• IOS Image Rotator
  • IOS Image Rotator
Strona główna O Nas SZKOLENIA Statut Porady Firmy wspierające Deklaracja członkowska Raporty Egzaminy Galeria Władze OSP Kronika OSP Rzeczoznawcy Poradnik inwestora Dokumentacja prac Wieści z Izby Kontakt Partner medialny
Nie masz jeszcze konta? Załóż konto

Jesteśmy zrzeszeni:

Co preferujesz na swojej podłodze?

Wyniki

Kieleckie targi DOM, 13-15.09.2013 r.

Kolejna edycja ulubionych targów Kielczan upłynęła pod znakiem licznych wydarzeń towarzyszących. W ciągu trzech targowych dni, najnowszą ofertę elementów wyposażenia i aranżacji wnętrz obejrzało ponad 8 tys. zwiedzających.

Mistrzostwa  Płytkarzy, pokazy parkieciarzy i łazienka wg projektu Macieja Zienia, to tylko niektóre spośród atrakcji przygotowanych przez organizatorów dla gości IV Jesiennych Targów Materiałów  Budownictwa Mieszkaniowego  i Wyposażenia Wnętrz DOM i WNĘTRZE. Wystawę, podczas której najnowszą ofertę elementów wyposażenia wnętrz,  aranżacji przestrzeni oraz wszystkiego,  co niezbędne do  remontu  zaprezentowało ponad 100 wystawców, odwiedziło przeszło 8 tysięcy zwiedzających. Podczas targów, zwiedzający mieli możliwość zapoznania się  z prawdziwymi  „perełkami” współczesnego  zdobnictwa i aranżacji wnętrza,  jak np. balustradą z diamentami Swarovskiego, czy wanną z odbiornikiem TV.  Na wszystkich zainteresowanych zmianą aranżacji łazienki, czekało stoisko innowacyjne- nowoczesna łazienka. W ramach ekspozycji, można było m.in. zapoznać  się  z prezentowaną po  raz drugi w Polsce, kolekcją projektanta Macieja Zienia dla firmy Tubądzin, w której znalazła się glazura  i terakota  inspirowana Berlinem.  Podczas  targów, prezentowane były także umywalki z marmuru, onyksu i skamieniałego drewna, które stanowią najnowsze trendy w dekoracji łazienek, podobnie  jak naturalny drobny  kamień  idealny do aranżacji powierzchni podłóg i ścian. Tradycyjnie już, w ramach trzech targowych dni, odbyły się bezpłatne porady udzielane przez specjalistów z zakresu architektury, rzeczoznawców i wykonawców. Na wszystkich poszukujących inspiracji, czekała prezentacja „Jak zaaranżować salon”. Nie zabrakło także porad dotyczących wystroju pokoju dziecięcego.

W ramach targów miały miejsce liczne pokazy, m.in.: kunsztu rzemieślniczego,  fugowania oraz Mistrzostwa  Płytkarzy. Na wszystkie rodziny, które w dniach od 13 do 15 września odwiedziły targi, czekała możliwość wykonania bezpłatnego zdjęcia familijnego.

Program pokazów wzbogaciło także Ogólnopolskie Stowarzyszenie Parkieciarzy przygotowując na swoim stoisku pokazy sztuki parkieciarskiej. Współgospodarzami  stoiska były firmy Uzin, Selena, Jawor-Parkiet, których to produkty zostały wykorzystane przez parkieciarzy pracujących na stoisku. Nad przebiegiem pokazów  czuwał  Zygmunt  Zenc  z radomskiej firmy Zencpol. To jego pracownicy przez  trzy dni  trwania  imprezy codziennie układali inne wzory z parkietu dając popis swoich umiejętności wykańczając na różne sposoby powierzchnie drewniane. Do przyklejania parkietu na wzorniki z płyt 0SB używali kleju hybrydowego HB-810.Następnie przyklejone klepki parkietu zostały malowane lakierami bezbarwnymi o różnym aspekcie .Chodziło o to, aby pokazać potencjalnemu klientowi jak wygląda podłoga pomalowana lakierem o aspekcie matowym, półmatowym, a jak w połysku. Do zaprezentowania aspektu półmatowego użyto dwuskładnikowego poliuretanowego lakieru we frakcji wodnej PW-460.Zaprezentowano również system zabezpieczania podłóg drewnianych naturalnymi olejami barwiącymi. Oleje te mają bogata paletę barw i są kompatybilne ze sobą dzięki czemu inwestor ma prawie nieograniczone możliwości aranżacji kolorystycznej. Pracownicy za pomocą pacy metalowej nakładali na powierzchnię wzorników olej koloryzujący OL-611 w kolorze teaku oraz dębu wędzonego. Na następny dzień zaolejowane powierzchnie zostały pomalowane pół matowym lakierem PW-460.Jest to coraz bardziej powszechna metoda zabezpieczania podłóg drewnianych ponieważ łączy ze sobą zalety łatwości codziennej konserwacji powierzchni lakierowanych z pięknem i niepowtarzalnym ciepłym zabarwieniem olejami. Pokazy praktyczne przygotowane przez profesjonalny zespól pracowników Pana Zenca budziły duże i niekłamane zainteresowanie zwiedzających.

Targi DOM i WNĘTRZE są doskonałą okazją do zaznajomienia się z najnowszymi tendencjami w aranżacji  i wyposażeniu wnętrz. Dzięki licznym wydarzeniom towarzyszącym skierowanym do rodzin, są nie tylko znakomitą okazją do poszerzenia wiedzy, ale także do rodzinnego spędzenia wolnego czasu. Zapraszamy na wiosenną edycję wystawy, która odbędzie się już od 11 do 13 kwietnia 2014 w Targach Kielce.

    
    
    
    
    
  


REDIX
ATLAS
Loba-Wakol
DĄBEX
TROTEC
Arbotec
Bostik


Baza dyplomowanych parkieciarzy

Baza dyplomowanych parkieciarzy


GIEŁDA OGŁOSZEŃ PARKIECIARSKICH
 Ogólnopolskie Stowarzyszenie Parkieciarzy
ul. Goławicka 1/31
03-550 Warszawa
tel. (22) 409-07-02

biuro@parkieciarzeosp.com.pl

Statut Porady Egzaminy Galeria Władze OSP Kronika OSP Rzeczoznawcy
Copyright by Ogolnopolskie Stowarzyszyszenie Parkieciarzy 2010. Wszystkie prawa zastrzezone.