz OGRÓD i TY adresowane są do osób, które chcą zmienić wygląd domu, mieszkania, dużej działki czy małego ogródka. Wystawy są jednymi z największych tej branży w Polsce, oferującymi szeroką gamę elementów wyposażenia wnętrz, materiałów budowlanych, wykończeniowych oraz roślin ogrodowych. W tym roku swoje produkty pokazało blisko 300 firm z całej Polski. Na stoiskach można było również uzyskać bezpłatne porady fachowców. W 2014 roku targi zwiedziło blisko 20 000 osób.

Wystawa DOM to nie bez powodu jedno z ulubionych wydarzeń targowych mieszkańców Kielc i sąsiadujących regionów. Jest to miejsce, w którym zapoznać można się z pełną ofertą firm z branży budowlanej, porozmawiać z ekspertami z zakresu wystroju wnętrz oraz skorzystać z fachowych rad architektów. W tym roku na wszystkich czekała nie lada niespodzianka. Do wygrania był m.in. piec marki Defro, szafa Indeco czy drzwi zewnętrzne wyprodukowane przez firmę Wiatrak. Kupując bilet na targi każdy gość otrzymał specjalny kupon. Uzupełniając go trzeba było wpisać wymyślone hasło promujące wystawy DOM, OGRÓD i TY. Kupon należało potem wrzucić do urny, która znajdowała się w Biurze Obsługi Wystawców w hali C. Przeglądając setki haseł komisja konkursowa teraz wybiera te najlepsze.

Na targach uruchomiony został kolejny Punkt Edukacyjny. Każdy uzyskał tam odpowiedź ekspertów na pytania dotyczące m.in. korzyści budowy domu energooszczędnego lub zakupu mieszkania, kosztów wyboru technologii energooszczędnych w porównaniu z tradycyjnymi, programu dopłat do kredytów NFOŚiGW oraz szczegółowych rozwiązań i technologii energooszczędnych. Projekt „Dom Energooszczędny – to się opłaca”, to ogólnopolska kampania edukacyjna Fundacji „Ziemia i Ludzie”. W sobotę i niedzielę Targi Kielce odwiedzili kowale z całej Polski. Dziesięć ekip na żywo prezentowało pracę w kuźni. Na specjalnie przygotowanych stanowiskach można było zobaczyć jak powstają elementy wykuwane w temperaturze dochodzącej aż do 1000 stopni Celsjusza. To pierwszy w Polsce tego typu pokaz na imprezie targowej. Organizatorem pokazów było Stowarzyszenie Kowali Metaloplastyków i Odlewników Regionu Staropolskiego Fundacji Wspierania i Rozwoju Szydłowa przy współpracy Stowarzyszenia Kowali Polskich z Wojciechowa k. Lublina.

W programie targów były także m.in. Ogólnopolskie Mistrzostwa Parkieciarzy w kategorii Open, zorganizowane przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Parkieciarzy. W tegorocznej, trzeciej już edycji konkursu wystartowało 10 zawodników z różnych stron Polski. Impreza odbyła się pod patronatem firm: Festool Polska, Selena S.A., Woodcare Poland, Profi-Parkiet Sp. z o.o., Euro-Nova (dystrybutor produktów Irsa i Fado), Janser Polska, Redix (VerMeister), Jawor-Parkiet oraz Bona Polska. Sponsorem Generalnym była firma dostarczająca profesjonalną chemię parkieciarską, Loba-Wakol. Każda z firm miała swoje stoisko wystawiennicze, ulokowane w pobliżu trwania zawodów, dzięki czemu każda osoba zainteresowana położeniem podłogi drewnianej w jednym miejscu mogła zasięgnąć informacji o dostępnych na rynku nowoczesnych systemach parkietowych, a także zobaczyć na żywo jak wygląda praca parkieciarza. Równolegle z zawodami funkcjonował punkt pokazowy, na którym parkieciarze przez dwa dni targowe układali na przygotowanych płytach wzory parkietowe z wybranych gatunków drewna, później je szlifowali i nakładali wybrane produkty nawierzchniowe, w tym oleje barwiące.

W czasie trwania targów odbywały się także Profesjonalne Warsztaty Handlowe Stolarki, pokazy glazurnicze „Nowoczesna łazienka”, a także eliminacje do VII Glazurniczych Mistrzostw Polski. Blisko 100 najzdolniejszych młodych architektów wzięło udział w Ogólnopolskich Zawodach Architektury Krajobrazu „Ogród i Ty”.

    
    
    
  

 REDIX
ATLAS
Loba-Wakol
DĄBEX
TROTEC
Arbotec
Bostik


Baza dyplomowanych parkieciarzy

Baza dyplomowanych parkieciarzy


GIEŁDA OGŁOSZEŃ PARKIECIARSKICH
 Ogólnopolskie Stowarzyszenie Parkieciarzy
ul. Goławicka 1/31
03-550 Warszawa
tel. (22) 409-07-02

biuro@parkieciarzeosp.com.pl

Statut Porady Egzaminy Galeria Władze OSP Kronika OSP Rzeczoznawcy
Copyright by Ogolnopolskie Stowarzyszyszenie Parkieciarzy 2010. Wszystkie prawa zastrzezone.