• IOS Image Rotator
  • IOS Image Rotator
Strona główna O Nas SZKOLENIA Statut Porady Firmy wspierające Deklaracja członkowska Raporty Egzaminy Galeria Władze OSP Kronika OSP Rzeczoznawcy Poradnik inwestora Dokumentacja prac Wieści z Izby Kontakt Partner medialny
Nie masz jeszcze konta? Załóż konto

Jesteśmy zrzeszeni:

Co preferujesz na swojej podłodze?

Wyniki

Szkolenie Parkieciarskie z firmą Amar Parkiety, 06.2013

Latem tego roku w restauracji Galop w Zielonce odbyło się szkolenie dla parkieciarzy pod patronatem firmy Amar Parkiety. Prezentację swoich produktów przeprowadziły firmy: Loba–Wakol i Nobless Polska, dystrybutor olejów i wosków OSMO.

Ze strony Loba–Wakol Polska szkolenie prowadził konsultant techniczno-handlowy Łukasz Długosz, odpowiedzialny za obsługę klientów  z Polski  centralnej oraz północno-wschodniej. Swoją wiedzą wspierał go pracownik działu  technicznego firmy Loba –  Torsten Hammerschmidt.  Zaprezentowali oni  szeroką gamę produktów obu niemieckich producentów firm Wakol oraz Loba, w tym nowości przeznaczone dla parkieciarzy profesjonalistów.

Został dokładnie przedyskutowany temat pomiarów i zaleceń wykonywanych u klientów na budowach. Omówiono i pokazano jak prawidłowo wykonywać pomiary wytrzymałości podłoża przy pomocy urządzenia Presso-Mess oraz budzące sporo emocji zagadnienie pomiarów CM, badania poziomu wilgotności oraz jego  zmian w jastrychach  cementowych z racji coraz częściej spotykanych na rynku cementów CEM II.

Na przygotowanych wcześniej próbkach słabego jastrychu cementowego  został  zaprezentowany nowy, bezzapachowy system wzmocnienia podłoża w postaci gruntówki Wakol PS 275. Jest ona  stosowana w systemie razem z piaskiem kwarcowym Wakol  S  28. Dodatkowo  zaprezentowano gruntówkę poliuretanową Wakol PU 280, która umożliwia szybki montaż podłogi drewnianej dzięki  krótkiemu czasowi jej schnięcia. Zaletą tego produktu jest możliwość odcięcia wilgoci kapilarnej do 6% CM.

Pokazano również możliwości naprawy podłoża przy pomocy lanej żywicy Wakol PS 205, służącej do zszywania spękań oraz kompleksowy system służący do odsprzęgania od słabego podłoża, a także do  redukowania naprężeń przy pomocy płyt poliestrowych RP 104 109, maty odsprzęgajacej  EM  140 oraz maty gumowo  – korkowej TS 102, służącej do odsprzęgania oraz tłumienia odgłosu kroków do 20 dB.

Kolejnym etapem szkolenia była prezentacja klejów, począwszy od kleju dyspersyjnego Wakol D 1680, który charakteryzuje się bardzo dużą wydajnością, a dzięki niskiej zawartości wody możliwością  klejenia nim podłóg warstwowych.  Pokazano również dwukomponentowy klej poliuretanowy o długim czasie otwarcia Wakol PU 215 oraz jednokomponentowy klej na bazie polimeru Wakol MS 260.

Po przerwie obiadowej została omówiona i pokazana szeroka oferta firmy  Loba w zakresie  lakierów podkładowych, między innymi WS Easy Prime na bazie wody, pozostawiających naturalny efekt kolorystyczny drewna, czy też intensywnie przyciemniający drewno i dający efekt podłogi olejowanej HS Globaseal. Pokazano również  lakiery nawierzchniowe w postaci dwuskładnikowego poliuretanowego WS  2K Fusion, charakteryzującego się łatwą aplikacją i dobrymi parametrami technicznymi oraz flagowy już, o bardzo dobrych parametrach dwukomponentowy lakier poliuretanowy WS 2K Duo, który doskonalesprawdza się na obiektach użyteczności publicznej. Omówiono także dwukomponentowy lakier WS 2K Supra A.T. stworzony w oparciu o najnowszą technologię ceramiczną. Lakier ten  jako  jedyny na rynku wykazuje 100 % wytrzymałości mechanicznej już po 24 godzinach od jego położenia, dając możliwość szybkiego wstawienia mebli.

Na zakończenie części szkoleniowej dokonano prezentacji produktów barwiących do podłóg: bejce reaktywujące na bazie wody w połączeniu z olejem HS 2K  Impact Oil w postaci wersji kolorystycznej lub bezbarwnej, również dającej 100 % wytrzymałości mechanicznej po 24 godzinach. Po połączeniu bejcy i oleju powstaje prawie nieskończona kombinacja kolorów i możliwość uzyskania indywidualnych odcieni z efektem 3D.

Produkty OSMO  zaprezentował przedstawiciel firmy Nobless Polska.

Zostało pokazane m.in. barwienie podłóg drewnianych Woskami Olejnymi Lazurowymi z gamy 31XX. Zaprezentowano jak w bardzo prosty  sposób możemy uzyskać piękny kolor na drewnie, zachowując jego naturalny wdzięk, piękno i podkreślenie rysunku słojów. Kolejnym przedstawionym produktem były Woski Twarde Olejne KOLOR, które występują w różnych odcieniach m.in. miód, bursztyn, terra, grafit oraz srebrny i złoty. Podkreślono, że wszystkie oleje OSMO zostały wytworzone na bazie naturalnych olejów i wosków roślinnych, które wnikają głęboko w drewno, zachowując elastyczność i zdrowy wygląd drewna oraz zapobiegając jego wysuszeniu i odkształcaniu.

Drewno pokryte olejami OSMO może oddychać,  a tym  samym wilgoć może parować, w wyniku  czego następuje  redukcja kurczliwości i pęcznienia drewna.

Dziękujemy wszystkim  za przybycie i aktywny udział w szkoleniu.

Amar Parkiety
ul. Krynoliny 20, Warszawa
GSM. 516-039-871

www.amarparkiety.pl

 

 

 

 

 

 

 REDIX
ATLAS
Loba-Wakol
DĄBEX
TROTEC
Arbotec
Bostik


Baza dyplomowanych parkieciarzy

Baza dyplomowanych parkieciarzy


GIEŁDA OGŁOSZEŃ PARKIECIARSKICH
 Ogólnopolskie Stowarzyszenie Parkieciarzy
ul. Goławicka 1/31
03-550 Warszawa
tel. (22) 409-07-02

biuro@parkieciarzeosp.com.pl

Statut Porady Egzaminy Galeria Władze OSP Kronika OSP Rzeczoznawcy
Copyright by Ogolnopolskie Stowarzyszyszenie Parkieciarzy 2010. Wszystkie prawa zastrzezone.