• IOS Image Rotator
  • IOS Image Rotator
Strona główna O Nas SZKOLENIA Statut Porady Firmy wspierające Deklaracja członkowska Raporty Egzaminy Galeria Władze OSP Kronika OSP Rzeczoznawcy Poradnik inwestora Dokumentacja prac Wieści z Izby Kontakt Partner medialny
Nie masz jeszcze konta? Załóż konto

Jesteśmy zrzeszeni:

Co preferujesz na swojej podłodze?

Wyniki

Certyfikowany Parkieciarz Domalux – relacja ze szkolenia

Przedstawiciele marki Domalux Professional, PPG Deco Polska, przeprowadzili w Rzeszowie szkolenie certyfikujące z zastosowania produktów marki Domalux Professional. Podczas spotkania uczestnicy usłyszeli najważniejsze informacje o wiodących na rynku lakierach, narzędziach oraz o ich zastosowaniu i właściwościach. Szkolenie odbyło się pod patronatem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Parkieciarzy.

Na szkoleniu z produktów najbardziej rozpoznawalnej marki w segmencie lakierów stawiło się wielu wykonawców, którzy przyjechali do Rzeszowa z miejscowości oddalonych o wiele kilometrów. Nie zawiedli się.

Podczas spotkania Ryszard Plantos - Szef Zespołu Szkoleń i Call Center oraz Ernest Wesołowski - Szef Zespołu Serwisu i Aplikacji, z Akademii Technik Malarskich Dekoral Professional, omówili systemy lakierów Domalux Professional, ich parametry i przeznaczenie. Ponadto przedstawili narzędzia marki Dekoral Gold przetestowane i przeznaczone do ich aplikacji. Specjaliści, w trakcie części praktycznej, sporo uwagi poświęcili również obróbce drewna, którą wykonuje się podczas przygotowania posadzki drewnianej do lakierowania. Zwrócono uwagę na zbyt dokładne i przesadne wygładzanie posadzki w trakcie przygotowywania jej do nałożenia lakieru podkładowego. Takie wypolerowane drewno może być przyczyną późniejszych problemów związanych z przyczepnością międzywarstwową oraz odpornością mechaniczną całego zastosowanego systemu lakierniczego. Dzieje się tak, ponieważ lakier podkładowy nie ma możliwości wniknąć odpowiednio głęboko w zbyt wypolerowane, wygładzone drewno (lakier podkładowy minimalnie wnika w strukturę drewna, przez co jego przyczepność może być osłabiona).

W trakcie prezentacji spore zainteresowanie wzbudziła informacja o możliwości zmiany aspektu połysku gotowej powłoki lakierniczej, przy użyciu Środków do konserwacji w połysku i półmacie marki Domalux Professional. Dzięki nim można w prosty sposób zmienić finalny aspekt powłoki – z takiej w wysokim połysku na tę w półmacie (dzięki zastosowaniu środka konserwującego w aspekcie półmatu) lub odwrotnie - z powłoki w półmacie na tę w połysku (stosując środek do konserwacji w połysku). Mając takie możliwości można w łatwy sposób, bez konieczności wykonywania dodatkowego lakierowania, uzyskać odpowiedni stopień połysku chronionej posadzki, który zadowoli każdego. Wykonawca dzięki takim właściwościom środków nie tylko zaoszczędzi swój cenny czas, lecz również będzie miał pewność, że w pełni zadowoli swojego klienta.

Wykonawcy pytali również o system przeznaczony na sale sportowe i gimnastyczne, który został dokładnie przedstawiony w drugiej części szkolenia.

Podczas całych warsztatów dokładnie omówiono produkty takie jak: Szpachla Aqua, Podkład odcinający AL, Podkład Akrylowy Aqua, Podkład Nasycający PU oraz lakiery Domalux Professional Aqua 1S i Aqua 2S, czyli lakiery nawierzchniowe, a także środki do konserwacji powłok lakierowanych. Dzięki temu każdy wykonawca mógł poznać tajniki zabezpieczania, zdobienia i renowacji powierzchni drewnianych krok po kroku. Wśród zaprezentowanych środków do konserwacji Domalux Professional znalazły się: Środek do pielęgnacji podłóg lakierowanych, Środek do konserwacji podłóg lakierowanych oraz Środek do czyszczenia podłóg lakierowanych.

W trakcie szkolenia wykonawcy otrzymali certyfikaty potwierdzające uzyskanie podstawowej wiedzy z zakresu właściwości technicznych i aplikacyjnych wyrobów marki Domalux Professional.

Zapraszamy na kolejne szkolenia z wyrobów marki Domalux Professional (najbliższe odbędzie się 23 października w Słupsku. Informacje na temat przyszłych warsztatów, punktów sprzedaży oraz pełnej dokumentacji (certyfikaty, atesty, karty techniczne) dotyczącej wyrobów marki Domalux Professional, można znaleźć na stronie internetowej www.domaluxprofessional.pl.

Certyfikat jest potwierdzeniem zdobycia rzetelnej wiedzy z zakresu prac parkieciarskich. Dzięki certyfikatowi Parkieciarz Certyfikowany Domlaux każdy wykonawca zyskuje: dodatkową reklamę producenta, dostęp do najnowszych informacji, wsparcie specjalistów Akademii Dekoral Professional i... nowe zlecenia!


Firmy i usługi wykonawców certyfikowanych przez Domalux, są reklamowane na specjalnie stworzonej do tego celu stronie internetowej www.atm.edu.pl z wyszukiwarką fachowców. Stań się jeszcze lepszy i bardziej znany!
Postaraj się o certyfikat Parkieciarz Certyfikowany Domlaux!

    REDIX
ATLAS
Loba-Wakol
DĄBEX
TROTEC
Arbotec
Bostik


Baza dyplomowanych parkieciarzy

Baza dyplomowanych parkieciarzy


GIEŁDA OGŁOSZEŃ PARKIECIARSKICH
 Ogólnopolskie Stowarzyszenie Parkieciarzy
ul. Goławicka 1/31
03-550 Warszawa
tel. (22) 409-07-02

biuro@parkieciarzeosp.com.pl

Statut Porady Egzaminy Galeria Władze OSP Kronika OSP Rzeczoznawcy
Copyright by Ogolnopolskie Stowarzyszyszenie Parkieciarzy 2010. Wszystkie prawa zastrzezone.