• IOS Image Rotator
  • IOS Image Rotator
Strona główna O Nas SZKOLENIA Statut Porady Firmy wspierające Deklaracja członkowska Raporty Egzaminy Galeria Władze OSP Kronika OSP Rzeczoznawcy Poradnik inwestora Dokumentacja prac Wieści z Izby Kontakt Partner medialny
Nie masz jeszcze konta? Załóż konto

Jesteśmy zrzeszeni:

Co preferujesz na swojej podłodze?

Wyniki

Otwarcie siedziby Festool Polska

W dniu 6 maja 2014 r. odbyło się uroczyste otwarcie siedziby firmy Festool Polska w Sokołowie. Z tej okazji przybyli na miejsce właściciele firmy Państwo Gerda i Peter Maier wraz z córką, wchodzącą w skład Zarządu Barbarą Austel. Zaszczycili również swoją obecnością Szef Sprzedaży Festool International Dr Herwig Mehrwald, Przewodniczący Zarządu Christian Oltzscher oraz Dyrektor Sprzedaży na Europę środkowo-wschodnią i południową Pan Maciej Stajkowski. Oczywiście nie zabrakło Dystrybutorów marki Festool oraz gości specjalnych takich jak Pan Krzysztof Grabka - wójt gminy Michałowice, oraz Pan Marcin Tomaszewski - kierownik warsztatów szkoleniowych w Szkole Drzewnej w Garbatce.

Wszystkich gości powitał Jacek Rybka, piastujący stanowisko Prezesa Zarządu Festool Polska. Po nim głos zabrała p. Barbara Austel. W swojej wypowiedzi wyraziła radość z możliwości świętowania wspólnie z rodzicami otwarcia nowej siedziby Festool w Polsce. Firma działa na polskim rynku od 22 lat. Cieszy się mocną pozycją na rynku elektronarzędzi, a swój sukces zawdzięcza ścisłej współpracy z polskimi partnerami handlowymi. Przy okazji p. Austel podziękowała im za wieloletnią i owocną współpracę, życząc by przyszła współpraca obfitowała w kolejne sukcesy.

Następnie głos zabrał Christian Oltzscher: – Nowy budynek naszej siedziby świadczy o sukcesie Festool Polska, który zawdzięczamy współpracy z partnerami handlowymi. Sądzę, że budynek ten pozwoli nam na uzyskanie szybszego wzrostu i rozwoju firmy, m.in. dzięki możliwości rozbudowy serwisu oraz działu szkoleń, będzie on ostoją działań Festool na polskim rynku przez wiele przyszłych lat.

O historii firmy Festool opowiedział gościom Prezes Jacek Rybka. Założyli ją panowie Fetzer i Stoll w roku 1925 (blisko 90 lat temu), nadając jej nazwę od pierwszych liter swoich nazwisk. Wraz z upływem czasu ta mała firma rodzinna przerodziła się w duży koncern, w skład którego wchodzi 26 własnych spółek dystrybucyjnych rozsianych po całym świecie, w tym również w Polsce. Na dzień dzisiejszy Festool Group działa w blisko 70 krajach i zatrudnia ponad 2500 pracowników. Może się pochwalić stabilnym, stałym wzrostem przychodów osiąganym od wielu lat. Celem firmy jest produkcja sprzętu, który daje bardzo duże korzyści jego użytkownikom z branży rzemiosła i przemysłu. Narzędzia Festool powstają przy użyciu najnowocześniejszych technologii i wytwarzane są w Europie: w Niemczech, Czechach oraz Szwajcarii. Firma ściśle współpracuje z profesjonalnymi i przemysłowymi użytkownikami swoich systemowych rozwiązań, zbiera ich opinie i w oparciu o zgłaszane uwagi stale ulepsza swoje produkty oraz tworzy nowe systemy.

W 2008 r Festool Group w Niemczech zostało uhonorowane tytułem fabryki roku za nowoczesne produkty, technologię oraz wdrożenie i przestrzeganie norm ISO.

Prezes Jacek Rybka przypomniał również dzieje Festool w Polsce od momentu rozpoczęcia budowy sieci dealerskiej w 1992 roku, przez wyłonienie z Festo Polska spółki Tooltechnic Systems (Polska), do dnia dzisiejszego, czyli do otwarcia nowej siedziby Festool Polska. Kończąc swoje wystąpienie, podziękował wszystkim, którzy na przełomie 2013 i 2014 roku przyczynili się do sprawnej przeprowadzki firmy do nowej siedziby w Sokołowie.

Załogę Festool Polska i jej pracę oraz osiągnięcia przedstawił Michał Walczak, dyrektor sprzedaży Festool Południe. Swoje wystąpienie zakończył zabawnym wierszykiem autorstwa jednego z fanów marki Festool:

Zielona Festoolandio, ojczyzno stolarza

używanie twych darów radością obdarza.

Chociaż za te dary karzesz wiele płacić

każdy chce się nimi w swojej pracy raczyć.

Twórz dla nas nowości, niechaj cieszą oczy,

bo dźwięk marki Festool jest dla nas uroczy.

Podczas uroczystości otwarcia organizowana była II Olimpiada Festool 2014, w której uczestniczyli zaproszeni Goście i Dystrybutorzy. Rywalizacja była zacięta, a współzawodnictwo dotyczyło 4 konkurencji:
1. Odcinanie listwy o szerokości 20mm;

2. Demontaż i montaż podajnika AF 55-DWC oraz wkręcanie wkrętu;

3. Wiercenie otworów o średnicy 8 mm w betonie na głębokość 60 mm;

4. Wkręcanie w belkę drewnianą 3 wkrętów o rożnej wielkości.

Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim Paniom, które podjęły się wykonania wcale nie łatwych zadań.  

Dzień pełen wrażeń zakończono uroczystą kolacją, wręczeniem nagród oraz dyskusjami

w bardzo przyjemnej atmosferze.

 

Źródło: Festool Polska

    
    
    
    

 REDIX
ATLAS
Loba-Wakol
DĄBEX
TROTEC
Arbotec
Bostik


Baza dyplomowanych parkieciarzy

Baza dyplomowanych parkieciarzy


GIEŁDA OGŁOSZEŃ PARKIECIARSKICH
 Ogólnopolskie Stowarzyszenie Parkieciarzy
ul. Goławicka 1/31
03-550 Warszawa
tel. (22) 409-07-02

biuro@parkieciarzeosp.com.pl

Statut Porady Egzaminy Galeria Władze OSP Kronika OSP Rzeczoznawcy
Copyright by Ogolnopolskie Stowarzyszyszenie Parkieciarzy 2010. Wszystkie prawa zastrzezone.