• IOS Image Rotator
  • IOS Image Rotator
Strona główna O Nas SZKOLENIA Statut Porady Firmy wspierające Deklaracja członkowska Raporty Egzaminy Galeria Władze OSP Kronika OSP Rzeczoznawcy Poradnik inwestora Dokumentacja prac Wieści z Izby Kontakt Partner medialny
Nie masz jeszcze konta? Załóż konto

Jesteśmy zrzeszeni:

Co preferujesz na swojej podłodze?

Wyniki

Szkolenie Festool i Profi-Parkiet w Magii Parkietu

Z inicjatywy Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Parkieciarzy w Częstochowie odbyło się szkolenie przeprowadzone przez firmy Festool i Profi-Parkiet. W piękny, słoneczny dzień 9 maja 2014 roku

jedną z największych w okolicy firm usługowo-handlowych oraz gospodarza spotkania Magię Parkietu odwiedziło kilkudziesięciu parkieciarzy. Już od progu unosił się aromatyczny zapach świeżo zmielonej kawy, zapraszając do wejścia do środka.

Jako pierwsza tego dnia swoje produkty zaprezentowała firma Festool, lider w branży maszyn parkieciarskich. Nie skłamiemy twierdząc, że to chyba najbardziej rozpoznawalna i najchętniej używana przez parkieciarzy marka. Wpływa na to polityka firmy, która przy udoskonalaniu kolejnych produktów uważnie wsłuchuje się w głosy płynące z rynku. Bo któż lepiej wie, czy urządzenie się sprawdza i co jeszcze można w nim zmienić, jeśli nie praktycy, osoby które na co dzień wykorzystują maszyny w swojej pracy. Wszelkie uwagi są przekazywane projektantom, którzy w miarę możliwości technologicznych wprowadzają je w życie i poddają wielotygodniowym testom. Dzięki temu mamy szeroki asortyment maszyn i urządzeń, z którymi praca to przyjemność i poczucie bezpieczeństwa.

Festool rozpoczął swoją prezentację od przybliżenia szlifierek Renofix z serii RG80, RG150, DSG AG125. Są to wielozadaniowe urządzenia do ścian, stropów i oczywiście podłóg. Idealnie spisują się przy usuwaniu jastrychów, powłok i resztek klejów, zarówno na dużych powierzchniach, jak i miejscowo. Charakteryzują się dużą wytrzymałością i skutecznością dzięki silnikom o dużej mocy. Specjalne uchwyty amortyzujące wibracje oraz skuteczny system odsysania pyłu zapewniają wygodną i spokojną pracę. Urządzenia posiadają zabezpieczenia przed uszkodzeniem silnika przy przeciążeniu dzięki kontroli temperatury uzwojenia.

W dalszej kolejności omówione zostały przecinarki do betonu DSC-AG 125 i DSC-AG 230. Urządzenia zapewniają szybkie i bezpyłowe cięcie materiałów mineralnych, betonu itp. oraz wykonywania np. szczelin dylatacyjnych w posadzkach. Istnieje możliwość stosowania ich na szynie prowadzącej Festool dla uzyskania większej dokładności, zaś okienko kontrolne zapewnia stałą widoczność linii cięcia. Pracę z nimi można rozpocząć w dowolnym miejscu materiału dzięki funkcji zagłębiania.

Sporo uwagi poświęcono zagłębiarkom, wśród nich modelom TS 55, TS 75 i najnowszemu w rodzinie, zagłębiarce akumulatorowej TSC 55. Wyposażona jest ona w bezszczotkowy silnik EC-TEC. Umożliwia dwa wygodne rozwiązania w zakresie użycia akumulatorów: pracę z dwoma akumulatorami 18 V (36 V), które zapewnia maksymalną wydajność lub z jednym akumulatorem 18 V, gwarantujące niewielką masę urządzenia. Posiada także pojemnik na pył, co gwarantuje niski poziom emisji podczas pracy.

Pan Radosław Ostałowski, prowadzący szkolenie, zaprezentował także uciosarkę przesuwną – Kapex KS 120. Łączy ona wysoką efektywność cięcia z kompaktową budową i niewielkim ciężarem. Jednocześnie zapewnia wysoką precyzję, niezbędną dla uzyskiwania jak najlepszych rezultatów w pracy. Pilarka ta pozwala na szybkie blokowanie pochylenia tarczy – przy ustawianiu kąta pochylenia tarczy pilarskiej wystarczy zwolnić blokadę, ustawić właściwy kąt pochylenia i zablokować go. Specjalna pozycja blokowana zapadką sprawia, że Kapex mimo swej kompaktowej budowy i stosunkowo małej tarczy pilarskiej staje się naprawdę wielką uciosarką, pozwalając na przycinanie listew o wysokości do 120 mm. Współpracuje z kątownikiem nastawnym, dzięki czemu można bezbłędnie przenieść kąt wewnętrzny lub zewnętrzny na urządzenie i obrabiany materiał. Uciosarka Kapex ma wbudowany nowatorski laser, który emituje dwie wiązki światła, a tym samym umożliwia wygodne przykładanie materiału do tarczy z lewej lub z prawej (wskazuje bardzo dokładnie szerokość rzazu na obrabianym materiale).

