• IOS Image Rotator
  • IOS Image Rotator
Strona główna O Nas SZKOLENIA Statut Porady Firmy wspierające Deklaracja członkowska Raporty Egzaminy Galeria Władze OSP Kronika OSP Rzeczoznawcy Poradnik inwestora Dokumentacja prac Wieści z Izby Kontakt Partner medialny
Nie masz jeszcze konta? Załóż konto

Jesteśmy zrzeszeni:

Co preferujesz na swojej podłodze?

Wyniki

Sprawny w zawodzie - konkurs dla młodych stolarzy i technologów drewna, Oświęcim, 7-8 marca 2013

Konkurs "Sprawny w Zawodzie" realizuje jedno z podstawowych zagadnień każdego społeczeństwa – aby jego obywatele posiadali jak największą wiedzę i umiejętność zarówno w aspekcie ogólnokształcącym, jak i zawodowym. Konkurs powstał przed szesnastoma laty jako inicjatywa dwóch nauczycieli zawodu – mgr inż. Franciszka Synowca oraz mgr inż. Roberta Mikołajka, którzy wypracowali formułę, opracowali regulamin oraz po dziś dzień sprawują merytoryczną opiekę nad przedsięwzięciem.

Celem konkursów jest :
- umożliwienie rywalizacji uczniom programowo najstarszych klas
- wyrabianie u uczniów zainteresowań zawodowych, wytwarzanie atmosfery fachowości i prestiżu zawodowego
- zwrócenie uwagi na uczniów zdolnych w aspekcie ogólnozawodowym
- analiza tematyki programów w aspekcie możliwości i jakości ich realizacji
- umożliwienie kontaktów międzyszkolnych oraz wymianę doświadczeń

Partnerami i sponsorami tegorocznego wydarzenia były firmy Festool oraz Castorama. Patronat nad nim objęło również Ogólnopolskie Stowarzyszenie Parkieciarzy.

7 marca 2013 r. ks. Dyrektor Zenon Latawiec powitał wszystkich uczestników, gości i przedstawicieli sponsorów i partnerów i uroczyście zainaugurował całą imprezę. W Zespole Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego w Oświęcimiu przez dwa kolejne dni gościli najzdolniejsi stolarze i technicy technologii drewna z całej Polski (m.in. Szczecina, Płocka, Starego Sącza). Łącznie do rywalizacji przystąpiło blisko 60 uczniów.

Pierwszego dnia o tytuł "Sprawnego w Zawodzie" walczyli uczniowie szkół zawodowych o specjalności stolarz, zaś drugi dzień należał do kształcących się w technikach w klasach o profilu technik technologii drewna. Obydwa dni rywalizacji były do siebie zbliżone, jeśli chodzi o program. Znaczna różnica dotyczyła natomiast stopnia trudności pytań oraz zadań stawianych uczestnikom. Konkurs składał się z dwóch etapów: godzinnej części teoretycznej oraz praktycznej, podczas której uczniowie w ciągu czterech godzin mieli do wykonania za pomocą ręcznych narzędzi element meblowy na podstawie zwymiarowanego rysunku. Ocenie podlegały wszystkie wymiary wyznaczone na rysunku.

W tym samym czasie odbywały się wykłady prowadzone przez Stowarzyszenie Dom Drewniany w temacie wymagań techniczno-montażowych dla budownictwa drewnianego i izolacyjności cieplnej domów drewnianych oraz firmy FESTOOL Pt. "Wskaźniki zdolności w powtarzalnych procesach technologicznych", w których uczestniczyli nauczyciele i opiekunowie, a także uczniowie szkoły.

Po wyrównanej rywalizacji przewagą zaledwie 1 punktu nad kolejną osobą spośród stolarzy wygrał Adrian Pawela z ZSZ Towarzystwa Salezjańskiego w Oświęcimiu. Wśród techników technologii drewna najlepsi okazali się reprezentanci gospodarzy – pierwsze miejsce i tytuł "Sprawnego w zawodzie" trafił do Konrada Romańskiego. Wszystkim serdecznie gratulujemy.

Wyniki konkursu:

7 marca 2013 - STOLARZ
1 miejsce: Adrian Pawela –ZSZTS w Oświęcimiu
2 miejsce: Grzegorz Majkut-Andrychów
2 miejsce: Andrzej Kłusar-Zakopane
3 miejsce : Rafał Byrski- Wadowice
Wyróżnienie 1 stopnia: Sebastian Ledwig – Olesno
Wyróżnienie 2 stopnia: Marcin Frączek- ZSZTS w Oświęcimiu

8 MARCA 2013 - TECHNIK TECHNOLOGII DREWNA
1 miejsce: Konrad Romański - ZSZTS w Oświęcimiu
2 miejsce: Krzysztof Głąb - ZSZTS w Oświęcimiu
3 miejsce: Jakub Wójcik - ZSZTS w Oświęcimiu
Wyróżnienie 1 stopnia: Karol Matauszek - Białystok
Wyróżnienie 2 stopnia: Piotr Klag – Kalwaria Zebrzydowska

zdj

zdj

zdj

zdj

zdj

zdj

zdj

zdjREDIX
ATLAS
Loba-Wakol
DĄBEX
TROTEC
Arbotec
Bostik


Baza dyplomowanych parkieciarzy

Baza dyplomowanych parkieciarzy


GIEŁDA OGŁOSZEŃ PARKIECIARSKICH
 Ogólnopolskie Stowarzyszenie Parkieciarzy
ul. Goławicka 1/31
03-550 Warszawa
tel. (22) 409-07-02

biuro@parkieciarzeosp.com.pl

Statut Porady Egzaminy Galeria Władze OSP Kronika OSP Rzeczoznawcy
Copyright by Ogolnopolskie Stowarzyszyszenie Parkieciarzy 2010. Wszystkie prawa zastrzezone.