• IOS Image Rotator
  • IOS Image Rotator
Strona główna O Nas SZKOLENIA Statut Porady Firmy wspierające Deklaracja członkowska Raporty Egzaminy Galeria Władze OSP Kronika OSP Rzeczoznawcy Poradnik inwestora Dokumentacja prac Wieści z Izby Kontakt Partner medialny
Nie masz jeszcze konta? Załóż konto

Jesteśmy zrzeszeni:

Co preferujesz na swojej podłodze?

Wyniki

Spotkanie z Branżą Drzewną w Zwierzyńcu, 15 maja 2013

zdj

W dniu 15 maja odbyły się w Zwierzyńcu niecodzienne Dni Otwarte pod hasłem "Spotkanie z zawodem", których ideą była promocja szkolnictwa zawodowego ze szczególnym naciskiem na branżę drzewną.

zdj

Historia szkoły sięga roku 1945, kiedy to utworzono (jako jedną z trzech w Polsce), szkołę średnią o profilu leśnym, podlegająca Departamentowi Organizacji i Kadr Ministerstwa Leśnictwa. Obecnie szkoła, jak wiele innych, zmaga się ze skutkami niżu demograficznego, oraz ogólnym brakiem zainteresowania gimnazjalistów szkolnictwem zawodowym. Pomysłem na zmianę tego stanu rzeczy było zorganizowanie imprezy plenerowej z udziałem przedstawicieli czołowych firm z branży drzewnej, ochrony środowiska i geodezyjnej. Zaproszenie zostało również skierowane do lokalnych przedsiębiorców, stolarzy, parkieciarzy, którzy mogli na miejscu zapoznać się z ofertą firm wystawienniczych. Jako reprezentanci segmentu drzewnego na spotkaniu zaprezentowali swoją ofertę przedstawiciele takich firm jak: PROFI-PARKIET, FESTOOL, HARTZLACK, FELDER, REHAU, HOMAG, LEITZ. Ogólnopolskie Stowarzyszenie Parkieciarzy przy wsparciu firmy "Profi-Parkiet" oraz "HartzLack" wzięło w tym przedsięwzięciu czynny udział, prezentując w wyjątkowo ciekawy sposób kolejne etapy procesu układania parkietu oraz sposoby jego wykańczania. Na uwagę zasługuje fakt, iż w prezentacji brali czynny udział uczniowie Technikum Przemysłu Drzewnego, dla których była to znakomita sposobność, aby przez chwilę poczuć smak parkieciarstwa. Kto wie, może za parę lat któryś z tych młodych adeptów drzewnictwa wykorzysta zdobyte doświadczenie i skieruje swoje kroki zawodowe w tą stronę, poszerzając grono członków OSP. Ideą pomysłodawców jest, aby impreza weszła do kalendarza przedstawicieli przemysłu drzewnego na stałe, a więc – do zobaczenia za rok.

Mazurek Krystian

zdj

zdj

zdj

zdj

zdj

zdj

zdj

zdj

zdj

zdjREDIX
ATLAS
Loba-Wakol
DĄBEX
TROTEC
Arbotec
Bostik


Baza dyplomowanych parkieciarzy

Baza dyplomowanych parkieciarzy


GIEŁDA OGŁOSZEŃ PARKIECIARSKICH
 Ogólnopolskie Stowarzyszenie Parkieciarzy
ul. Goławicka 1/31
03-550 Warszawa
tel. (22) 409-07-02

biuro@parkieciarzeosp.com.pl

Statut Porady Egzaminy Galeria Władze OSP Kronika OSP Rzeczoznawcy
Copyright by Ogolnopolskie Stowarzyszyszenie Parkieciarzy 2010. Wszystkie prawa zastrzezone.