• IOS Image Rotator
  • IOS Image Rotator
Strona główna O Nas SZKOLENIA Statut Porady Firmy wspierające Deklaracja członkowska Raporty Egzaminy Galeria Władze OSP Kronika OSP Rzeczoznawcy Poradnik inwestora Dokumentacja prac Wieści z Izby Kontakt Partner medialny
Nie masz jeszcze konta? Załóż konto

Jesteśmy zrzeszeni:

Co preferujesz na swojej podłodze?

Wyniki

Supermaszyny

Ostatniego dnia września, łącząc przyjemne z pożytecznym, firma Janser Polska zorganizowała spotkanie branżowe pod hasłem „Supermaszyny”. Na spotkanie zostali zaproszeni najważniejsi Klienci firmy z całej Polski, reprezentanci stowarzyszeń parkieciarskich i posadzkarskich oraz przedstawiciele producentów chemii budowlanej i podłóg.

Po oficjalnym powitaniu przybyłych Gości przez Panią Prezes Magdę Piątkowską, rozpoczęła się pierwsza część spotkania, czyli prezentacja nowości z oferty Janser oraz pokazy maszyn do obróbki podłoża. Poprowadził ją, specjalnie zaproszony z tej okazji, główny technik holdingu Janser, Andreas Komander. W pierwszej kolejności omówione zostały ręczne frezarki do obróbki małych powierzchni, a po nich kolejna rodzina maszyn - frezarki jednotarczowe przeznaczone do usuwania mas bitumicznych i frezowania podkładów. Po tym wstępie pokaz wszedł w decydującą fazę – na scenę wjechały „Supermaszyny”. Wśród nich przedstawiono i zaprezentowano maszynę jednotarczową Speedtronic oraz maszyny Tri Varo 430, Tri Varo 500, Tri Varo 650 oraz Tri Varo 760. Szeroka gama osprzętu do nich dedykowanych pozwala na usunięcie wszelkiego rodzaju pozostałości na podłożu. Słuchaczom wytłumaczono jaką maszynę najlepiej stosować w zależności od zaplanowanych prac pod względem wydajności i przeznaczenia prezentowanych urządzeń. Warunkiem skuteczności i szybkiej pracy jest odpowiedni dobór osprzętu. Technicy firmy wyjaśnili dokładnie, na co zwracać uwagę i jakich segmentów używać do określonych prac.

Kolejną „Supermaszyną” był samojezdny automat sprzątający Columbus ARA66BM70. Jest to nowość w ofercie firmy Janser. Możliwość przetestowania automatu skłoniła kilku uczestników do niecodziennej przejażdżki.

Przejażdżka ta okazała się rozgrzewką do kolejnej atrakcji, a dokładnie jazdy na motocyklu żużlowym.

W tym celu uczestnicy przenieśli się na stadion żużlowy im. Alfreda Smoczyka w Lesznie. Na miejscy goście zapoznali się z historią najstarszego polskiego klubu żużlowego Unia Leszno, mogli obejrzeć „Salę Tradycji” i znajdujące się w niej trofea sportowe. W tajniki speedwaya wprowadził ich Mistrz Polski, Adam „Sqóra” Skórnicki. Po garści ciekawostek technicznych uczestnicy mogli skorzystać z niewątpliwej atrakcji w postaci jazdy motocyklem żużlowym wokół stadionu. Dla wielu osób, którzy do tej pory interesowali się tylko „nudnymi” dyscyplinami sportu typu golf lub snooker, speedway stał się wielkim wyzwaniem, szczególnie, gdy okazało się, iż prawa fizyki działają w tym przypadku inaczej niż zwykle, a mianowicie… wyścigi żużlowe polegają na jeździe motocyklem wokół toru w lewo, z kierownicą skręconą w prawo. A w dodatku motocykl nie ma hamulców… Emocji było mnóstwo.

Na tym nie koniec atrakcji. W trakcie kolacji w wieży sędziowskiej Adam Skórnicki wręczył wszystkim dyplomy „Znawców Supermaszyn”. Po zachodzie słońca nad stadionem rozbłysły jupitery, a w ich świetle trening rozpoczęli zawodowcy - zawodnicy miejscowej drużyny. W Sky Boxie wszystkie miejsca w oknach zostały zajęte.

W pewnym momencie biesiadników zaskoczyła, wkraczająca w takt marszu Mendelsona, młoda para, która zainicjowała pokaz mody odzieży roboczej marki Janser. Nagle strzały wypłoszyły młodych, a na salę wbiegły piękne długowłose dziewczyny z pistoletami-nożami, próbujące wytropić napastnika. Po zneutralizowaniu wroga trzeba było posprzątać scenę i to chyba podobało się gościom najbardziej ;-)

Na tyle, że porwali piękne sprzątaczki do tańca. I od tej chwili trudno już było rozmawiać o supermaszynach…

 

 
    

    

    

    

    

    

    REDIX
ATLAS
Loba-Wakol
DĄBEX
TROTEC
Arbotec
Bostik


Baza dyplomowanych parkieciarzy

Baza dyplomowanych parkieciarzy


GIEŁDA OGŁOSZEŃ PARKIECIARSKICH
 Ogólnopolskie Stowarzyszenie Parkieciarzy
ul. Goławicka 1/31
03-550 Warszawa
tel. (22) 409-07-02

biuro@parkieciarzeosp.com.pl

Statut Porady Egzaminy Galeria Władze OSP Kronika OSP Rzeczoznawcy
Copyright by Ogolnopolskie Stowarzyszyszenie Parkieciarzy 2010. Wszystkie prawa zastrzezone.