• IOS Image Rotator
  • IOS Image Rotator
Strona główna O Nas SZKOLENIA Statut Porady Firmy wspierające Deklaracja członkowska Raporty Egzaminy Galeria Władze OSP Kronika OSP Rzeczoznawcy Poradnik inwestora Dokumentacja prac Wieści z Izby Kontakt Partner medialny
Nie masz jeszcze konta? Załóż konto

Jesteśmy zrzeszeni:

Co preferujesz na swojej podłodze?

Wyniki

Zlot parkieciarzy podczas tegorocznego Wielkiego Pikniku OSP, Zaździerz 7.07.2012

Tym razem Ogólnopolskie Stowarzyszenie Parkieciarzy zaprosiło zrzeszonych u siebie wykonawców do Zaździerza, a dokładnie do położonego w samym centrum Polski ośrodka „12 dębów”. Niektórym gościom miejsce na pewno jest już znane. Brać parkieciarska skupiona przy OSP miała okazję tam się bawić w 2008 roku. A ponieważ wspomnienia z owego spotkania są cały czas bardzo miłe, decyzja o ponownej organizacji pikniku parkieciarskiego w tym samym miejscu nie była specjalnie trudna do podjęcia.

W rezultacie w dniu 7 lipca od południa ośrodek powoli zaczął zapełniać się zjeżdżającymi z różnych stron Polski parkieciarzami. Pogoda na szczęście okazała się łaskawa. Po rześkim poranku, idealnym na trudy podróży, koło południa słońce zaczęło coraz mocniej przyświecać. A poprawiającej się pogodzie towarzyszyły coraz lepsze nastroje zaproszonych gości. Szczególnie, że już od progu przyjezdnych witał zapach przygotowywanych na grillu aromatycznych potraw. Wszem wiadomo, że Polak głodny, to Polak zły, więc organizatorzy spotkania woleli nie ryzykować bez potrzeby.

Program spotkania był wypełniony „po brzegi”. Po nasyceniu pierwszego głodu śmiałkowie zgłosili swój udział do zaplanowanych na ten dzień konkursów.

Na pierwszy ogień poszedł tradycyjny rzut klepką. Może konkurencja nie najnowsza, ale za każdym razem wzbudzająca chyba największe emocje. Wydaje się dyscypliną prostą, ale każdy kto sam spróbował w niej swoich sił wie, że to tylko pozory. Ileż to razy ta klepka niby dobrze leży w dłoni, leci w odpowiednim tempie i kierunku, dosięga zamierzonego celu i… na samym końcu ląduje poza obrębem kosza. I znowu pudło. Co poniektórzy gracze zdradzili, że obiecują sobie prowadzić treningi między piknikowe w tej dyscyplinie. Ale, jak to bywa z podobnymi planami, uciekają one z pamięci zaraz po pikniku, a przypominają w momencie wpisywania się kolejny raz na listę zawodników. A tych zagrzewał do walki DJ, serwując rytmiczną muzykę. Prawidłowości nad przebiegiem konkurencji pilnował Ryszard Drab, skrupulatnie notując komu ile razy udała się trudna sztuka trafienia do celu.

W międzyczasie swoje rozgrywki rozpoczęła „liga piłkarska”. A było o co walczyć, bo o Parkieciarski Puchar OSP CUP 2012. Sędziował w niej Waldemar Kwiek. Do rozgrywek przystąpiło kilkanaście dwuosobowych drużyn. Wszystko odbyło się zgodnie ze światowymi standardami: eliminacje poprzedziły ćwierćfinały, później półfinały i na koniec finał. Walka zacięta, chociaż mecze krótkie. Rzadko które zawody piłkarskie są tak emocjonujące, a drużyny krótkim czasie rozgrywają tak wiele meczy. Dobrze, że to były tylko piłkarzyki, więc dobrej formy wymagały jedynie nadgarstki graczy, a oni sami zgrania i dobrego refleksu.

Nadzór na prawidłowym przebiegiem kolejnej konkurencji objął Arkadiusz Kowalski. Na wyznaczonym torze zostały rozegrane zawody w kolarstwie ekstremalnym. Najbardziej ekstremalny w niej był rozmiar dostępnego roweru. Na jego miniaturowej wersji trzeba było pokonać określony odcinek w jak najkrótszym czasie. Ze względów oczywistych sztuka ta najlepiej wychodziła dzieciom. Niezrównany okazał się Kacper Mazurowski, który zdeklasował pozostałych konkurentów. Pełnoletnia część kolaży również dzielnie walczyła, chociaż dla nich w pewnym momencie konkurencja skończyła się rywalizacją, który z nich sprawniej chwyci rower i dobiegnie z nim do mety.

