• IOS Image Rotator
  • IOS Image Rotator
Strona główna O Nas SZKOLENIA Statut Porady Firmy wspierające Deklaracja członkowska Raporty Egzaminy Galeria Władze OSP Kronika OSP Rzeczoznawcy Poradnik inwestora Dokumentacja prac Wieści z Izby Kontakt Partner medialny
Nie masz jeszcze konta? Załóż konto

Jesteśmy zrzeszeni:

Co preferujesz na swojej podłodze?

Wyniki

Szkolenie Bona w Warszawie, 8-11-2013

Bona Polska Sp. z o.o. w dniu 8 listopada 2013 roku w Golden Floor Plaza w Warszawie zorganizowała kolejne szkolenie dla parkieciarzy. W szkoleniu udział wzięło około 50 rzemieślników z Warszawy i okolic.

Na początku Pan Maciej Wiśniewski dyrektor Bona Polska omówił dystrybucję produktów Bona w Warszawie oraz przedstawił dwóch nowych dystrybutorów Bona w Warszawie. Nie wszyscy uczestnicy szkolenia wiedzieli, że obecnie w Warszawie działa dwóch dystrybutorów: firma Sawomet oraz firma Zacisze.

Następnie technik Bona Polska Robert Mądrecki rozpoczął szkolenie produktowe, które miało dwustopniowy charakter to znaczy, że po omówieniu każdej grupy produktowej obył się jej pokaz praktyczny na podłodze. Pokazu praktycznego dokonywał Robert Mądrecki przy współudziale uczestników szkolenia. Byli oni bowiem bardzo zainteresowani właściwościami produktów podczas ich aplikacji. Największym zainteresowaniem cieszyła się nowa linia olejów Bona Craft Oil. Uczestnicy szkolenia mogli się przekonać, że przy użyciu środków Bona Rich Tone i Bona Nordic Tone oraz olejów w sześciu kolorach można uzyskać 18 różnych kolorów olejów na podłodze. Najbardziej podobał się efekt dwuwymiarowości podłogi uzyskany przy zastosowaniu odpowiedniej kombinacji produktów. Nie wszyscy obecni parkieciarze wiedzieli, ze Bona posiada całą gamę podkładów pod lakiery pozwalających na uzyskanie różnych odcieni drewna, od bardzo jasnej aż do takiej, którą uzyskuje się po aplikacji rozpuszczalnikowych lakierów poliuretanowych. Wszyscy uczestnicy szkolenia znali lakiery Bona Traffic i Bona Traffic HD, ale nie wszyscy wiedzieli o lakierze Bona Novia i Bona Wave. Zwłaszcza Bona Wave ze względu na wysoki stopień połysku i rewelacyjna rozpływalność wzbudził duże zaciekawienie. Uniwersalna maszyna parkieciarska Bona Flexisand. zadziwiła parkieciarzy, ponieważ maszyna ta potrafi usunąć klej z podkładu (nawet subit) oraz wyszlifować drewnianą podłogę (również usunąć z niej stary twardy lakier). Praktyczny pokaz klejów silanowych sprawił, że parkieciarze przekonali się o tym jak szybko te kleje wiążą.

Mimo tego, że szkolenie trwało około sześć godzin wszyscy jego uczestnicy cierpliwie wytrwali do końca. Świadczy to o tym, że było ono ciekawe oraz, że nie wszystkie produkty z oferty Bona były znane parkieciarzom. Robert Mądrecki cierpliwie odpowiadał na wszystkie pytania dotyczące zwłaszcza tych mniej znanych produktów.

    
    

 REDIX
ATLAS
Loba-Wakol
DĄBEX
TROTEC
Arbotec
Bostik


Baza dyplomowanych parkieciarzy

Baza dyplomowanych parkieciarzy


GIEŁDA OGŁOSZEŃ PARKIECIARSKICH
 Ogólnopolskie Stowarzyszenie Parkieciarzy
ul. Goławicka 1/31
03-550 Warszawa
tel. (22) 409-07-02

biuro@parkieciarzeosp.com.pl

Statut Porady Egzaminy Galeria Władze OSP Kronika OSP Rzeczoznawcy
Copyright by Ogolnopolskie Stowarzyszyszenie Parkieciarzy 2010. Wszystkie prawa zastrzezone.