• IOS Image Rotator
  • IOS Image Rotator
Strona główna O Nas SZKOLENIA Statut Porady Firmy wspierające Deklaracja członkowska Raporty Egzaminy Galeria Władze OSP Kronika OSP Rzeczoznawcy Poradnik inwestora Dokumentacja prac Wieści z Izby Kontakt Partner medialny
Nie masz jeszcze konta? Załóż konto

Jesteśmy zrzeszeni:

Co preferujesz na swojej podłodze?

Wyniki

Lubelskie targi wyposażenia wnętrz "Aranżacje" , 12-13.10.2013

W dniach 12-13 października w Targach Lublin S.A. odbyła się premierowa edycja Targów Wyposażenia Wnętrz ARANŻACJE.  Wydarzenie zgromadziło blisko 50 wystawców. Wśród nich znalazły się zarówno firmy mające w swojej ofercie  akcesoria niezbędne do wyposażenia wnętrz, jak i przedstawiciele branży meblarskiej. Wystawcy zaprezentowali  między innymi najnowsze kolekcje mebli sypialnianych, nowoczesne kominki norweskie, meble tapicerowane, a także elementy dekoracyjne. Wśród nich prym wiodła szeroka gama tkanin dekoracyjnych – firan, zasłon oraz ambiente.

Branżę parkieciarską reprezentowało Ogólnopolskie Stowarzyszenie  Parkieciarzy.  Stoisko  stowarzyszenia  skutecznie przyciągało uwagę  zwiedzających prezentowanymi na nim pokazami układania, szlifowania i olejowania parkietów, przygotowanymi przez p. Łukasza Sochę z firmy Drewex Świdnik. Współorganizatorami pokazów parkieciarskich były firmy wspierające na co dzień OSP. Wśród nich należy wymienić Festool, który nie tylko zaprezentował w Lublinie szeroki asortyment swoich profesjonalnych maszyn parkieciarskich, ale i udostępnił je do pracy. Partnerem pokazów była także firma Jawor-Parkiet z Nowego Miasta Lubawskiego, mająca w swojej ofercie m.in.  surowe parkiety  i deski podłogowe, ale także podłogi gotowe wykończone lakierami UV bądź olejowoskami (Massie Parkiet (lity), Fertig Parkiet oraz Fertig Deska  (podłogi dwuwarstwowe). Na stoisku można było bliżej zapoznać  się  z chemią parkieciarską produkowaną przez firmy Profi-Parkiet, Loba-Wakol  i Artelit. Nad całością czuwał członek zarządu OSP Arkadiusz Andrzejczak.  Różnorodność oferty prezentowanej na stoisku przyciągała nie tylko potencjalnych klientów indywidualnych, którzy w jednym miejscu mogli się dowiedzieć wszystkiego na temat podłóg drewnianych, ale i firmy parkieciarskie, które mogły zapoznać się z nowościami w chemii czy narzędziach do montażu podłóg.

Gościem specjalnym Targów był jeden z najwyżej notowanych projektantów w polskim biznesie, pracujący m.in. dla  Ferrari i Pininfariny  –  Janusz Kaniewski,  który poprowadził wykład „Projektowanie miasta przyszłości na styku urbanistyki, architektury, designu i socjologii”.

Dodatkową atrakcją były warsztaty garncarskie prowadzone przez mistrza Piotra Skibę – wykonawcę naczyń do filmu „Quo Vadis” Jerzego Kawalerowicza, oraz warsztaty  zdobienia przedmiotów metodą decoupage prowadzone przez Fundację „Rozwiń Skrzydła”.

Dzięki prelekcjom prowadzonym przez wykładowców Lubelskiej Szkoły Sztuki i Projektowania zwiedzający mogli dowiedzieć się m.in. jakie są rodzaje i zastosowania zabytkowych przedmiotów, jak dobierać   dzieło  sztuki do wnętrza,  jak wieszać  i oprawiać obrazy oraz jak uzyskać większą  przestrzeń urządzając pomieszczenie. W trakcie trwania Targów osoby zainteresowane sztuką mogły zapoznać się z pracami uczniów i absolwentów lubelskich szkół artystycznych.

Wśród wydarzeń towarzyszącym Targom znalazły się również warsztaty aranżacji wnętrz  zgodnie  z zasadami  feng  shui oraz wykład pt. „Wnętrza w budynkach współczesnych i zabytkowych na przykładach realizacji własnych i innych autorów” Lubelskiej Izby Architektów RP.

Zwiedzający Targi Aranżacje mieli  także możliwość przenieść się w przeszłość – obok nowoczesnych, designerskich mebli pojawiła  się wystawa „Strefa PRL”, która przypomniała,  jak bardzo zmieniły się aranżacje wnętrz w polskich domach na przestrzeni ostatnich dekad.

    
    
  


REDIX
ATLAS
Loba-Wakol
DĄBEX
TROTEC
Arbotec
Bostik


Baza dyplomowanych parkieciarzy

Baza dyplomowanych parkieciarzy


GIEŁDA OGŁOSZEŃ PARKIECIARSKICH
 Ogólnopolskie Stowarzyszenie Parkieciarzy
ul. Goławicka 1/31
03-550 Warszawa
tel. (22) 409-07-02

biuro@parkieciarzeosp.com.pl

Statut Porady Egzaminy Galeria Władze OSP Kronika OSP Rzeczoznawcy
Copyright by Ogolnopolskie Stowarzyszyszenie Parkieciarzy 2010. Wszystkie prawa zastrzezone.