• IOS Image Rotator
  • IOS Image Rotator
Strona główna O Nas SZKOLENIA Statut Porady Firmy wspierające Deklaracja członkowska Raporty Egzaminy Galeria Władze OSP Kronika OSP Rzeczoznawcy Poradnik inwestora Dokumentacja prac Wieści z Izby Kontakt Partner medialny
Nie masz jeszcze konta? Załóż konto

Jesteśmy zrzeszeni:

Co preferujesz na swojej podłodze?

Wyniki

Z DOMem najlepiej, OSP na targach w Kielcach, 5-7 kwietnia 2013

Jak zaprojektować dom i mieszkanie? Jak powinien wyglądać ogród idealny? Jak sprawić, aby te miejsca były komfortowym azylem, przytulnym gniazdkiem i funkcjonalną przestrzenią? Na te pytania znaleźć można odpowiedź zawsze w Targach Kielce na targach DOM oraz OGRÓD I TY. W 2013 roku na stoiskach prezentowało się ponad 200 wystawców z Polski i zagranicy.

Wystawa DOM to nie bez powodu jedno z ulubionych wydarzeń targowych mieszkańców Kielc i sąsiadujących regionów. Jest to miejsce, w którym co roku ponad 20 000 osób zapoznaje się z pełną ofertą firm z branży budowlanej, rozmawia z ekspertami z zakresu wystroju wnętrz oraz korzysta z fachowych rad architektów. Targi DOM adresowane są do osób, które chcą zmienić wygląd domu lub zaczerpnąć inspiracji z najnowszych trendów w urządzaniu mieszkania. Wystawa jest jedną z największych wystaw tej branży, oferującą szeroką gamę elementów wyposażenia wnętrz, materiałów budowlanych i wykończeniowych.

Podczas targów DOM odbyło się otwarte seminarium poświęcone wchodzącemu w życie od 1 lipca br. rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie nowych warunków i zasad wprowadzania na rynek wyrobów budowlanych. Podczas seminarium omówione zostały regulacje płynące z nowego prawa unijnego, a także kierunki nowelizacji ustawy o wyrobach budowlanych, których celem jest uszczegółowienie i dostosowanie krajowego systemu prawnego do przepisów rozporządzenia. Jedną z najważniejszych nowości zawartych w zmienionych przepisach jest postanowienie, że na rynku europejskim jedynym oznakowaniem dotyczącym wyrobów objętych zharmonizowaną normą europejską lub europejską oceną techniczną będzie znak CE. Dla konsumentów natomiast niezwykle ważne jest to, że nowe przepisy zmierzają do zagwarantowania pełnej wiarygodności opisów właściwości użytkowych wyrobów wprowadzanych do obrotu, których potwierdzeniem będzie umieszczany na nich znak CE. Spotkanie organizował Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego.

Tak jak podczas kilku poprzednich edycji imprezy, tak i tym razem nie zabrakło stoiska Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Parkieciarzy. Uwagę zwiedzających przyciągały profesjonalnie przeprowadzone pokazy pasowania i układania podłóg drewnianych, a także możliwości barwienia podłóg drewnianych dzięki dostępnym na rynku systemom koloryzującym. Dają one klientom dodatkowe możliwości wyboru koloru na podłogi, nie ograniczone jak do niedawna jedynie wyborem odpowiedniego gatunku drewna. Pokazy zorganizowała firma Zenc-Pol z Radomia, "weteran" w organizowaniu pokazów parkieciarskich, którego pracownicy z sukcesami wielokrotnie brali udział w wielu zawodach parkieciarskich.

Bardzo dużą popularnością cieszyły się podłogi gotowe wykończone fabrycznie olejem i lakierem firmy JAWOR-PARKIET, producenta podłóg drewnianych, który w ostatnim czasie zasilił szeregi stowarzyszenia. Przedstawiciele Zakładów Chemicznych BOCHEM, producent szerokiej gamy klejów, prezentowali swoje produkty z linii skierowanej dla branży parkieciarskiej.

Integralną częścią wystawy DOM są co roku targi OGRÓD I TY. Tam zobaczyć można najmodniejsze meble ogrodowe, altany, domki letniskowe, ogrodzenia, rzeźby ogrodowe, odlewy artystyczne, oświetlenie ogrodowe, baseny, fontanny, oczka wodne, urządzenia zraszające i nawadniające, jak również rośliny ozdobne i krzewy, sprzęt ogrodniczy, narzędzia i maszyny dla ogrodnictwa. Ze względu na pogodę po raz pierwszy wystawa odbyła się nie na terenie zewnętrznym, a w halach wystawienniczych.

Tegorocznej imprezie ogrodniczej towarzyszył trzeci już przystanek akcji ekologicznej "Elektrokarawana". W jej ramach zaprosiliśmy kielczan do zbiórki elektroodpadów w zamian za rośliny, a także do udziału w warsztatach, grach edukacyjnych i wystawie posterowej.

zdj

zdj

zdj

zdj

zdjREDIX
ATLAS
Loba-Wakol
DĄBEX
TROTEC
Arbotec
Bostik


Baza dyplomowanych parkieciarzy

Baza dyplomowanych parkieciarzy


GIEŁDA OGŁOSZEŃ PARKIECIARSKICH
 Ogólnopolskie Stowarzyszenie Parkieciarzy
ul. Goławicka 1/31
03-550 Warszawa
tel. (22) 409-07-02

biuro@parkieciarzeosp.com.pl

Statut Porady Egzaminy Galeria Władze OSP Kronika OSP Rzeczoznawcy
Copyright by Ogolnopolskie Stowarzyszyszenie Parkieciarzy 2010. Wszystkie prawa zastrzezone.