• IOS Image Rotator
  • IOS Image Rotator
Strona główna O Nas SZKOLENIA Statut Porady Firmy wspierające Deklaracja członkowska Raporty Egzaminy Galeria Władze OSP Kronika OSP Rzeczoznawcy Poradnik inwestora Dokumentacja prac Wieści z Izby Kontakt Partner medialny
Nie masz jeszcze konta? Załóż konto

Jesteśmy zrzeszeni:

Co preferujesz na swojej podłodze?

Wyniki

Piknik Parkieciarski w Radomiu, 24 sierpnia 2013 r.

W Radomiu raz na dwa lata odbywa się największa w Polsce impreza lotnicza pod nazwą Międzynarodowe Pokazy Lotnicze Air Show. W tym roku impreza odbyła się po raz 13-ty, na szczęście trzynastka okazała się tym razem szczęśliwa. Polscy lotnicy i zaproszeni reprezentanci z w tym roku 19 krajów, zademonstrowali swój lotniczy kunszt i szeroką gamę statków powietrznych w ramach wystawy naziemnej. Taka impreza to doskonała okazja do organizacji spotkania parkieciarskiego.

Na lotnisko Radom-Sadków z imprezy na imprezę przybywa większa liczba obserwatorów i miłośników lotnictwa. Tylko pierwszego dnia zapierające dech akrobacje obserwowało 80 tys. widzów. A jest to liczba szacowana na podstawie ilości sprzedanych biletów. Miłośników radomskich pokazów jest znacznie więcej, co doskonale widać przejeżdżając przez Radom i obserwując oblężone przylegające do lotniska działki.

Nie inaczej było w przypadku parkieciarzy, którzy tradycyjnie zjechali się do Radomia na zaproszenie pana Zygmunta Zenca. W tym roku współgospodarzem spotkania była firma Loba-Wakol. W trakcie spotkania zaprezentowali oni pokazy stosowania swoich flagowych produktów. Prezentacja była o tyle ciekawa, że produkty były nakładane nie na wzorniki, a na przygotowane wcześniej posadzki w dwóch pomieszczeniach stojącego na posesji domu.

W jednym pomieszczeniu za pomocą nowych padów szlifujących przygotowano podłoże przed polakierowaniem. W drugim zaś wykonano szlif międzywarstwowy lakieru, który umożliwił uzyskanie prawie idealnie gładkiej powierzchni i poprawienia przyczepności lakieru ostatecznego. Do pokazu użyto lakieru pokładowego na bazie oleju, którego zaletą jest bezzapachowość i łatwość aplikacji. Nadaje on intensywny kolor i pozwala uzyskać efekt podłogi olejowanej przykrytej lakierem nawierzchniowym. W trakcie szkolenia omówiono lakier dwuskładnikowy WS 2 K Supra AT, stworzony w oparciu w oparciu o najnowszą technologię ceramiczną. Lakier ten jako jedyny na rynku wykazuje 100% wytrzymałość mechaniczną już po 24 godzinach od jego położenia, dając możliwość wstawienia mebli do pomieszczenia na następny dzień po zakończeniu aplikacji produktu.

Na zakończenie części szkoleniowej przeprowadzono prezentację produktów barwiących do podłóg: bejce reaktywujące Activ Color na bazie wody w połączeniu z olejem dwukomponentowym HS 2K Impact Oil. Dają one niepowtarzalny efekt kolorystyczny i są łatwe w aplikacji. Po połączeniu bejcy z olejem uzyskuje się paletę 60 efektów kolorystycznych.

Pogoda wyjątkowo dopisała, utrzymała się do wieczora stwarzając idealne warunki do wspólnego biesiadowania na działce. Na stoły co i rusz wjeżdżały kolejne smakołyki przygotowane przez naszych gospodarzy. Można śmiało powiedzieć, że smakowało jak u mamy.

Podczas, gdy pokazy dobiegały powoli końca, ku uciesze gości przyjechał i rozstawił swój sprzęt zaproszony zespół muzyczny. Potrafili oni fantastycznie wyczuć oczekiwania i gusta gości. Ledwie zaczęli grać pierwsi tancerze poderwali swoje nogi do tańca.

W pewnym momencie bawiący się goście przeżyli niemałe zaskoczenie. Nie jednemu serce stanęło w gardle z powodu głośnego huku armatniego wybuchu. Zaraz potem na plac wkroczyli uzbrojeni w szable Tatarzy, którzy widocznie słysząc radosne dźwięki świetnej zabawy, postanowili „wbić się” na imprezę. Na szczęście dzielni panowie dali radę, szybko rozbroili najeźdźców i sytuacja została opanowana.

Zabawa trwała do późnych godzin nocnych. Chcieliśmy bardzo podziękować p. Zygmuntowi Zencowi, właścicielowi radomskiej firmy Zenc-Pol, za organizacje tego spotkania. Mamy nadzieję, że spotkamy się w podobnym, a może i większym, gronie za kolejne dwa lata.

    
 
    
    
    
    
 
    


REDIX
ATLAS
Loba-Wakol
DĄBEX
TROTEC
Arbotec
Bostik


Baza dyplomowanych parkieciarzy

Baza dyplomowanych parkieciarzy


GIEŁDA OGŁOSZEŃ PARKIECIARSKICH
 Ogólnopolskie Stowarzyszenie Parkieciarzy
ul. Goławicka 1/31
03-550 Warszawa
tel. (22) 409-07-02

biuro@parkieciarzeosp.com.pl

Statut Porady Egzaminy Galeria Władze OSP Kronika OSP Rzeczoznawcy
Copyright by Ogolnopolskie Stowarzyszyszenie Parkieciarzy 2010. Wszystkie prawa zastrzezone.