Prezentację zakończono na wyrzynarce Trion PSB 300, poręcznym urządzeniu o uniwersalnym zastosowaniu, pomocnym przy skracaniu materiałów, przycinaniu listew wykańczających, czy wycinaniu łuków lub okręgów. Jej udoskonalone zabezpieczenie przeciwodpryskowe zapewnia czyste przekroje bez wyrw i eliminuje obróbkę dodatkową.

Po przerwie panowie Grzegorz Stanisławski i Tomasz Kuciak, reprezentanci firmy Profi-Parkiet zaprezentowali wybrane produkty, uwagę skupiając głównie na nowościach. Panowie w pierwszej kolejności omówili przygotowanie podłoża pod klejenie podłóg drewnianych. Z gamy gruntów położyli nacisk na produkty bezrozpuszczalnikowe: Maximus GD – grunt dyspersyjny silnie penetrujący, który doskonale nadaje się do gruntowania podłoży pylistych i wsiąkliwych cementowych, sprzedawany w formie koncentratu do rozcieńczania z wodą; Maximus G-plus – najbardziej uniwersalny grunt dyspersyjny, który wzmacnia podłoża z cementu i anhydrytu, ograniczając przy okazji chłonność i polepszając przyczepność wszystkich klejów Maximus. Maximus G-plus zalecany jest także przy ogrzewaniu podłogowym, podobnie jak Maximus Fast 500 – szybki, czysty grunt poliuretanowy. Kolejnym produktem poprawiającym parametry podłoża jest Maximus Penetral, preparat wzmacniający krzemianowy, którego zadaniem jest głęboka penetracja problematycznych podłoży cementowych.

Kolejny temat stanowiły różnice między dostępnym w ofercie klejem poliuretanowym - Berger-Bond P2S a klejami epoksydowymi - Maximus 501 i nowym Maximus EPX pod kątem klejenia desek podłogowych litych i warstwowych wykończonych. W przypadku podłóg warstwowych ciekawą alternatywą jest jednoskładnikowy klej syntetyczny Maximus R-plus, który można łatwo usunąć w przypadku nieumyślnego pobrudzenia wykańczanej powierzchni.

Korzystając z okazji Profi-Parkiet przypomniał o znajdującym się już od pewnego czasu w ofercie lakierze poliuretanowym: Maximus Ecostar. Jest to dwuskładnikowy lakier wodny na bazie czystego poliuretanu o bardzo dużej odporności na ścieranie i zabrudzenia chemiczne. Występuje w wersjach połysk, półpołysk i półmat. Dużą zaletą tego produktu jest możliwość polakierowania podłogi wcześniej zabarwionej olejem Maximus Lios. Cena tego rasowego lakieru jest niezwykle zachęcająca w porównaniu z ofertą rynku.

Wrażenie na zebranych zrobiła również próbka deski tarasowej. Był to kawałek deski bangkirai, który został przez jesień i zimę poddany działaniu warunków atmosferycznych i przestał przypominać egzotyk - stał się zszarzałym kawałkiem drewna. Na 2/3 długości deski został położony Maximus Grigioff Basic - odszarzacz, a po usunięciu przez niego patyny, na 1/3 położony został olej Maximus DeckingOil. Olej ten bardzo ładnie odnawia deskę, nadając jej dodatkowo żywszą brązową barwę (olej zawiera niewielkie ilości pigmentu). Prezentowana próbka bardzo przekonywująco ukazała poszczególne etapy rewitalizacji tarasów. Niewątpliwą zaletą zastosowanego systemu odnawiania tarasów jest jego wyjątkowo atrakcyjna cena.
Nowością w ofercie firmy Profi-Parkiet są także tarcze do szlifierek jednotarczowych z wymiennymi segmentami diamentowymi, które można dostosować do pracy z większością znanych na polskim rynku maszyn. W ofercie są dostępne diamenty do usuwania resztek starych lepików, klejów do parkietu, wykładzin, zaprawy do płytek, asfaltu, papy, żywicy (kolor zielony) oraz przeznaczone do szlifowania powierzchni betonowych oraz usuwania z nich lekkich zabrudzeń posadzki (kolor czerwony). Diamenty są bardzo łatwo wymieniane z uwagi na mocowanie magnetyczne do tarczy.

Wszystkie wspomniane produkty są już dostępnie w sprzedaży.

    


REDIX
ATLAS
Loba-Wakol
DĄBEX
TROTEC
Arbotec
Bostik


Baza dyplomowanych parkieciarzy

Baza dyplomowanych parkieciarzy


GIEŁDA OGŁOSZEŃ PARKIECIARSKICH
 Ogólnopolskie Stowarzyszenie Parkieciarzy
ul. Goławicka 1/31
03-550 Warszawa
tel. (22) 409-07-02

biuro@parkieciarzeosp.com.pl

Statut Porady Egzaminy Galeria Władze OSP Kronika OSP Rzeczoznawcy
Copyright by Ogolnopolskie Stowarzyszyszenie Parkieciarzy 2010. Wszystkie prawa zastrzezone.