• IOS Image Rotator
  • IOS Image Rotator
Strona główna O Nas SZKOLENIA Statut Porady Firmy wspierające Deklaracja członkowska Raporty Egzaminy Galeria Władze OSP Kronika OSP Rzeczoznawcy Poradnik inwestora Dokumentacja prac Wieści z Izby Kontakt Partner medialny
Nie masz jeszcze konta? Załóż konto

Jesteśmy zrzeszeni:

Co preferujesz na swojej podłodze?

Wyniki

TARGI BUDOWLANE SIBEX 24-26.02.2012

TARGI BUDOWLANE SIBEX 2012 ORAZ TARGI WYPOSAŻENIA WNĘTRZ SILESIA INTERIOR 2012, Sosnowiec 24-26.02.2012 r.

Na zaproszenie organizatorów sosnowieckich targów budowlanych Ogólnopolskie Stowarzyszenie Parkieciarzy wzięło udział w 5. edycji Targów Budowlanych Silesia Building Expo SIBEX 2012. Obok wystawy branży budowlanej odbyły się  II Targi Wyposażenia Wnętrz SilesiaINTERIOR, Targi Mieszkaniowo-Developerskie TeMD i Salon Techniki Grzewczej i Instalacyjnej SILTERM-INSTAL.

W wystawie wzięło udział blisko 290 wystawców, którzy zaprezentowali swoją ofertę zwiedzającym w liczbie ponad 8000 osób. Strony internetowe odnotowały znacznie zwiększony ruch i osiągnęły prawie 15900 wejść z 245 miejscowości na terenie całego kraju. Ponad 2000 osób oglądało internetową transmisję na żywo z targów.

Targi te z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością, zarówno wśród wystawców, jak i zwiedzających. Impreza zyskuje cały czas na znaczeniu, stając się największym wydarzeniem w branży budowlanej odbywającym się na południu Polski. Wystawa obejmuje szeroki zakres tematyczny, zainteresowani znajdą na niej wszystko do budowy i wyposażenia domu lub mieszkania, począwszy od wyboru materiałów budowlanych i wykończeniowych, przez dobór instalacji grzewczej, klimatyzacyjnej i wodnej, kończąc na zakupie odpowiednich mebli, urządzeń AGD oraz wszelkiego rodzaju elementów dekoracyjnych.

Nie tylko wystawa

Targi Budowlane SIBEX 2012 oprócz imponującej ekspozycji zapewniły również liczne wydarzenia towarzyszące. Zaplanowane branżowe konferencje oraz seminaria wzbudziły szerokie zainteresowanie wśród odwiedzających. W tym roku niewątpliwy sukces odniosło seminarium „Budownictwo Drewniane” poświęcone budowie oraz aranżacji domów prefabrykowanych. W jego ramach firma DREWDOM-Mętel skonstruowała szkielet mieszkalnego domu drewnianego, który w ostatni dzień Targów zlicytowano za 38.000 zł. Na wyróżnienie zasłużyły również Śląskie Warsztaty Montażowe z rozegranym Konkursem Mistrzów Montażu, 3. Śląskie Mistrzostwa Dekarzy oraz liczne pokazy blacharskie czy tynkarskie. Podczas tematycznych wykładów zwiedzający mogli także poznać szczegóły dotyczące budownictwa energooszczędnego, zalety domów pasywnych oraz Systemów Kominowych BRATA. Liczne audytorium zgromadziła konferencja pt.„Internet jako narzędzie wsparcia sprzedaży asortymentu wyposażenia wnętrz”, towarzysząca targom SilesiaINTERIOR.

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Parkieciarzy, przy współpracy z zrzeszonymi firmami usługowo-handlowymi Centrum Parkieciarza i Dom Parkieciarza, zagospodarowało sześćdziesięciu-cztero metrowe stoisko, organizując na nim m.in. pokazy parkieciarskie i konkursy z nagrodami.

Dyżurujący na nim eksperci udzielali porad technicznych z zakresu wyboru posadzek drewnianych i materiałów montażowych. Wyjaśniali sposoby wykończenia oraz pielęgnacji  i konserwacji parkietów, zasad łączenia na jednej powierzchni podłogi drewnianej z pozostałymi możliwymi elementami posadzkowymi.

Pokazy parkieciarskie polegały na ułożeniu klepek parkietowych w różne wzory na płycie. Parkieciarze przyklejając przygotowane elementy różnymi klejami do podłoża objaśniali zwiedzającym, jaką podłogę można kleić na jaki klej.

W drugim dniu imprezy szlifowano ułożoną podłogę pełną gamą maszyn, od szlifierek taśmowych poprzez polerki jednotarczowe, trójtarczowe do szlifierek oscylacyjno obrotowych.

Na koniec powierzchnię wykańczano olejami, w tym także olejami koloryzującymi.

Pokazy cieszyły się niemałym zainteresowaniem zwiedzających, co przełożyło się na liczne kontrakty zawierane z klientami na stoisku.

Dużą uwagę zwiedzających zwróciła wystawa firmy Parkiet Hajnówka złożona z desek podłogowych litych wykończonych olejami koloryzującymi.

Największą jednak popularnością cieszył się tradycyjny konkurs parkieciarski, znany do tej pory jedynie naszym zrzeszonym członkom, a mianowicie rzut klepką do celu. Pewnie miały również na to wpływ nagrody główne czekające na zwycięzców - wysokiej jakości aparaty fotograficzne OLIMPUS D 720  ufundowane przez firmy PARKIET HAJNÓWKA I CENTRUM PARKIECIARZA.

O zainteresowaniu konkursem świadczą liczby: w sobotę wzięło udział kilkadziesiąt osób, zaś w niedzielę dwukrotnie więcej. Treningi rozpoczynały się zaraz po otwarciu targów, a przekaz na żywo przez Internet transmitowano przez cały czas trwania zawodów.

Z tego miejsca bardzo dziękujemy firmom Centrum Parkieciarza i Dom Parkieciarza za pomoc w organizacji stoiska, za poświęcony czas oraz profesjonalnie przygotowane i poprowadzone pokazy sztuki parkieciarskiej. Jubileuszowa 5. edycja targów SIBEX potwierdziła swoje znaczenie w regionie i z przyjemnością weźmiemy udział w kolejnej ich edycji, na które już teraz otrzymaliśmy zaproszenie.

Pokazy przeprowadziły firmy:

logo logo

zdjęcie

zdjęcie

zdjęcie

zdjęcie

zdjęcie

zdjęcie

zdjęcie

zdjęcie

zdjęcie

zdjęcie

zdjęcie

zdjęcie

zdjęcie

zdjęcie

zdjęcie

zdjęcieREDIX
ATLAS
Loba-Wakol
DĄBEX
TROTEC
Arbotec
Bostik


Baza dyplomowanych parkieciarzy

Baza dyplomowanych parkieciarzy


GIEŁDA OGŁOSZEŃ PARKIECIARSKICH
 Ogólnopolskie Stowarzyszenie Parkieciarzy
ul. Goławicka 1/31
03-550 Warszawa
tel. (22) 409-07-02

biuro@parkieciarzeosp.com.pl

Statut Porady Egzaminy Galeria Władze OSP Kronika OSP Rzeczoznawcy
Copyright by Ogolnopolskie Stowarzyszyszenie Parkieciarzy 2010. Wszystkie prawa zastrzezone.