• IOS Image Rotator
  • IOS Image Rotator
Strona główna O Nas SZKOLENIA Statut Porady Firmy wspierające Deklaracja członkowska Raporty Egzaminy Galeria Władze OSP Kronika OSP Rzeczoznawcy Poradnik inwestora Dokumentacja prac Wieści z Izby Kontakt Partner medialny
Nie masz jeszcze konta? Załóż konto

Jesteśmy zrzeszeni:

Co preferujesz na swojej podłodze?

Wyniki

Szkolenie w siedzibie firmy AMS Parkiet Mateusz Sarnacki we Wrocławiu

W dniu 24.10.2014 roku w salonie sprzedaży firmy AMS Parkiet Mateusz Sarnacki przy ulicy Strachocińskiej 231 we Wrocławiu odbyło się szkolenie dla parkieciarzy i firm związanych z tą branżą. Organizatorami spotkania byli Ogólnopolskie Stowarzyszenie Parkieciarzy, firma AMS Parkiet Mateusz Sarnacki przy udziale firm Bochem i Bona Polska.

Kilka słów o gospodarzu spotkania… firma AMS Parkiet Mateusz Sarnacki, jak głosi nasze hasło, zrodziła się z pasji do drewna. Zajmujemy się wyłącznie wąską specjalizacją związaną z branżą parkieciarską. Satysfakcja, jaką daje wykonywana praca oraz zadowolenie klientów z usługi jest podstawowym celem naszej działalności. W naszej ofercie posiadamy bogatą gamę desek i parkietów z drewna europejskiego jak i egzotycznego. Świadczymy kompleksowe usługi związane z wykonaniem nowych podłóg drewnianych i renowacją już istniejących. Nasze doświadczenie oraz praca na maszynach światowych firm, gwarantuje wysoką jakość wykonywanych usług, które prowadzone są po czujnym okiem właściciela firmy i tytułowanego mistrza posadzkarstwa, p. Mateusza Sarnackiego. Jako firma współpracujemy z biurami projektowymi, które m.in. swą pomysłowością i finezją powodują, iż parkieciarstwo staje się kunsztem, sztuką obróbki i wykończenia drewna a nie tylko pracą. Swą ofertę kierujemy również do firm wykonujących usługi parkieciarskie, oraz do osób chcących samodzielnie wykonać podłogę. Służymy fachowym doradztwem w sprawie wyboru najodpowiedniejszego rozwiązania, jak również w kwestii późniejszego użytkowania podłóg drewnianych.

Na szkolenie przybyło 25 osób chcących poszerzyć swoją wiedzę w zakresie nowych możliwości i systemów podłogowych. Wśród uczestników byli zarówno zaprzyjaźnieni z firmą AMS Parkiet parkieciarze i firmy branżowe. Miło było również gościć nowe twarze, gdyż warto poznać i poszerzać znajomości wśród specjalistów. Każdy ma inne doświadczenie i zawsze warto się nim dzielić. Tok szkolenia rozpoczął pan Mateusz Sarnacki- mistrz posadzkarstwa, wieloletni parkieciarz, właściciel firmy AMS Parkiet, który pokrótce przedstawił sposób działalności oraz możliwości jakie daje parkieciarzom członkostwo w OSP.

Następnie Wykonawcy mieli możliwość bliższego poznania oferty firmy Bochem. Główny nacisk położono na prezentacje klejów. Szczegółowe przedstawienie całej gamy dało jasny obraz możliwości zastosowania odpowiedniego kleju w zależności od rodzaju posadzki i użytego drewna.
Prezentowane podczas spotkania produkty z naszej oferty to kleje BONIPUR PARKIET 2k - klej poliuretanowy dwuskładnikowy, BONIPOX PARKIET 2k - klej poliuretanowo-epoksydowy dwuskładnikowy, BONIPOX PARKIET 2k ECO - klej poliuretanowo-epoksydowy i BONIPUR PARKIET 1k - klej poliuretanowo-silanowy jednoskładnikowy. Wśród zaprezentowanych gruntów znalazły się BOPREM PU-100 ECO, BOPREM PU-60 i BOPREM PUR, a także BONIBET - poliestrowa żywica do naprawy spękanego betonu.

Po zakończeniu prezentacji i odpowiedzeniu na dodatkowe pytania wspólnie udaliśmy się na chwilę przerwy. Podczas picia kawy i spożywania słodkości przeprowadzano liczne konwersacje na tematy nurtujące branże parkieciarską. Był to dobry czas do wymiany zdań, doświadczeń i opowieści z naszego kręgu.

W dalszej kolejności prezentację poprowadził doradca techniczny firmy Bona – Piotr Szarecki. Omówił sposób działania maszyny Bona FlexiSand z napędem PowerDrive, a także inne urządzenia marki Bona, które niedawno pojawiły się w ofercie, a które wzbudziły wśród zgromadzonych największe zainteresowanie. Uczestników najbardziej zaciekawiła niepozornie wyglądająca polerka, która z łatwością zrywała stary klej z podkładu. Wśród zalet tej polerki warto wymienić funkcje takie jak szlifowanie wylewki i starego lakieru z podłogi. Parkieciarze z chęcią  samodzielnie testowali pracę każdej z maszyn.

Duże wrażenie na Uczestnikach szkolenia wywarła szlifierka kątowa Bona CombiEdge, która została doceniona za precyzyjność i dokładność szlifowania przy ścianach i w narożnikach pomieszczeń. W drugiej części szkolenia prowadzący zaprezentował nowy system olejów Bona Craft Oil. System ten cieszy się wieloma pozytywnymi opiniami, które zawdzięcza głównie prostocie aplikacji oraz szerokiej gamie dostępnych kolorów. 

Pod koniec spotkania odbyły się również pokazy praktyczne lakierów podkładowych, lakieru Bona Mega oraz nowych klejów silanowych firmy Bona..
Bardzo dużym zainteresowaniem, co widać na załączonych zdjęciach, cieszył się pokaz maszyn. W trakcie demonstracji możliwości m.in. szlifierki kątowej każdy mógł podejść i samemu wypróbować co ta mała maszynka potrafi.
Po wyszlifowaniu próbnika przystąpiono do pokazów możliwości wykończenia podłogi drewnianej za pomocą produktów firmy Bona m.in. oleje, bejce i lakiery.

Po zakończeniu części merytorycznej i technicznej szkolenia Wykonawcy wspólnie z przedstawicielami firm udali się na ciepły posiłek do restauracji, gdzie przy pysznym obiedzie mogli w dalszym ciągu w przyjaznej atmosferze wymieniać się wiedzą i doświadczeniem.


Opracowanie: AMS Parkiet.

 

 
    

    

 REDIX
ATLAS
Loba-Wakol
DĄBEX
TROTEC
Arbotec
Bostik


Baza dyplomowanych parkieciarzy

Baza dyplomowanych parkieciarzy


GIEŁDA OGŁOSZEŃ PARKIECIARSKICH
 Ogólnopolskie Stowarzyszenie Parkieciarzy
ul. Goławicka 1/31
03-550 Warszawa
tel. (22) 409-07-02

biuro@parkieciarzeosp.com.pl

Statut Porady Egzaminy Galeria Władze OSP Kronika OSP Rzeczoznawcy
Copyright by Ogolnopolskie Stowarzyszyszenie Parkieciarzy 2010. Wszystkie prawa zastrzezone.