• IOS Image Rotator
  • IOS Image Rotator
Strona główna O Nas SZKOLENIA Statut Porady Firmy wspierające Deklaracja członkowska Raporty Egzaminy Galeria Władze OSP Kronika OSP Rzeczoznawcy Poradnik inwestora Dokumentacja prac Wieści z Izby Kontakt Partner medialny
Nie masz jeszcze konta? Załóż konto

Jesteśmy zrzeszeni:

Co preferujesz na swojej podłodze?

Wyniki

Mazowiecki Piknik Branży Parkieciarskiej BIS, Warszawa, 24 maja 2013 r.

Prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Parkieciarzy p. Arkadiusz Kowalski, po sukcesie marcowego dużego mazowieckiego pikniku parkieciarskiego, obiecał organizację podobnych imprez w przyszłości. Nie kazał długo czekać i kolejne szkolenie dla kolegów parkieciarzy pracujących na terenie województwa mazowieckiego odbyło się 24 maja 2013 r. Zainteresowanie spotkaniem było porównywalne z pierwszym szkoleniem, które odbyło się na początku marca. Nie chcąc dublować schematu spotkania tym razem odbyło się ono w Osadzie należącej do kompleksu rozrywkowego Klubu Arco w Warszawie.

Prezentacje rozpoczęła firma Tooltechnic Systems, prezentując zestaw maszyn dwóch swoich marek, Festool i Protool. Każdy z fachowców pracujących na tych maszynach ceni je przede wszystkim za precyzję i ergonomiczność. Firma projektując swoje narzędzia bierze pod uwagę opinie i sugestie rzemieślników, i to wyjaśnia ich późniejszą popularność wśród parkieciarzy. Firma kładzie również ogromny nacisk na bezpieczeństwo pracy, co jest niezwykle ważne biorąc pod uwagę specyfikę pracy parkieciarskiej.

Z zaproszenia na szkolenie skorzystała po raz pierwszy od wielu lat firma Zakłady Drzewne Zadobrze. Prezentujący jej ofertę p. Karol Grzywacz przybliżył profil działania firmy i asortyment. Zakład może pochwalić się długą tradycją. Działalność produkcyjną prowadzą od 1970 roku. Mają w swojej ofercie bardzo szeroki wachlarz produktów: parkiet, deski podłogowe surowe i gotowe, deski warstwowe, mozaikę, a także listwy i cokoły. Do ich produkcji korzystają z drewna krajowego i egzotycznego. Pracują na gatunkach: akacja, brzoza, buk, buk parzony, czereśnia, dąb, dąb czerwony, grab, jawor, jesion, wiąz, doussie, iroko, merbau i wenge.

W imieniu firmy Bochem p. Piotr Pinkowski omówił kleje dostępne w ofercie z linii parkieciarskiej. Po krótkim wstępie teoretycznym, traktującym o charakterystyce technicznej kolejnych produktów, nastąpił pokaz praktyczny i prezentacja zachowania oferowanych spoiw na podłożu i wiązania do niego elementów drewnianych.

Część szkoleniową zakończyła marka HartzLack, prezentując posiadane w ofercie lakiery i oleje. Panowie w trakcie praktycznego pokazu stosowania produktów tłumaczyli ich właściwości i podpowiadali jak powinny być prawidłowo nakładane.

Goście z głowami pełnymi nowej wiedzy po części szkoleniowej zostali zaproszeni do wspólnej biesiady. Biorąc pod uwagę, że sezon grillowy się już na dobre rozpoczął, gospodarze uraczyli gości smakołykami przyrządzonymi na ruszcie. Przy stole zastawionym smakołykami i napitkiem był czas na omówienie świeżo zdobytej wiedzy i podzielenie się swoimi spostrzeżeniami. A osoby, którym było jeszcze mało, miały okazję indywidualnie porozmawiać z obecnymi szkoleniowcami firm. Uczestnicy spotkania zostali też obdarowani upominkami ufundowanymi przez sponsorów szkolenia.


red.

    
    
    
    
    


REDIX
ATLAS
Loba-Wakol
DĄBEX
TROTEC
Arbotec
Bostik


Baza dyplomowanych parkieciarzy

Baza dyplomowanych parkieciarzy


GIEŁDA OGŁOSZEŃ PARKIECIARSKICH
 Ogólnopolskie Stowarzyszenie Parkieciarzy
ul. Goławicka 1/31
03-550 Warszawa
tel. (22) 409-07-02

biuro@parkieciarzeosp.com.pl

Statut Porady Egzaminy Galeria Władze OSP Kronika OSP Rzeczoznawcy
Copyright by Ogolnopolskie Stowarzyszyszenie Parkieciarzy 2010. Wszystkie prawa zastrzezone.