W tym samym czasie trwał turniej gry w piłkę siatkową o Parkieciarski Puchar Polski, któremu sędziował Arkadiusz Andrzejczak. Jak przed rokiem, dla jednego z zawodników udział w nim zakończył się kontuzją. Na szczęście niezbyt poważną i zawodnik zszedł z boiska o własnych siłach. Poświęcenie jednak się opłaciło, a drużyna zwyciężyła.

Konkurencją finałową spotkania były walki gladiatorów. W pełni bezpiecznie, pod okiem doświadczonego sędziego, można było dać upust swojemu ewentualnemu rozczarowaniu przegraną w poprzednich konkurencjach i przyłożyć w swojemu przeciwnikowi. A, że zwycięzca mógł być tylko jeden i został nim Marcin Piegowski.

Wysoka temperatura w ciągu dnia i mnogość atrakcji zmęczyła zawodników. Na szczęście dostępny w ośrodku basen pomógł im zregenerować siły przed kolacją.

Na rozpoczęcie wieczornej zabawy głos zabrał prezes stowarzyszenia, Arkadiusz Kowalski, który w swoim krótkim przemówieniu podziękował wszystkim za przybycie, ciesząc się, że mimo letniego nawału pracy tak wielu osobom udało się wygospodarować czas i uczestniczyć w pikniku.

Później przyszedł czas na oczekiwaną przez wielu ceremonię wręczenia ciężko wywalczonych w ciągu dnia nagród. Wręczyli je panowie Waldemar Kwiek i Arkadiusz Andrzejczak. Mistrzowie otrzymali pamiątkowe puchary oraz drobne upominki.

Pełna lista laureatów poszczególnych konkurencji:

Rut klepką kobiet:
1. Agata Sobol
2. Joanna Kwiek
3. Magdalena Leszko

Rut klepką mężczyzn:
1. Tomasz Kuciak
2. Zbigniew Pobedyński
3. Radosław Wichrowski

Parkieciarski Puchar Polski w Piłce Siatkowej:
1. Hubert Piechota, Marta Piechota, Tadeusz Nowakowski, Marek Lewkowicz, Radosław Wichrowski, Michał Zawadzki.
2. Honorata Bolmowska, Arkadiusz Bolmowski, Piotr Pinkowski, Leszek Socha, Mrcin Drab.

Parkieciarski Puchar Polski OSP CUP 2012:
1. Urszula i Tomasz Kędzia
2. Marcin Piegowski i Arkadiusz Bolmowski

Kolarstwo ekstremalne:
Kacper Mazurowski

Gladiatorzy:
Marcin Piegowski

Po części oficjalnej goście ruszyli w tany. DJ nadawał ton zabawie i chyba nieźle grał, bo tancerzy na parkiecie wcale nie ubywało, mimo że zabawa trwała wiele godzin.

Miłą niespodzianką był fakt, że pojawiło się sporo osób uczestniczących w Pikniku Parkieciarskim OSP po raz pierwszy, więc słowa zadowolenia z ich ust cieszą najbardziej. Obiecali pojawiać się teraz na spotkaniach regularnie, a my trzymamy ich za słowo.

Przy okazji zarząd stowarzyszenia składa podziękowania firmom wspierającym za ufundowanie nagród rzeczowych.

zdjęcie

zdjęcie

zdjęcie

zdjęcie

zdjęcie

zdjęcie

zdjęcie

zdjęcie

zdjęcie

zdjęcie

zdjęcie

zdjęcie

zdjęcie

zdjęcie

zdjęcieREDIX
ATLAS
Loba-Wakol
DĄBEX
TROTEC
Arbotec
Bostik


Baza dyplomowanych parkieciarzy

Baza dyplomowanych parkieciarzy


GIEŁDA OGŁOSZEŃ PARKIECIARSKICH
 Ogólnopolskie Stowarzyszenie Parkieciarzy
ul. Goławicka 1/31
03-550 Warszawa
tel. (22) 409-07-02

biuro@parkieciarzeosp.com.pl

Statut Porady Egzaminy Galeria Władze OSP Kronika OSP Rzeczoznawcy
Copyright by Ogolnopolskie Stowarzyszyszenie Parkieciarzy 2010. Wszystkie prawa zastrzezone.