• IOS Image Rotator
  • IOS Image Rotator
Strona główna O Nas SZKOLENIA Statut Porady Firmy wspierające Deklaracja członkowska Raporty Egzaminy Galeria Władze OSP Kronika OSP Rzeczoznawcy Poradnik inwestora Dokumentacja prac Wieści z Izby Kontakt Partner medialny
Nie masz jeszcze konta? Załóż konto

Jesteśmy zrzeszeni:

Co preferujesz na swojej podłodze?

Wyniki
 

I forum podłogi drewnianej podczas Łódź Degign Festival

W Centrum Festiwalowym Art. Inkubator przy ul. Tymienieckiego w Łodzi w dniach 09-19 października br miała miejsce 8 edycja Łódź Design Festival.
Łódź Design Festival powstał w 2007 roku przyjmując formułę przeglądu osiągnięć polskiego wzornictwa, prezentuje design w różnych odsłonach. Jest to obecnie najważniejsze miejsce w Europie Środkowo-Wschodniej wydarzenie związane z projektowaniem o randze międzynarodowej. Prezentuje design w różnych aspektach: wzornictwo przemysłowe, art i craft design, projektowanie graficzne i architektura, kończąc na modzie.
Festiwal tworzą ludzie, którzy dzięki swojej kreatywności i zaangażowaniu podejmują różne wyzwania, maja odwagę projektować i zmieniać otoczenie na lepsze.

ŁDF to miejsce wystaw kuratorskich tworzonych w odniesieniu do corocznego hasła przewodniego, na których prezentowane jest różne spojrzenie na projektowanie. Jest to też miejsce wielu warsztatów o konferencji.

Jedną z takich konferencji pod hasłem „I Forum Podłogi Drewnianej z klasą” zorganizował wiodący producent lakierów i olejów do drewna marki HartzLack. Wywodząca się z Łodzi firma Venga Hartzchemie przyciągnęła na swoje spotkanie zainteresowanych tematem konferencji parkieciarzy i wykonawców z Łodzi i jej okolic a także architektów i projektantów uczestniczących w Łódź Design Festiwal.

Głównym tematem dyskusji były rozważania na temat czy podłoga drewniana to przeżytek czy jednak modny trend. Jak właściwie dobrać drewno a także rodzaj powłoki do funkcji jaką pełni pomieszczenie. Jak prawidłowo dbać o podłogę drewnianą, aby nie straciła swojego blasku. Forum poprowadzili specjaliści firmy Venga Hartzchemie Michał Zawadzki – Kierownik Działu Marketingu i Sprzedaży oraz Magdalena Olejnik – Kierownik Działu Badań i Rozwoju. W trakcie spotkania zostały omówione systemy lakierów i olejów HartzLack, kiedy warto zdecydować się na system lakierowania a kiedy olejowania. W trakcie prezentacji zwrócono również uwagę na wysokie parametry wiodących lakierów marki HartzLack – HS Super Strong, K2 Platinium oraz olejów EX-1 i WX-1.

Spotkanie wzbogaciła możliwość uczestniczenia w praktycznych warsztatach z zakresu zabezpieczenia drewna lakierami i olejami, co umożliwiło zapoznanie się z właściwościami produktów w trakcie aplikacji.

Na zakończenie konferencji zabrał głos Prezes Zarządu Stowarzyszenia "Parkieciarze Polscy”, który zwrócił uwagę na ogromny potencjał rynku renowacji podłóg drewnianych w Polsce oraz za granicami naszego kraju.
 

 
    

    


REDIX
ATLAS
Loba-Wakol
DĄBEX
TROTEC
Arbotec
Bostik


Baza dyplomowanych parkieciarzy

Baza dyplomowanych parkieciarzy


GIEŁDA OGŁOSZEŃ PARKIECIARSKICH
 Ogólnopolskie Stowarzyszenie Parkieciarzy
ul. Goławicka 1/31
03-550 Warszawa
tel. (22) 409-07-02

biuro@parkieciarzeosp.com.pl

Statut Porady Egzaminy Galeria Władze OSP Kronika OSP Rzeczoznawcy
Copyright by Ogolnopolskie Stowarzyszyszenie Parkieciarzy 2010. Wszystkie prawa zastrzezone.