• IOS Image Rotator
  • IOS Image Rotator
Strona główna O Nas SZKOLENIA Statut Porady Firmy wspierające Deklaracja członkowska Raporty Egzaminy Galeria Władze OSP Kronika OSP Rzeczoznawcy Poradnik inwestora Dokumentacja prac Wieści z Izby Kontakt Partner medialny
Nie masz jeszcze konta? Załóż konto

Jesteśmy zrzeszeni:

Co preferujesz na swojej podłodze?

Wyniki

Szkolenie Uzin dla parkieciarzy, Skarżysko Kamienna, 16.11.2012

16 listopada, w piątek w Skarżysku Kamiennej odbyło się kolejne szkolenie parkieciarskie. Gospodarzem spotkania był p. Jerzy Bieszczad, założyciel rodzinnej firmy Z.H.U. Domek, który z powodzeniem prowadzi działalność już od 1996 roku. Jego firma specjalizuje się w instalacji wykładzin oraz przygotowaniu podłoża. Wieloletnia działalność w branży podłogowej oraz zdobyte doświadczenie było jasną wskazówką dla Michała Bieszczada - syna Pana Jerzego, że warto swoje dorosłe życie również związać z tą branżą. Aby jednak firma mogła się rozwijać konieczne było rozszerzenie oferty produktów oraz usług. Michał postawił na rozwój branży parkieciarskiej. Była to naturalna konsekwencja rozwoju. Wieloletnia współpraca z firmą Uzin nie wymagała wprowadzenia nowej marki, a jedynie rozszerzenie dotychczasowej oferty. Zdobyte doświadczenie w dziedzinie naprawy podłoży oraz odpowiedni park maszynowy był najlepszym kapitałem do płynnego przejścia z branży wykładzinowej do parkietów.

Michał Bieszczad zaprosił na szkolenie zaprzyjaźnionych, okolicznych parkieciarzy. Spotkanie poprowadzili Dariusz Turski oraz Janusz Dziewanowski - przedstawiciele firmy Uzin Polska.

Jak wiadomo niska jakość podłoży jest dużym problemem w przypadku prac parkieciarskich. Pan Dariusz Turski zwrócił uwagę na fakt, iż niezależnie od jakości podłoża najważniejszym czynnikiem wpływającym na pracę drewna jest niezrozumienie zależności pomiędzy wilgotnością powietrza oraz drewna. Często, nie posiadając odpowiedniej wiedzy ciężko nam wytłumaczyć te zależności klientowi składającemu nam reklamację oraz obwiniającego nas za oderwanie parkietu od podłoża. Główny nacisk podczas szkolenia Pan Dariusz położył na przedstawienie różnic pomiędzy wilgotnością względną oraz bezwzględną.

Pan Dariusz Turski omówił również nowy katalog Pallmann, który się niebawem ukaże oraz przedstawił nowości, które zadebiutują na rynku w 2013 roku.

Z bardzo dużym zainteresowaniem spotkał się nowy produkt Pallmanna - dwuskładnikowy olej podkładowy pod lakiery wodne. Produkt ten gwarantuje piękną, ciepłą kolorystykę typową dla oleju oraz gwarantuje możliwość pokrycia go lakierem na bazie wodnej. Dużą zaletą produktu jest dodatkowa 20%-owa zawartość utwardzacza, który bardzo skrócił czas schnięcia oleju i umożliwił pokrycie oleju lakierem na bazie wodnej już po upływie 12 godzin od zakończenia jego aplikacji. W przerwie między przygotowanymi prezentacjami wszyscy uczestnicy imprezy mieli okazję rozkoszować się smakiem pierogów lokalnej produkcji.

Drugą cześć szkolenia poprowadził Janusz Dziewanowski. Bazując na swoim dużym doświadczeniu rzeczoznawcy Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Parkieciarzy omówił zarówno typowe, jak i te rzadziej spotykane problemy związane z instalacją parkietów i oceną parametrów podłoża, niezbędnych przy instalacji podłóg drewnianych. Jak zwykle największym zainteresowaniem cieszyły się zdjęcia z reklamacji, które dla każdego uczestnika szkolenia były przestrogą, ilustracją konsekwencji z którymi się wiąże instalacja parkietu na zbyt słabym podłożu.

Wszyscy uczestnicy szkolenia byli bardzo zadowoleni z pomysłu organizacji takiego szkolenia oraz faktu, że firma Domek będzie dla nich dużym wsparciem w dziedzinie podłoży oraz fachowego doradztwa.

zdjęcie

zdjęcie

zdjęcie

zdjęcieREDIX
ATLAS
Loba-Wakol
DĄBEX
TROTEC
Arbotec
Bostik


Baza dyplomowanych parkieciarzy

Baza dyplomowanych parkieciarzy


GIEŁDA OGŁOSZEŃ PARKIECIARSKICH
 Ogólnopolskie Stowarzyszenie Parkieciarzy
ul. Goławicka 1/31
03-550 Warszawa
tel. (22) 409-07-02

biuro@parkieciarzeosp.com.pl

Statut Porady Egzaminy Galeria Władze OSP Kronika OSP Rzeczoznawcy
Copyright by Ogolnopolskie Stowarzyszyszenie Parkieciarzy 2010. Wszystkie prawa zastrzezone.