• IOS Image Rotator
  • IOS Image Rotator
Strona główna O Nas SZKOLENIA Statut Porady Firmy wspierające Deklaracja członkowska Raporty Egzaminy Galeria Władze OSP Kronika OSP Rzeczoznawcy Poradnik inwestora Dokumentacja prac Wieści z Izby Kontakt Partner medialny
Nie masz jeszcze konta? Załóż konto

Jesteśmy zrzeszeni:

Co preferujesz na swojej podłodze?

Wyniki

Pierwsze Warmińsko-Mazurskie Mistrzostwa Parkieciarzy

W dniach 17-18 maja 2014 r. w Ostródzie odbyła się druga edycja regionalnych Targów Budowlanych Warmia-Mazury. Słysząc wiele pochlebnych opinii o zeszłorocznej imprezie, po otrzymaniu zaproszenia ze strony gospodarzy, zarząd Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Parkieciarzy podjął decyzję o zorganizowaniu na miejscu stoiska parkieciarskiego. Targi te są najważniejszym wydarzeniem branży budowlanej w województwie, więc stanowią doskonałą okazję do promocji podłóg drewnianych i profesjonalnych firm parkieciarskich – a to idealnie wpisuje się w jeden z głównych celów działalności stowarzyszenia.

Na miejscu OSP zorganizowało Warmińsko-Mazurskie Mistrzostwa Parkieciarzy. Była to pierwsza tego typu, pilotażowa impreza. Krótki czas dostępny na jej przygotowanie sprawił, że w zawodach wzięło udział jedynie 4 wykonawców. To i tak niezły wynik, biorąc pod uwagę zaledwie tygodniowy czas jaki mieli parkieciarze na podjęcie decyzji o uczestnictwie. Jeszcze w piątkowy wieczór swoją obecność zapowiadało dwóch zawodników więcej, jednak w jednym przypadku sprawy rodzinne, a w drugim zawodowe spowodowały rezygnację. Tym większe gratulacje należą się tym, którzy 17 maja stawili się w hali Demuth Arena w Ostródzie.

Przygotowanie zawodów okazało się też wyzwaniem dla organizatorów targów. Na szczęście sytuację szybko dało się opanować i z małym poślizgiem czasowym o godzinie 12 zawodnicy przystąpili do pracy. Nowością dla startujących było to, że nie otrzymali do ręki gotowego projektu wzoru do ułożenia. Każdy ze startujących miał do dyspozycji płytę OSB, tę samą ilość klepek z sześciu różnych gatunków drewna i dostęp do maszyn parkieciarskich. Chemię parkieciarską niezbędną do wykonania pracy dostarczyła firma HartzLack, zaś drewno Jawor-Parkiet. Zawodnicy układali wymyślony przez siebie wzór. Takie założenie było o wiele atrakcyjniejszą opcją z punktu widzenia publiczności odwiedzającej targi. Chętnie zatrzymywali się przy stanowiskach pracy, podziwiali kolorystykę i układane wzory. Mieli możliwość przyjrzenia się kunsztowi pracy rzemieślniczej i kreatywności zawodników, dla których była to doskonała okazja by pokazać możliwości, jakie stwarza drewno jako materiał na posadzki podłogowe.

Jest to o tyle istotne, że w potocznym wyobrażeniu większości społeczeństwa króluje przekonanie, że dostępne do położenia wzory na podłodze to jodełka, okrętówka, czy też prosto układana mozaika lub deski podłogowe. A okazuje się, że drewno daje ogromny wybór możliwości i jedynym ograniczeniem jest kreatywność projektanta i umiejętności wykonawcy. Dlatego też tak ważne jest, by do położenia posadzki drewnianej w mieszkaniu zatrudnić profesjonalnego wykonawcę.

Uczestnikom udało się ukończyć swoje prace o czasie. Jurorzy, wytypowani z każdej z obecnych na stoisku OSP firm, dokonali oceny przygotowanych prac. Pierwsze miejsce zajął Bartłomiej Kalita, drugie Krystian Radio, zaś trzecie Bartłomiej Stępień. Po odebraniu dyplomów i nagród zawodnicy podziękowali za miłą atmosferę i zapewnili, że będą zachęcać kolegów po fachu do udziału w przyszłorocznej imprezie.

Patronat nad zawodami objęły firmy Jawor-Parkiet, Festool i HartzLack, które współtworzyły stoisko doradczo pokazowe w Ostródzie. Obecni na miejscu specjaliści udzielali porad odnośnie podkładów pod podłogi drewniane i stosowania dostępnych na rynku systemów mocowania i wykańczania parkietów.

Firma HartzLack zaprezentowała swoją linię produktów parkieciarskich, w skład której wchodzą m.in. lakiery dwuskładnikowe i kleje. Oprócz chemii do podłóg można było zapoznać się dostępnymi w ich ofercie impregnatami do drewna i lakierobejcami.

Marka Festool zademonstrowała wysokiej jakości profesjonalne maszyny i urządzenia, ułatwiające pracę nie tylko parkieciarzom, ale rzemieślnikom również innych profesji.

Zaś Jawor-Parkiet prezentował swoją gamę produktów m.in. podłogi surowe tj. parkiety mozaikowe, przemysłowe oraz podłogi gotowe, wykończone lakierami UV, bądź olejowoskami tj. Massive Parkiet (parkiet lity), Fertig Parkiet oraz Fertig Deska (podłogi dwuwarstwowe).

 

    
    
    

 REDIX
ATLAS
Loba-Wakol
DĄBEX
TROTEC
Arbotec
Bostik


Baza dyplomowanych parkieciarzy

Baza dyplomowanych parkieciarzy


GIEŁDA OGŁOSZEŃ PARKIECIARSKICH
 Ogólnopolskie Stowarzyszenie Parkieciarzy
ul. Goławicka 1/31
03-550 Warszawa
tel. (22) 409-07-02

biuro@parkieciarzeosp.com.pl

Statut Porady Egzaminy Galeria Władze OSP Kronika OSP Rzeczoznawcy
Copyright by Ogolnopolskie Stowarzyszyszenie Parkieciarzy 2010. Wszystkie prawa zastrzezone.